Ponedjeljak, 20. kolovoza, 2018
Veličina teksta

OSVRT // Kako smo osvojili broncu

Male broncane rukomaetašiceTRENERI SURADNICI // Osvrt piše Nenad Smiljanec

Na Završnici prvenstva Hrvatske za djevojčice B rođene 2006/07. godine održanoj u Umagu od 17. do 20 svibnja, pravo sudjelovanja ostvarilo je 20 ekipa. Iz regije Sjever, uz ekipu Podravke, na Završnicu su se plasirale ekipe RŠD Bjelovar iz Bjelovara i Radnik iz Križevaca. Djevojčice Podravke nalazile su se u grupi C s ekipama Trogir 58, Rab, Trnina iz Križa i Olimpija Osijek.

Četvrtak 17. svibnja 2018.

Prije samog ulaska djevojčica Podravke u autobus na odlasku u Umag, njihovi roditelji su ih iznenadili darom - plišanim tigrom. Tako su dobile maskotu koja je odmah dobila ime Borac i od koje se nisu odvajale cijeli turnir. Borac je bio s njima u autobusu, u šetnji i naravno na klupi za rezervne igračice. Dogovorile su sa sucima da će ga dogodine registrirati te da će biti evidentiran i u zapisniku.

Nakon mirne i ugodne vožnje našeg vozača Ivana Švace te smještaja i popodnevnog odmora uslijedila je prva utakmica. Prvi dan, prva utakmica u grupi pa odmah Trogir 58! Prvak Dalmacije, a znamo da Dalmacija uvijek ima odlične ekipe. No, u utakmicu se ušlo bez imalo respekta prema poznatoj antropometriji dalmatinskih ekipa, pa je ekipa iz Trogira upisala svoj prvi pogodak tek u 16. minuti (utakmice su se igrale 2x10 minuta, što je prekratko). Odlična obrana dovela je djevojčice Podravke do vrijedne pobjede od 7:2.

Najbolje krilo Ena CvelberPetak 18. 5. svibnja 2018.

Sutradan su djevojčice Podravke odigrale tri utakmice. Uz važnost pobjede prve utakmice, koja je svojevrsno probijanje leda, jednako važna je i utakmica koja se igra rano ujutro u 9 sati. U toj utakmici Podravkašice je čekala Olimpija Osijek, a poznato je kako Slavonci uvijek igraju ratnički rukomet. Na sreću, naše djevojčice su se dobro naspavale i bile orne za novo dokazivanje, pa nisu dozvolile nikakvo iznenađenje te su prvo poluvrijeme zavrile s rezultatom 4:0 u svoju korist. Opustile su se u 12. minuti utakmice, kada su djevojčice iz Osijeka postigle svoj prvi gol i na kraju je konačni rezultat bio 9:4 za Podravku.

Nakon svega devedeset minuta, čekala nas je utakmica s Rabom. Pobjeda u ovoj utakmici donosila nam je prvo mjesto u grupi i slobodno prijepodne sutradan, što je veliki kapital za odmor i regeneraciju organizma prije četvrfinala. Igra Raba bila nam je potpuna nepoznanica. No, znali smo da iz Raba potječe naša Ana Debelić, što znači da se na Rabu mora igrati dobar rukomet, a to se i pokazalo točnim. Podravkašice su se u početku utakmice puno mučile i u obrani i u napadu te su na poluvrijeme otišle s minimalnom prednosti 3:2. Sredinom drugog poluvremena djevojčice iz Koprivnice imale su prednost 7:3, koju do kraja utakmice povećavaju na konačnih 12:6.

U trećoj utakmici istoga dana odigrali smo s ekipom Trnine iz Križa. Sretne i vesele nakon tri ostvarene pobjede i sa željom da ostanu neporažene u grupi, djevojčice su u utakmicu ušle motivirano i skoro su je riješile već u prvom poluvremenu, koje je završilo s prednošću od 5:2. Do kraja utakmice povećale su prednost na 11:6 te sa sve četiri pobjede u grupi, uz Lokomotivu, Samobor i Sesvete preskočile su osminu finala i izravno otišle u četvrtfinale, gdje su čekale pobjednika između Omišlja i našeg starog poznatog protivnika RŠD Bjelovar.

