Subota, 16. prosinca, 2017
Veličina teksta

PODRAVKA VEGETA POBJEDNIK KUPA // Pehar osvojen 22 . puta

Pobjednice // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta slavljenica je. Osvojila je Hrvatski kup 22. puta. U finalu u Umagu pobijedila je zagrebačku Trešnjevku 24:13 (8:8). zasluženo. Čestitke!

Pobjednice // Foto Ivo Čičin-Mašansker Ekipe su nastupile u standardnim sastavima, osim što je kod Trešnjevke zbog ozljede u polufinalu izostala Antonia Oremović, a kapetanica Podravke Vegete Dragica Džono još je oporavljenica, ali je došla s ekipom u želji podizanja prvog trofeja ove sezone.

Pobjednice // Foto Ivo Čičin-MašanskerKako se prije finalne utakmice ženskoga kupa igrala utakmica za 3. mjesto muškog kupa između Varaždina i Dubrave, a ona je završila u 15,55 sati, satnica je kasnila. A onda je uslijedila ceremonija podjele medalja, pa se sve odužilo do iza 16 sati. Ekipama je za zagrijavanje ostalo nepunih 20 minuta, jer i TV-prijenos morao je početi na vrijeme. Vjerojatno je dio zagrijavanja obavljen u hodnicima ili izvan dvorane.

Podravka Vegeta - Trešnjevka // Foto Ivo Čičin-MašanskerJe li to utjecalo na slab početak susreta, ili činjenica da kad se ne uđe punom snagom sve liči na samouvjerenost, koja se osvetila. Podravka Vegeta doduše je povela s 2:0, ali sve do kraja poluvremena bilo je izjednačeno, a u tri navrata Trešnjevka je i vodila. Imala je priliku završiti poluvrijeme u svoju korist, ali je Jukić obranila sedmerac Šimare. Inače cijelo poluvrijeme branila je Kapitanović i skupila sedam obrana.

Podravka Vegeta - Trešnjevka // Foto Ivo Čičin-MašanskerKarakteristika igre u prvom dijelu bila je sporost, greške u napadu s ''nemogućim'' dodavanjima, a s druge strane Trešnjevki se dozvoljavalo da u napadu previše igra na crti, što je rezultiralo sa četiri dosuđena sedmerca za Zagrepčanke.

Podravka Vegeta - Trešnjevka // Foto Ivo Čičin-MašanskerTrešnjevka 14 minuta nije zabila gol, Podravka Vegeta šest, pa je u 2. poluvremenu u 44. minuti bilo 14:8 za Koprivničanke. Ipak se počela oslikavati kvaliteta, a i posao se odrađivao bolje, sigurnije, preciznije. Trešnjevka je b ila ta koja je više griješila. Zato je Podravka imala prostora i za lijepe akcije, kolektivne i pojedinačne, osobito kontre. Trešnjevka je zabila prvi gol u drugom dijelu u 46. minuti. utakmica se pretvorila u jednosmjernu ulicu i Podravka Vegeta je praktički osvojila 22. naslov u kupu. I apsolutno popravila dojam iz prvog poluvremena.

Podravka Vegeta - Trešnjevka // Foto Ivo Čičin-Mašansker Tako je i bilo, na kraju pobjeda Koprivničanku od 24:13 i veliko slavlje obje ekipe. Pehar Podravki Vegeti predao je predsjednik HRS-a Tomislav Grahovac.

Podravka Vegeta - Trešnjevka // Foto Ivo Čičin-MašanskerHRVATSKI RUKOMETNI KUP ZA ŽENE - FINALE

PODRAVKA VEGETA - TREŠNJEVKA 24:13 (8:8)

UMAG - Sportska dvorana Osnovne škole Marija i Lina. Gledatelja: 600. Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd Na Moru). Nadzornik HRS-a: Saša Martinić (Zagreb).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (3+1), Kapitanović (10+0), Hajduk (-); Zadravec 4, Dežić, Karlovčan 2 Krsnik 2, Milošević 4, Džono, Nemaškalo 4, I. Mrđenv2, Vidakv4, Pavlović, Gugić, Debelić 2. TRENER: Goran Mrđen.

TRSEŠNJEVKA: Andrijašević (7+-), Brkljačić (2+-); Lesac 2, Lukšić 1, Smiljanić 1, Pašalić 1, Šimara 1(1), Varela 1, Toth 4(3), Miletić 1, M. Oremović, Čagalj, Vagner, Penava, Magenreuter, Dičak 1. TRENER: Miran Ognjenović.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 0, Trešnjevka 5(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 minuta (Zadravec, Krsnik, Vidak), Trešnjevka 2 (Dičak).

IGRAČICA UTAKMICE: Marijeta Vidak (Podravka Vegeta).

