Utorak, 21. studenog, 2017
Veličina teksta

7. KOLO 1. HRL // Iz Čakovca s dva boda i devet razlike

Zrinski - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskGlatka pobjeda Podravke Vegete u Čakovcu protiv Zrinskog u 7. kolu 1. HRL, iako je opet išlo po receptu: prvo poluvrijeme zagrijavanje, drugo raspirivanje vatre i pokazivanje snage. Ukupno 26:35 (13:17). U10. minuti 4:4 nakon 0:1 i poslije vodstva domaćih do 4:1. U vodstvo Podravka Vegeta došla je u 10. minuti drugim golom Ane Toth.

Nakon 5:5 drugi puta zabila je Vidak, a Kapitanović u 11. minuti bilježi prvu obranu, dok je u 13. minuti Ana Toth dala svoj treći gol i prvi puta je Podravka vodila s dva razlike 5:7. Nakon tri promašaja četvrti puta pogađa Dežić za 6:8. No, Zrinski stalno puše za vratom i na polovici 1. poluvremena još su blizu, 7:8.

Ali ne da Vidak i zabija svoj treći gol za 7:9. Kapitanović je krenula i skupila već četiri obrane od 11 udaraca, Karlovčan je dala dva, a Dežić jedan gol Na drugoj strani Kozjak drži Zrinski ''iznad vode'' s pet obrana od 14 udaraca.

Slijedi razdoblje bez golova od 16. do 21. minute, kada Vukojević smanjuje na 8:9, a Vidak četvrti puta pogađa za 8:10. Grubišić za Zrinski, Turk za Podravku Vegetu i stanje u 23. minuti je 9:11. Najopasnija ''zrinskica'' Gavrić petim golom smanjuje na 10:11.

Zrinski - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskUtakmica je i dalje išla istim ritmom: u 24. minuti 10:12, u 25-oj 11:12 - jedan razlike, dva razlike. U 25. minuti Vidak za 11:13, Car za 12:13, a Turk (treći gol) za 12:14 i konačno tri razlike Vidak (12:15), pa Dežić za 13:16. Konačno odvajanje značio je sedmi gol (od osam udaraca) Vidak i vodstvo 13:17. Tim je rezultatom završilo 1. poluvrijeme.

I drugo je počelo ''razmjenom'' golova: Lukić i Dežić za 14:18 (35'), a Gavrić (sedmi puta) - Dežić za 15:19, Mrđen, Grubišić Vidak (osmi puta) za 16:21 u 39. minuti.

U 39. minuti drugim golom Mrđen već je šest razlike, 16:23, i potpuno je jasno da je bolja fizička pripremljenost prevladala domaće ambicije. Do tada je kćerka I. Mrđen dala ekipi tate G. Mrđena tri gola. Raspucana je Gavrić (8 od 15, od toga 4 sedmerca), pa uz dodatak Vukojević (4 gola od 7 udaraca) Zrinski smanjuje na šest razlike, u 42. minuti je 18:24, jer je Vidak zabila i svoj deveti gol (tri iz sedmeraca).

Tandem Gavrić-Vukojević smanjuje na 20:24, ali ništa ne oprašta Ivona Mrđen i u 44. minuti povisuje na 20:25, a Turk na 20:26. Međutim, Vukojević zabija i svoj šesti gol, ali i Karlovčan svoj treći, a Turk peti, pa je 21:28 četvrt sata prije kraja.

Zrinski - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskDo kraja utakmice zabila je iz sedmerca i Franušić, na gol stala i Ećimović, ušla je i zabila Pavlović... Na kraju zasluženih devet razlike, 26:35.

Kod domaćih najviše golova dala je Ana-Maria Gavrić - 11, ali od toga sedam iz sedmeraca i uz veliku potrošnju: 11 golova iz 21 pokušaja. Drugi potrošač bila je Ena Car - četiri gola iz šest udaraca. Najviše golova iz igre za domaće dala je nekad naša Lea Vukojević. Vratarke: Kozjak 6/24 i Žvorc 5/22.

Kod Podravke Vegete bilo je puno pucačica, a najuspješnija bila je Marijeta Vidak - 11 golova (tri iz sedmeraca) iz samo 13 udaraca. Ostale: Turk 5/7, Dežić 5/8, Karlovčan 5/8, Mrđen 4/5, Toth 3/6 i Franušić i Pavlović po 1/2. Vratarke: Kapitanović 9+2/34 i Ećimović 2+1/6.