Subota 19. svibnja .2018.

Napokon spavanje do mile volje ostvarenim prvim mjestom u grupi, Koprivničanke su u jutarnjim terminima imale slobodno vrijeme koje su iskoristile za šetnju plažom, skupljanje školjki, odmaranje, čitanje te sitna osobna zadovoljstva i sve to (zamislite!) bez mobitela.

Odmorene i naspavane poslijepodne su krenule u bitku za polufinale gdje ih je čekao Omišalj koji je pobijedio RŠD Bjelovar. Omišalj nam je također bio veliki upitnik. Pretpostavljali smo da je kvalitetna ekipa čim je pobijedio Bjelovarčanke koje su pobjeđivale nas te bile prve u našoj regiji. S dozom opreza i željom za odlazak u polufinale djevojčice iz Koprivnice nakon početnih 2:1 u petoj minuti, oslobodile su se grča i do poluvremena su postigle četiri pogotka da bi na poluvrijeme otišle rezultatom 6:2. Sve do zadnje minute držale su prednost od pet golova razlike, kada su se opustile i u zadnjoj minuti primile dva gola za konačnih 9:5. Njihovi osmjesi na licima nakon ostvarenog ulaska u polufinale - neprocjenjivo!

Roditelji, djeca i treneriNedjelja 20. svibnja 2018.

Nedjelja 9 sati, utakmica polufinala s Lokomotivom. Krenulo se oprezno, no odmah je bilo vidljivo da obrana ne funkcionira, ali odolijeva. U drugoj minuti Lokomotiva postiže gol za 1:0, a Podravka u slijedećem napadu uzvraća. Novi napad Lokosica i gol za 2:1, isti napad izjednačenje 2:2. Budi se obrana Koprvničanki, ali nesmotrenost u napadu na agresivnu obranu Zagrepčanki u kojem smo dali nekoliko lopti u ruke protivnicama, Lokosice znalački koriste (upravo u tim situacijama bilo je vidljivo iskustvo od dvije godine više treniranja) i na poluvremenu ostvaruju prednost 7:3 te već tada sebi osiguravaju finale. U drugom poluvremenu djevojčice Podravke oslobađaju se grča i igraju koncentriranije te poluvrijeme završava 3:1, no konačni rezultat utakmice je 10:4.

Nakon utakmice djevojčice odlaze na toliko željeno kupanje od 20 minuta koje izvlači umor iz tijela i vraća osmjehe na lica. Spakirali smo kofere za povratak kući i otišli odigrati utakmicu za treće mjesto. A protivnik, Sesvete. Ekipa koja je tik uz rame Lokomotivi u njihovoj regiji. U glavama nam je poraz od Sesveta iz prijateljske utakmice odigrane prije nekoliko mjeseci. Ali djevojčice Podravke su od samog ulaska u dvoranu i zagrijavanja bile potpuno usredotočene na zadatak koji ih čeka. Utakmica polufinala im je bila dovoljna pouka.

Otvaranje utakmice izvrsno, 2:0, 4:2, no Sesvete se bude nakon polufinalnog poraza od Darde poslije izvođenja sedmeraca, pa su izjednačile na 4:4. Ipak, Podravka pogotkom iz deveterca nakon isteka vremena odlazi na poluvrijeme s prednošću 5:4. U drugom poluvremenu Podravka se stalno pokušava rezultatski odmaknuti, ali uporne Sevečanke to ne dozvoljavaju i drže se do 8:8 u 16. minuti. Tada Koprivničanke postižu gol za 9:8 i do kraja utakmice povećavaju prednost na 11:8 te osvajaju svoju prvu veliku medalju.

Veseli nas ostvareno treće mjesto i osvojena brončana medalja, a jako smo ponosni na našu Enu Cvelber koja je uvrštenja u sedmorku prvenstva kao najbolje lijevo krilo. Ponosni smo i na naše roditelje koji su nas bodrili s tribina, davali nam veliku podršku te cijelo vrijeme vjerovali u nas. Na tome im zahvaljujemo, kao i svim igračicama iz Bjelovara, Olimpije, Trnine te drugih klubova koje su nam također pružile veliku podršku svojim navijanjem.