Prije Dalje Stranica:
LARA PAVLOVIĆ // Klupska rođendandska čestitka

Na našem Facebooku rođendansku čestitku Lari Pavlović do sada je pročitalo i sliku pogledalo oko 1900 posjetitelja. Na poslijepodnevnom treningu čestitkama se priključio i naš... Opširnije

14. prosinca 2017. Klikova:66

SRETAN ROĐENDAN // Lara Pavlović

Juniorska reprezentativka i standardna članica prve ekipe, Podravke Vegete, Lara Pavlović, danas, 14. prosinca, slavi rođendan: desetak dana prije Božića, nešto manje od 20 prije... Opširnije

14. prosinca 2017. Klikova:76

1. HRL Visoka pobjeda za oproštaj od polusezone

Odigrana je i zadnja utakmica Podravke Vegete u prvom dijelu prvenstva 1. HRL za žene. Pobjeda je bila nešto što se podrazumijeva, budući da su... Opširnije

09. prosinca 2017. Klikova:273

NAJAVA VIKENDA // Podravka Vegeta ugošćuje Vranjic, Lino Vukovar

U 12. kolu 1. HRL, zadnjem prije zimske stanke do 30. siječnja, Podravka Vegeta domaćin je Petason Vrnjicu. Utakmica će se igrati u subotu 9.... Opširnije

08. prosinca 2017. Klikova:165

SRETAN ROĐENDAN // Božica Palčić

Danas će nekoliko (broj je tajna) svijeća na rođendanskoj torti imati naša direktorica Boživa Palčić. Rođendani su dani kada isporučujemo lijepe želje za dug život... Opširnije

08. prosinca 2017. Klikova:109

VISOKA POBJEDA // Bez iznenađenja sa Sesvetama

Podravka Vegeta u zaostaloj utakmici 10. kola 1. HRL pobijedila je večeras (utorak) ekipu Sesvete Agroproteinku 30:20 (13:6). Skoro cijelo drugo poluvrijeme igrao je mlađi... Opširnije

05. prosinca 2017. Klikova:292

1. HRL // U utorak Sesvete, u subotu Vranjic i kraj do 30. siječnja

Podravka Vegeta u utorak 5. prosinca od 18 sati igrat će zaostalu utakmicu 10. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene. Gost je ekipa Sesveta... Opširnije

04. prosinca 2017. Klikova:191

GOSTOVANJE U VARAŽDINU // U obostrano slaboj utakmici pobjeda Podravke Vegete

Računice su pokazivale da bi Koka do proljetnog susreta s Lokomotivom trebala biti najozbiljniji suparnik. Djelimice se to pokazalo na utakmici u Varaždinu, gdje je... Opširnije

02. prosinca 2017. Klikova:333

HRVATSKE LIGE // Podravka Vegeta u Varaždinu, Lino u Đurđevcu

Nakon reprezentativnog tjedna, u rukometnim prvenstvima u Hrvatskoj slijedi odigravanje redovitih kola i zaostalih utakmica zbog poremećenog kalendara natjecanja. Tako će Podravka Vegeta u subotu... Opširnije

01. prosinca 2017. Klikova:223

SRETAN ROĐENDAN // Iva Papac

Danas je rođendan Ive Papac. Ona je oporavljenica i zato već dulje izbiva s terena, ali je nismo zaboravili. Spada u generaciju bivših juniorki koje... Opširnije

21. studenog 2017. Klikova:231

POBIJEDILI SMO VIBORG // Larina pjesma

Podravka Vegeta postigla je europsku pobjedu protiv danskog VIborga 21:20 (10:10). Cijelu utakmicu rezultat se kretao u rasponu od jedan fore za Podravku Vegetu, jedan... Opširnije

18. studenog 2017. Klikova:607

18. studenog 2017. Klikova:309

OBJAVLJENI SASTAVI // Igrat će iste rukomeatšice kao i u Viborgu

Na tehničkom sastanku uoči uzvratne utakmice 3. kuga kvalifikacija za grupnu fazu EHF kupa Podravka Vegeta - Viborg, što je u petak navečer održan u... Opširnije

17. studenog 2017. Klikova:273

UZVRAT S VIBORGOM // Gledatelji neće požaliti što će potrošiti sat i pol u dvorani

Iz prvog susreta 3. runde kvalifikacija za EHF kup treba izvući pouke. Borbenost, zalaganje, želja nisu nedostajali u prvom susretu s Viborgom, to smo konstatirali... Opširnije

16. studenog 2017. Klikova:347

DVA BODA IZ BJELOVARA // Opet je odlučeno u 2. poluvremenu

Večeras (srijeda) svladan je ŽRK Bjelovar u Bjelovaru: ŽRK Bjelovar - Podravka Vegeta 17:28 (13:14). Samo četiri gola domaćih u 2. poluvremenu skoro pa sve... Opširnije

15. studenog 2017. Klikova:352

PRED UTAKMICU S VIBORGOM // Preuzmite besplatne ulaznice

Na presici što je održana danas prije podne (u srijedu) u klupskim prostorijama RK Podravke s.d.d. sportska direktorica Miranda Tatari Šimunović najavila je predstojeću uzvratnu... Opširnije