U utorak u 19,30 sati Podravka Vegeta u Koprivnici igra utakmicu 8. kola 1. HRL, gostuje Pitomača. Igra se ranije, jer u petak Koprivničanke putuju u Dansku na prvu kvalifikacijsku utakmicu EHF kupa s Viborgom.

Zrinski - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskUTAKMICA 7. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

ZRINSKI - PODRAVKA VEGETA 26:35 (13:17)

ČAKOVEC - Sportska dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević (obojica Zagreb). Nadzornik HRS-a: Vladimir Peković (Varaždin).

ZRINSKI: Kozjak (6+0), Zvorc (5+0), Vuić (-); Gavrić 11(7), Lukić 2, Polak, Senčar, Pajić, Balić, Resman, Grubišić 2, Car 4(1), Vukojević 7, Šestak, Androić. TRENER: Goran Mrđen.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović 9+2, Ećimović 2+1); Turk 5, Dežić 5, Karlovčan 5, Popović, Toth 3, Džono, I. Mrđen 4, Franušić 1(1), Vidak 11(3), Pavlović 1, T. Petika, Horvat, Debelić. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Zrinski 12(8) Podravka Vegeta 4(4).

ISKLJUČENJA: Zrinski 6 minuta (Gavrić, Resman, Šestak), Podravka Vegeta 6 minuta (I. Mrđen 2+2,Vidak 2 ).

IGRAČICA UTAKMICE: Marijeta Vidak (Podravka Vegeta).

Prije Dalje Stranica:
POBIJEDILI SMO VIBORG // Larina pjesma

Podravka Vegeta postigla je europsku pobjedu protiv danskog VIborga 21:20 (10:10). Cijelu utakmicu rezultat se kretao u rasponu od jedan fore za Podravku Vegetu, jedan... Opširnije

18. studenog 2017. Klikova:391

18. studenog 2017. Klikova:200

OBJAVLJENI SASTAVI // Igrat će iste rukomeatšice kao i u Viborgu

Na tehničkom sastanku uoči uzvratne utakmice 3. kuga kvalifikacija za grupnu fazu EHF kupa Podravka Vegeta - Viborg, što je u petak navečer održan u... Opširnije

17. studenog 2017. Klikova:171

UZVRAT S VIBORGOM // Gledatelji neće požaliti što će potrošiti sat i pol u dvorani

Iz prvog susreta 3. runde kvalifikacija za EHF kup treba izvući pouke. Borbenost, zalaganje, želja nisu nedostajali u prvom susretu s Viborgom, to smo konstatirali... Opširnije

16. studenog 2017. Klikova:243

DVA BODA IZ BJELOVARA // Opet je odlučeno u 2. poluvremenu

Večeras (srijeda) svladan je ŽRK Bjelovar u Bjelovaru: ŽRK Bjelovar - Podravka Vegeta 17:28 (13:14). Samo četiri gola domaćih u 2. poluvremenu skoro pa sve... Opširnije

15. studenog 2017. Klikova:286

PRED UTAKMICU S VIBORGOM // Preuzmite besplatne ulaznice

Na presici što je održana danas prije podne (u srijedu) u klupskim prostorijama RK Podravke s.d.d. sportska direktorica Miranda Tatari Šimunović najavila je predstojeću uzvratnu... Opširnije

15. studenog 2017. Klikova:228

POLUSEZONA PRI KRAJU // U srijedu u Bjelovaru

Prvi dio ligaške sezone završava za 25 dana koji će biti ispunjeni aktivnošću. Već za sutra, u srijedu, zakazana je konferencija za novinstvo u klubu,... Opširnije

14. studenog 2017. Klikova:176

VIBORG JE PREJAK // Cure se nisu predavale, ali Dankinje su bile bolje

Od početka se vidjelo da Podravka Vegeta uz svu borbenost neće moći parirati Viborgu. Pobjeda Dankinja u prvom susretu 3. runde kvalifikacija za EHF kup... Opširnije