VIŠE SLIKA POGLAEDAJTE NA FACEBOOK STRANICI Rukometni klub Podravka Vegeta

S utakmice // Foto HRS

Prije Dalje Stranica:

ODLUKA O SAZIVU SJEDNICE SKUPŠTINE RK PODRAVKA s.s.d.

ODLUKA O SAZIVU SJEDNICE SKUPŠTINE RK PODRAVKA s.s.d. Opširnije

27. srpnja 2018. Klikova:192

PODRAVKINI TRENERI // Njih 19, od Zembera do Saračevića

Zlatko Saračević postao je 19-i trener prve ekipe Podravke od postanka kluba, tj. u protekle 63 godine. Neki su treneri stolovali jedanput, a neki u... Opširnije

23. lipnja 2018. Klikova:363

NOVI TRENER // Zlatko Saračević: Živjet ću u Koprivnici, kopat ćemo 24 sata da nešto napravimo

NOVI TRENER // Zlatko Saračević: Živjet ću u Koprivnici, kopat ćemo 24 sata da nešto…

Na današnjoj konferenciji za novinstvo direktorica RK Podravke s.d.d. Božica Palčić predstavila je novog trenera Podravke Vegete Zlatka Saračevića, uz nazočnost člana Nadzornog odbora RK... Opširnije

14. lipnja 2018. Klikova:716

AKCIJE // Posjetili nas Mišeki iz Tratinčice

FOTO // Ljerka Vresk Danas (četvrtak) imali smo goste koje uvijek primamo s radošću. Pod vodstvom teta Diane Maronić i Andrijane Galinec posjetila nas je skupina... Opširnije

07. lipnja 2018. Klikova:227

POBJEDA U ŠVICARSKOJ // Hrvatska na pragu Eura 2018.

Hrvatska reprezentacija u 5. kolu kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo svladala je domaćina Švicaesku s 16:33 (8:13) i tako se sasvim približila odlasku na... Opširnije

30. svibnja 2018. Klikova:355

KVALIFIKACIJE ZA EP 2018. // Slijede odlučujuće utakmice

Hrvatska ženska seniorska rukometna reprezentacija okupila se u Zagrebu pod vodstvom izbornika Nenada Šoštarića na pripremama za dvije kvalifikacijske utakmice, ujedno i posljednje, za plasman... Opširnije

27. svibnja 2018. Klikova:382

TRENERI SURADNICI // Osvrt piše Nenad Smiljanec Na Završnici prvenstva Hrvatske za djevojčice B rođene 2006/07. godine održanoj u Umagu od 17. do 20 svibnja, pravo... Opširnije

22. svibnja 2018. Klikova:491

FESTIVAL RUKOMETA // Giovanni Cernogoraz poučavao novinare u gađanju ''golubova''

Hrvatski rukometni savez, putem turističke agencije Uniline, za novinare akreditirane na Festivalu rukometa u Umagu organizirao je u petak posjetu olimpijskom pobjedniku u gađanju glinenih... Opširnije

11. svibnja 2018. Klikova:341

NOVO LICE // Prvi dolazak u klub Karine Jožekove

Bjeloruska reprezentativka, sada u Debrecenu, a od 1. srpnja u Podravki Vegeti u Koprivnici, Karina Jožekova, došla je danas (ponedjeljak) u Koprivnicu kako bi obavila... Opširnije

07. svibnja 2018. Klikova:560

AKCIJE // 17. Olimpijski festival dječjih vrtića grada Koprivnice

ZAHVALA ORGANIZATORA: Zahvaljujemo klubu i vašim sportašicama i sportašima na pomoći kod organizacije i provedbe 17. Olimpijskog festivala dječjih vrtića grada Koprivnice. Svojim, nastupima i... Opširnije

07. svibnja 2018. Klikova:245

MLAĐE KADETKINJE PH // Pobjedom do 9. mjesta

Utakmica za 9. mjesto: Darda - Podravka 17:22 (7:14). Podravka je tako zauzela 9. mjesto. IZVJEŠTAJ HRS-a: Utakmicu su sjajnim obranama otvorile vratarke na obje... Opširnije