15. studenog 2017. Klikova:293

POLUSEZONA PRI KRAJU // U srijedu u Bjelovaru

Prvi dio ligaške sezone završava za 25 dana koji će biti ispunjeni aktivnošću. Već za sutra, u srijedu, zakazana je konferencija za novinstvo u klubu,... Opširnije

14. studenog 2017. Klikova:240

VIBORG JE PREJAK // Cure se nisu predavale, ali Dankinje su bile bolje

Od početka se vidjelo da Podravka Vegeta uz svu borbenost neće moći parirati Viborgu. Pobjeda Dankinja u prvom susretu 3. runde kvalifikacija za EHF kup... Opširnije

11. studenog 2017. Klikova:520

IZ VIBORGA // Vedro i borbeno na treningu, poznati sastavi

Nakon 15 sati putovanja i tradicionalnog (dosad najmanje pet puta) smještaja u Golf hotelu Viborg Best Western uz obalu jezera, rukometašice Podravke Vegete održale su... Opširnije

10. studenog 2017. Klikova:367

PRESS UOČI DANSKE // U Dansku bez imperative, ali spremne za veliku borbu

Velike su utakmice pred Podravkom Vegetom. Utakmice koje zahtijevaju potpuni angažman, jer uspjeh donosi mnogo: ostanak u Europi do proljeća i još šest utakmica u... Opširnije

08. studenog 2017. Klikova:371

1. HRL // Po ustaljenom receptu

Podravka Vegeta u 8. kolu 1. HRL pobijedila je nove ligašice Pitomaču 37:24 (17:12). Ovo je još jedna utakmica u malom nizu u kojoj Koprivničanke... Opširnije

07. studenog 2017. Klikova:391

U UTORAK // Podravka Vegeta - Pitomača

Zbog obaveza Podravke Vegete u kvalifikacijama za EHF kup, utakmica 8. kola 1. HRL za žene između Podravke Vegete i Pitomače odigrat će se već... Opširnije

06. studenog 2017. Klikova:255

SNJEŽANA PETIKA I BOŽICA PALČIĆ // Nekad zajedno u dresu...

Često se zna negativno govoriti o nostalgiji bilo kakve vrste. Kao da je nešto loše prisjećati se prošlih dana, kao da treba zaboraviti vlastite uspjehe... Opširnije

04. studenog 2017. Klikova:362

7. KOLO 1. HRL // Iz Čakovca s dva boda i devet razlike

Glatka pobjeda Podravke Vegete u Čakovcu protiv Zrinskog u 7. kolu 1. HRL, iako je opet išlo po receptu: prvo poluvrijeme zagrijavanje, drugo raspirivanje vatre... Opširnije

03. studenog 2017. Klikova:350

VIKEND // Podravka Vegeta u Čakovcu, Lino i djevojčice u dvorani Srednje škole

Podravka Vegeta u 7. kolu 1. HRL za žene u petak 3. studenoga gostuje u Čakovcu, gdje joj je domaćin Zrinski, kojega trenira bivši Podravkin... Opširnije

02. studenog 2017. Klikova:278

MIRANDA TATARI ŠIMUNOVIĆ // Sportska direktorica u ženskoj klupskoj ''vladi''

Konferencija za medije održana danas, u četvrtak 2. studenoga, u klupskim prostorijama RK Podravke s.d.d. izazvala je za rukometne pojmove značajno zanimanje novinara, pa je... Opširnije

02. studenog 2017. Klikova:360

EHF KUP // U Viborgu 11-og, u Koprivnici 18-og studenoga

Europska rukometna federacija objavila je datume i vrijeme odigravanja dvije kvalifikacijske utakmice za ulazak u grupnu fazu EHF kupa, što će ih odigrati danski Viborg i... Opširnije

31. listopada 2017. Klikova:293

POBJEDA NAD ZAMETOM // Razigrano drugo poluvrijeme

U srazu druge i treće ekipe na ljestvici 1. HRL Podravka Vegeta pobijedila je Zamet iz Rijeke s 30:18 (12:11). Zamet se potrudio u 1.... Opširnije

27. listopada 2017. Klikova:455

POPUNA 1. EKIPE // Zamjena za Nemaškalo Magdalena Horvat

Večeras će u ekipi Podravke Vegete protiv Zameta na lijevom krilu uz Korinu Karlovčan nastupiti i Magdalena Horvat, koja je ekspresno vraćena s posudbe iz... Opširnije

27. listopada 2017. Klikova:351

1. HRL // Sa Zametom doma u petak u 19,30

U 6. kolu 1. HRL za žene Podravka Vegeta domaćin je Zametu iz Rijeke, ekipi koja je na prvenstvenoj ljestvici bod iza Koprivničanki. I prošlih... Opširnije