Četvrtak, 19. listopada, 2017
Veličina teksta

EP JUNIORKI // Poraz od Rumunjske, Švedska zadnja prilika

Na predstavljanjuU prvom susretu razigravanja od 9. do 16. mjesta na Europskom prvenstvu u Sloveniji, hrvatska ženska juniorska reprezentacija poražena je od Rumunjske s rezultatom 29:23 (13:13). Drugi par u skupini: Švedska - Makedonija 40:15 (16:5). Na tablici vodi Rumunjska sa 4 boda, druga je Švedska s 2, treća Hrvatska 2 i četvrta Makedonija bez bodova. U srijedu 2. kolovoza u zadnjem kolu grupe igraju u 15 sati Švedska - Hrvatska i u 13 sati Rumunjska - Makedonija.

UTAKMICA 1. GRUPE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MJESTA NA EP JUNIORKI U SLOVENIJI

RUMUNJSKA - HRVATSKA 29:23 (13:13)

CELJE - Dvorana Zlatorog. Gledatelja: 50. Suci: Matan Lindenbaum i Dor Laron (obojica Izrael). EHF delegatkinja: Lada Trojková (Češka). EHF nadzornik: Siarhei Kot (Bjelorusija).

RUMUNJSKA: Nagy, Kelemen, Hosu; Verde 4, Severin, Badea 6, Lacatus, Tîrca 5, Popescu 4, Vacaeiu, Petrus 1, Bucur 1, Banciu, Leustean 1, Tecar 7, Panaite. IZBORNIK: Ion Craciun.

HRVATSKA: Bešen, Ećimović; Japundža 4, Karlovčan 1, Kaselj : 1, Žderić, Mrazović 3, Mikolić, Kalčić, Lukić 7, Mrđen 2, Kapetanović 1, Jurlin, Dobrić 3, Pavlović, Adamić 1. IZBORNIK: Ivan Jerković.

SEDMERCI: Rumunjska 2(3), Hrvatska 2(2).

ISKLJUČENJA: Rumunjska 8 minuta (Verde, Popescu, Bucur, Leustean), Hrvatska 12. minuta (Mrazović i Dobrić 2+2, Lukić i Mrđen po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Andrea Tecar (Rumunjska).

IZVJEŠTAJ HRS-a:

Iako su u prvom dijelu nadoknadile velik zaostatak i u nastavku dobro otvorile susret, hrvatske rukometašice napravile su pregršt tehničkih grešaka što im je donijelo novi poraz.

Na samom otvaranju prvi pogodak pripao je Hrvatskoj za vodstvo 1:0. No, potom je uslijedila serija tehničkih grešaka i propusta u obrani što je Rumunjska iskoristila i postigla šest uzastopnih pogodaka (6:1). Izbornik Jerković morao je pozvati minutu odmora koja je bila više nego korisna. U idućih 10 minuta hrvatske juniorke sustigle su zaostatak i u 19. minuti preko Anne Dobrić stigle do izjednačenja na 7:7, a minutu kasnije Ivona Mrđen zabija za vodstvo.

Do 25. minute igralo se gol za gol, ali ponovo greške Hrvatske omogućuju Rumunjkama da prijeđu u vodstvo od dva razlike (12:10). U zadnje tri minute imale su priliku povesti i s tri pogotka, ali nakon što je Magdalena Ećimović obranila sedmerac njene suigračice su uspjele realizirati iduća dva napada. Izjednačujući pogodak je praktički sa sirenom postigla Leonarda Kapetanović za 13:13 nakon prvih 30 minuta igre.

Iako su dobro otvorile drugo poluvrijeme, rukometašice Hrvatske ponovo su počele griješiti, pa su se njihove protivnice ponovo krenule rezultatski odvajati. Hrvatska u napadu nije nikako uspijevala pronaći put to rumunjskog gola, a uz to bilo je i puno pogrešno bačenih lopti izvan granica igrališta.

Rumunjska je tako 11 minuta prije kraja vodila s 22:17, pa je izbornik Jerković morao pozvati i drugu minutu odmora u ovom poluvremenu. Međutim, niti to odmah nije pomoglo. Hrvatska se brzo našla u deficitu od šest pogodaka. Dva pogotka Dore Lukić i jedan Dobrić omogućili su juniorkama da stignu na 25:22, ali ne i više od toga.

Rumunjska je bez većih problema privela utakmicu kraju i na kraju slavila s 29:26. Najraspoloženija u redovima Hrvatske bila je Dora Lukić koja je postigla sedam pogodaka. Tri manje dala je Tena Japundža. Rumunjsku je do pobjede predvodila Andreea Tecar koja se u strijelce upisala sedam puta.

- Uz loš napad zadnjih 20 minuta odigrali smo i lošu obranu i nismo mogli parirati Rumunjkama. Sutra nas čeka utakmica protiv Švedske u kojoj ako pobijedimo ostajemo u borbi za 9. mjesto. Nadam se da će se cure vratiti, napokon prelomiti i uspjeti slaviti protiv jednog jakog protivnika - rekao je nakon utakmice izbornik Jerković.