11. studenog 2017. Klikova:448

IZ VIBORGA // Vedro i borbeno na treningu, poznati sastavi

Nakon 15 sati putovanja i tradicionalnog (dosad najmanje pet puta) smještaja u Golf hotelu Viborg Best Western uz obalu jezera, rukometašice Podravke Vegete održale su... Opširnije

10. studenog 2017. Klikova:303

PRESS UOČI DANSKE // U Dansku bez imperative, ali spremne za veliku borbu

Velike su utakmice pred Podravkom Vegetom. Utakmice koje zahtijevaju potpuni angažman, jer uspjeh donosi mnogo: ostanak u Europi do proljeća i još šest utakmica u... Opširnije

08. studenog 2017. Klikova:299

1. HRL // Po ustaljenom receptu

Podravka Vegeta u 8. kolu 1. HRL pobijedila je nove ligašice Pitomaču 37:24 (17:12). Ovo je još jedna utakmica u malom nizu u kojoj Koprivničanke... Opširnije

07. studenog 2017. Klikova:317

U UTORAK // Podravka Vegeta - Pitomača

Zbog obaveza Podravke Vegete u kvalifikacijama za EHF kup, utakmica 8. kola 1. HRL za žene između Podravke Vegete i Pitomače odigrat će se već... Opširnije

06. studenog 2017. Klikova:188

SNJEŽANA PETIKA I BOŽICA PALČIĆ // Nekad zajedno u dresu...

Često se zna negativno govoriti o nostalgiji bilo kakve vrste. Kao da je nešto loše prisjećati se prošlih dana, kao da treba zaboraviti vlastite uspjehe... Opširnije

04. studenog 2017. Klikova:279

Glatka pobjeda Podravke Vegete u Čakovcu protiv Zrinskog u 7. kolu 1. HRL, iako je opet išlo po receptu: prvo poluvrijeme zagrijavanje, drugo raspirivanje vatre... Opširnije

03. studenog 2017. Klikova:291

VIKEND // Podravka Vegeta u Čakovcu, Lino i djevojčice u dvorani Srednje škole

Podravka Vegeta u 7. kolu 1. HRL za žene u petak 3. studenoga gostuje u Čakovcu, gdje joj je domaćin Zrinski, kojega trenira bivši Podravkin... Opširnije

02. studenog 2017. Klikova:214

MIRANDA TATARI ŠIMUNOVIĆ // Sportska direktorica u ženskoj klupskoj ''vladi''

Konferencija za medije održana danas, u četvrtak 2. studenoga, u klupskim prostorijama RK Podravke s.d.d. izazvala je za rukometne pojmove značajno zanimanje novinara, pa je... Opširnije

02. studenog 2017. Klikova:299

EHF KUP // U Viborgu 11-og, u Koprivnici 18-og studenoga

Europska rukometna federacija objavila je datume i vrijeme odigravanja dvije kvalifikacijske utakmice za ulazak u grupnu fazu EHF kupa, što će ih odigrati danski Viborg i... Opširnije

31. listopada 2017. Klikova:224

POBJEDA NAD ZAMETOM // Razigrano drugo poluvrijeme

U srazu druge i treće ekipe na ljestvici 1. HRL Podravka Vegeta pobijedila je Zamet iz Rijeke s 30:18 (12:11). Zamet se potrudio u 1.... Opširnije

27. listopada 2017. Klikova:393

POPUNA 1. EKIPE // Zamjena za Nemaškalo Magdalena Horvat

Večeras će u ekipi Podravke Vegete protiv Zameta na lijevom krilu uz Korinu Karlovčan nastupiti i Magdalena Horvat, koja je ekspresno vraćena s posudbe iz... Opširnije

27. listopada 2017. Klikova:284

1. HRL // Sa Zametom doma u petak u 19,30

U 6. kolu 1. HRL za žene Podravka Vegeta domaćin je Zametu iz Rijeke, ekipi koja je na prvenstvenoj ljestvici bod iza Koprivničanki. I prošlih... Opširnije

26. listopada 2017. Klikova:201

EHF KUP // Dva desetljeća hrvanja s Viborgom

Već je 20 godina kako se povremeno u službenim natjecanjima susreću Podravka Vegeta i danski Viborg, suparnici u ovosezonskoj kvalifikacijskoj utakmici za ulazak u grupnu... Opširnije