07. travnja 2018. Klikova:596

MLAĐE KADETKINJE // U subotu s Dardom za 9. mjesto

Podravkine mlađe kadetkinje na Završnici PH u Umagu i Bujama pobijedile su večeras sastav Trogira 58 s 16:15 (5:6) i tako izborile susret s Dardom... Opširnije

06. travnja 2018. Klikova:351

MLAĐE KADETKINJE // Pobjedom do borbe za 9. mjesto

U utakmici za plasman od 9. do 16. mjesta na Završnici PH za mlađe kadetkinje Podravka je svladala rukometašice iz Cerne: Multinorm Cerna - Podravka... Opširnije

06. travnja 2018. Klikova:416

MLAĐE KADETKINJE // Poraz od Murvice

Podravka - Murvica 9:16 (4:8) rezultat je trećeg i zadnjeg kola prednatjecanja gurpe D na Završnici PH za mlađe kadetkinje, što se igra u Umagu... Opširnije

05. travnja 2018. Klikova:480

MLAĐE KADETKINJE // Osvojena dva boda s TVIN-om

U 2. kolu D skupine na Završnici PH za mlađe kadetkinje Podravkine djevojke rođene 2002/2003. osvojile su dva boda: TVIN Virovitica - Podravka 15:16 (7:7). IZVJEŠTAJ... Opširnije

05. travnja 2018. Klikova:443

ZAVRŠNICA MLAĐE KADETKINJE // Vranjic bolji

''Utakmice skupine D, u kojoj su snage odmjerile rukometašice Podravke i Petason Vranjica, donijela je svojevrsni derbi: Podravka - Petason Vranjic 13:15 (6:5). Prvo poluvrijeme... Opširnije

04. travnja 2018. Klikova:459

ZAVRŠNICA PRVENSTVA HRVATSKE // Mlađe kadetkinje u Umagu i Bujama

Od 4. do 7. travnja u sportskim dvoranama u Bujama i Stella Maris u Umagu odigrava se Završnica prvenstva Hrvatske za djevojčice rođene 2000. godine... Opširnije

04. travnja 2018. Klikova:377

REPORTAŽA // Kako smo se plasirali na Svjetsko prvenstvo

TRENERI SURADNICI // Reportažni zapis Gorana Trajkovskog iz Rumunjske U rumunjskom gradu Cluj¬-Napoca od petka do nedjelje održane su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Mađarskoj između... Opširnije

26. ožujka 2018. Klikova:752

Juniorke izborile plasman na SP u Mađarskoj

Hrvatska ženska juniorska rukometna reprezentacija posljednjeg dana kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo pobijedila je Gruziju s 33:18 i tako osigurala plasman na svjetsku smotru. Hrvatska je... Opširnije

25. ožujka 2018. Klikova:435

HUMANITARNOST NA UTAKMICI // Latice raznježile dvoranu

Kao što je bilo najavljeno, uz utakmicu je prvorazredni događaj bio posjet članova Udruge za pomoć osobama s intelektualnim teškoćama Latice. Rukometni klub Podravka s.d.d.... Opširnije

15. ožujka 2018. Klikova:571

SENIROKE // I Jukić i Turk u reprezentaciji

Pred ženskom rukometnom reprezentacijom važni su susreti kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Francuskoj. Igrat će se dvije kvalifikacijske utakmice s Norveškom. Prva je... Opširnije

06. ožujka 2018. Klikova:626

SPORTAŠI GRADA 2017. // Najuspješnija prva ekipa, najperspektivnije kadetkinje, nominirane i Vidak i Popović

U organizaciji Zajednice športskih udruga Grada Koprivnice danas, u utorak, proglašeni su najuspješnije sportašice, sportaši i sportske ekipe grada. Svečanost je održana u Domu mladih... Opširnije

06. veljače 2018. Klikova:692

NOĆ MUZEJA // Četvrti dio

U Muzeju grada izložba RK Podravke s.d.d. s naglaskom na 1996. godinu i Podravku Vegetu kada je postala prvak Europe, u Muzeju prehrane predstavljanje svih... Opširnije