Prije Dalje Stranica:
AKCIJE // Europski tjedan sporta u Podravki

Kompanija sa srcem sudjeluje u obilježavanju Europskog tjedna sporta, projektu Središnjeg državnog ureda za sport. U danu posvećenom tjelesnoj aktivnosti na radnom mjestu, Podravkašice i... Opširnije

27. rujna 2017. Klikova:200

AKCIJA // Čista, zajednička i inteligentna pokretljivost

Grad Koprivnica i ove je godine dio Europskog tjedna mobilnosti. Riječ je o manifestaciji koja ima cilj potaknuti javnu svijest o važnosti očuvanja okoliša. U... Opširnije

18. rujna 2017. Klikova:234

EHF je najavio prijenos svih utakmica obje grupe kvalifikacija za Ligu prvakinja, a za polufinala utvrđeno je i točno vrijeme. Tako zaniteresirani mogu u subotu... Opširnije

07. rujna 2017. Klikova:415

SJEĆANJE // Josip Samaržija Bepo

U POVODU 12. MEMORIJALNOG MEĐUNARODNOG RUKOMETNOG TURNIRA 25. I 26. KOLOVOZA 2017. GODINE - TEKST NAPISAN U POVODU PRVOG TURNIRA 2006. GODINE Josip Samaržija rođen je... Opširnije

23. kolovoza 2017. Klikova:311

EP KADETKINJA // Pobjeda i izboren susret za 13. mjesto

Hrvatske kadetkinje na EP u Slovačkoj u razigravanju za plasman od 13. do 16. mjesta pobijedile su reprezentaciju Češke s 26:22 i tako ostvarile pravo... Opširnije

18. kolovoza 2017. Klikova:255

EP KADETKINJA // Poraz i od Nizozemske

Do 45. minute i 24:24 Hrvatska je vodila u utakmici razigravanja za plasman od 9. do 16. mjesta s Nizozemskom na EP kadtekinja. Onda je... Opširnije

16. kolovoza 2017. Klikova:283

EP KADETKINJA // I dalje bez pobjede, sutra s Nizozemskom

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija poražena je od Austrije s 29:23 (13:13) u prvoj utakmici razigravanja za plasman od 9. do 16. mjesta na Europskom prvenstvu... Opširnije

15. kolovoza 2017. Klikova:228

EP KADETKINJA // Od utorka borba za 9-16. mjesta

Hrvatske kadetkinje bez pobjaede u B grupi EP kadetkinja u Slovačkoj odlaze u borbu za plasman od 9. do 16. mjesta. U 3. kolu B... Opširnije

13. kolovoza 2017. Klikova:273

EP KADETKINJA // Tijesno, ali poraz s Mađarskom

Hrvatske kadetkinje na Europskom prvenstvu u Michalovcima u Slovačkoj izgubile su tijesno i drugu utakmicu u B grupi. Ovoga puta s Mađarskom 21:22 (10:12). Na... Opširnije

11. kolovoza 2017. Klikova:335

EP KADETKINJA // Velika borba, ali ipak poraz od Danske

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija u svojem prvom velikom natjecanju. Europskom prvenstvu u Michalovcima u Slovačkoj, poražena je od Danske s 22:20 (11:12). Bila je to... Opširnije

10. kolovoza 2017. Klikova:336

EP KADETKINJA // U četvrtak s Danskom

Od 10. do 20. kolovoza u Slovačkoj se održava Europsko prvenstvo kadetkinja, na kojem sudjeluje i Hrvatska, smještena u B grupu i prve utakmice igrat... Opširnije

09. kolovoza 2017. Klikova:274

KRAJ EP-a // Juniorke tek trinaeste

Završena je epizoda juniorki na EP. To znači da su se četiri Podravkine reprezentativke (Mrđen, Ećimović, Karlovčan i Pavlović) vratile u Hrvatsku i da će... Opširnije

06. kolovoza 2017. Klikova:293

EP JUNIORKI // Poraz od Švedske nosi borbu od 13. do 16. mjesta

Hrvatske juniorke na EP u Sloveniji izgubile su susret sa Švedskom 22:23 (14:10) i tako ispale u zadnju grupu reprezentacija, one koje će se boriti... Opširnije

02. kolovoza 2017. Klikova:344

U prvom susretu razigravanja od 9. do 16. mjesta na Europskom prvenstvu u Sloveniji, hrvatska ženska juniorska reprezentacija poražena je od Rumunjske s rezultatom 29:23... Opširnije

01. kolovoza 2017. Klikova:265

EP JUNIORKI // Borba za plasman od 9. do 16. mjesta

Hrvatske juniorke nisu uspjele ostvariti plasman među prvih osam reprezentacija na Europskom prvenstvu što se održava u Sloveniji, u Celju. Danas su izgubile susret s... Opširnije

30. srpnja 2017. Klikova:338

EP JUNIORKI // Poraz od Norveške

U 2. kolu u B grupi na EP juniorki u Sloveniji Hrvatska je izgubila susret s Norveškom 20:25 (12:13). Većim dijelom bila je to utakmica... Opširnije