24. listopada 2017. Klikova:265

KUP EHF // Podravka Vegeta dvije utakmice s Viborgom

Nije lako, ali moglo je i lošije, recimo Zvezda ili Kuban iz Rusije. Na izvlačenju parova 3. runde EHF kupa Podravki Vegeti pripao je danski... Opširnije

24. listopada 2017. Klikova:311

EHF KUP // Podravka Vegeta među 12 nositelja u sutrašnjem izvlačenju

EHF je odredio dvije jakosne skupine za izvlačenje parova u 3. krugu kvalifikacija za grupnu fazu EHF kupa. Podravka Vegeta smještena je među nositelje, što... Opširnije

23. listopada 2017. Klikova:235

KVALIFIKACIJE ZA EHF KUP // U utorak Podravka Vegeta saznaje protivnika

Ovog vikenda odigrane su preostale utakmica 2. kruga kvalifikacija za EHF kup. Sada 24 kluba čekaju objavu liste nositelja, što će ga EHF objelodaniti vjerojatno... Opširnije

22. listopada 2017. Klikova:170

DERBI PRIPAO ZAGREPČANKAMA // Zasluženi poraz Podravke Vegete

TEKST I FOTOSI // Ivo Čičin-Mašansker Da se vjerovalo u pobjedu u Zagrebu - vjerovalo se. Da je vladao oprez - jest. Ali da će se... Opširnije

21. listopada 2017. Klikova:616

ODLAZAK // Zadnja utakmica Ekatarine Nemaškalo

Naše reprezentativno lijevo krilo Ekatarina Nemaškalo prestaje s rukometom i odlazi u potrazi za novim životom u Njemačku nakon subotnje utakmice s Lokomotivom Zagreb. Tu... Opširnije

20. listopada 2017. Klikova:864

DERBI KOLA // U subotu Lokomotiva Zagreb - Podravka Vegeta

U 5. kolu 1. HRL za žene u Zagrebu će se igrati derbi između Lokomotive Zagreb i Podravke Vegete. Utakmica je zakazana za subotu 21.... Opširnije

19. listopada 2017. Klikova:280

UZ ROĐENDAN // Klupske čestitke Korini

Uz današnji rođendan naše igračice Korine Karlovčan nisu izostale ni službene klupske čestitke. Tradicionalni buket cvijeća Korini je predao klupski fizioterapeut Bojan Savić. Opširnije

18. listopada 2017. Klikova:176

SRETAN ROĐENDAN // Korina Karlovčan

Evo nam i prvog službeno jesenskog rođendana. Danas će sokovima i kolačima častiti Korina Karlovčan, igračica Podravke Vegete na lijevom krilu. Vrijeme brzo leti, pa... Opširnije

18. listopada 2017. Klikova:162

EHF KUP // Odigrana većina utakmica 2. kruga kvalifikacija

U nedjelju su odigrane još četiri utakmica 2. kruga kvalifikacija za EHF kup Kastamonu Beledyesi (s Elez i Šerić), kojeg je inače Podravka Vegeta pobijedila... Opširnije

15. listopada 2017. Klikova:224

Iduće utakmice

Nema aktualnih događanja.

KVALIFIKACIJAE ZA LIGU PRVAKINJA 2017/18.

POLUFINALE. Podravka Vegeta - Kastamonu Belediyesi 21:17 (13:13)

FINALE: Vipers Kristiansand 42:14 (22:6)

ZAVRŠNICA HRVATSKOG KUPA U UMAGU 2016/17. - PODRAVKA VEGETA POBJEDNIK KUPA

FINALE Podravka Vegeta - Trešnjevka 24:13 (8:8)

14. Petason V. 8 0 1 7 195:278  1

9. kolo u srijedu 15. 11. 2017. ŽRK Bjelovar - Podravka Vegeta 17:28 (13:14)

8. kolo srijeda 15. 11. 2017. 20,30 Dugo Selo 55 - Lokomotiva Zagreb 22:39 (9:19)

Podravka Vegeta - Pitomača 37:24 (17:12)

Umag - Koka 25:29

Petason Vranjic - Sesvete Agroproteinka 25:31

Split 2010 - Bjelovar 30:18

Ivanić - Zrinski 29:26

Trešnjevka - Zamet 24:29