28. srpnja 2017. Klikova:305

EP JUNIORKI // Visoka pobjeda nad Makedonijom - 35:14

U dvorani Zlatorog u Celju u Sloveniji u prvoj utakmici B grupe Europskog prvenstva juniorki Hrvatska je svladala Makedoniju s 35:14 (14:3). Opširnije

27. srpnja 2017. Klikova:331

UOČI EP // Pobjeda juniorki za ohrabrenje

Hrvatske juniorke u četvrtak u 17 sati utakmici s Makedonijom počinju nastup na Europskom prvenstvu u Sloveniji. U sklopu završnih priprema u ponedjeljak su u... Opširnije

25. srpnja 2017. Klikova:348

KADETKINJE // Podravkina petorka u reprezentaciji

Hrvatske kadetkinje u sklopu priprema za Europsko prvenstvo u Slovačkoj odigrale su u slovačkom gradu Michalovce, gdje će se prvenstvo odvijati od 10. do 20.... Opširnije

23. srpnja 2017. Klikova:331

EP JUNIORKI // Određeno 16 reprezentativki, četiri iz Podravke Vegete

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija posljednje kratke pripreme prije odlaska na Europsko prvenstvo imat će 24. srpnja u Ivanić-Gradu, gdj će tog dana odigrati pripremnu utakmicu... Opširnije

22. srpnja 2017. Klikova:318

JUNIORSKA REPREZENTACIJA // U uzvratu Slovenke bolje

U drugoj pripremnoj utakmici za Europsko prvenstvo juniorskih reprezentacija Hrvatske i Slovenije, što je odigrana u Đurđevcu, Slovenke su bile bolje i pobijedile s 25:27... Opširnije

19. srpnja 2017. Klikova:460

JUNIORSKA REPREZENTACIJA // Sa Slovenijom 25:21 (15:10)

Na pripremama za Europsko prvenstvo u Đurđevcu hrvatska juniorska reprezentacija pobijedila je juniorke Slovenija s 25:21 (15:10). Najefikasnije kod Hrvatske bile su Leonarda Kapetanović s... Opširnije

19. srpnja 2017. Klikova:327

JUNIORSKA REPREZENTACIJA // ''Glazura'' u Đurđevcu: dva puta sa Slovenkama

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija okupit će se 14. srpnja u Đurđevcu na pripremama za Europsko prvenstvo, što će se igrati u Sloveniji, u Celju, od... Opširnije

13. srpnja 2017. Klikova:395

PRIPREME ZA EP JUNIORKI // U repki Ivona, Korina i Magdalena

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija (rukometašice rođene 1998. i mlađe) od 29. lipnja do 2. srpnja ima kontrolno okupljanje u Sinju, s tim da će 1.... Opširnije

21. lipnja 2017. Klikova:498

KADETSKA REPREZENTACIJA // Pripreme za EP u Slovačkoj

Hrvatsku žensku kadetsku reprezentaciju, na čelu s izbornicom Podravkinom trenericom Snježanom Petikom, na ljeto čeka nastup na Europskom prvenstvu što će se od 10. do... Opširnije

01. lipnja 2017. Klikova:628

MLAĐE KADETKINJE PETE // Pobjeda nad Lokomotivom

Mlađe kadetkinje Podravke u utakmici za 5. mjesto na Završnici prvenstva Hrvatske za igračice rođene 2002. godine i mlađe pobijedile su zagrebačku Lokomotivu s 21:14... Opširnije

11. svibnja 2017. Klikova:610

ZAVRŠNICA PH // Mlađe kadetkinje Podravke igrat će za 5. mjesto

Bravo cure! Mlađe kadetkinje Podravke na Završnici prvenstva Hrvatske za djevojke rođene 2002. godine i mlađe ove godine imaju jedanput bolji nastup od prošlogodišnjeg u... Opširnije

10. svibnja 2017. Klikova:430

ZAVRŠNICA PH ML. KADETKINJA // Podravka u borbi za 5. do 8. mjesto

U četvrtfinalnoj utakmici za plasman od 1. do 8. mjesta na Završnici prvenstva Hrvatske za mlađe kadetkinje u Umagu Zamet je pobijedio kadetkinje Podravke s... Opširnije

10. svibnja 2017. Klikova:515

ZAVRŠNICA MLAĐIH KADETKINJA // Sa Zametom za polufinale

Nakon završenih utakmica prednatjecanja na Završnici prvenstva Hrvatske potvrđeno je da mlađe kadetkinje Podravke sutra, u srijedu, u 11 sati u dvorani Osnovne škole Marija... Opširnije

09. svibnja 2017. Klikova:434

ZAVRŠNICA PH // Mlađe kadetkinje pobjedom do četvrtfinala

Mlađe kadetkinje Podravke pobjedom nad Umagom od 23:13 (12:9) praktički su se plasirale u četvrzavršnicu finala prvenstva Hrvatske u Umagu, jer bi Sinj u zadnjoj... Opširnije