Zrinski - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskPodravka Vegeta prošetala je Čakovcem i osvojila dva lagana boda na gostovanju kod Zrinskog. Velika ujednačenost sastava iz Koprivnice i visoka pucačka efikasnost donijeli su pobjedu od 16 golova razlike – 19:35. HRS je prvo objavio rezultat 20:35, kasnije aga je ispravio.

Zrinski - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskU 23. minuti bilo je 5:14. Pet golova za domaće dala je Elez i to dva iz sedmeraca. Kod Podravke Vegete šest je igračica do tada sudjelovalo u realizaciji napada i tu je ta razlika između istaknutih pojedinki i jedine ozbiljnije pucačice i izbalansiranog sastava u kojem su sve igračice opasne po gol. Prva šestorka (Zadravec, Dežić, Krsnik, Nemaškalo, Vidak i Debelić) gotovo ravnopravna u broju datih golova, uz šut 15/22 i 10 obrana Kapitanović.

Zrinski - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskU sličnom stilu nastavilo se i dalje. Poluvrijeme je završilo vodstvom Podravke Vegete od 9:17, Kapitanović je završila prvih 30 minuta s 12 obrana, Nemaškalo i Debelić po četiri gola, Zadravec i Dežić po tri.

Zrinski - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskU 2. poluvrmenu trener Goran Mrđen postavio je u igru i ostale igračice koje su ne samo održale razliku, već je i povećale, bez obzira što je Elez povećala svoj učinak i do kraja zabila 11 od 23, jer ostale ”zrinskice” zabile su samodevet golova. Kod Podravke Vegete 10 je igračica postizalo golove uz visoku učinkovitost Nemaškalo 6/6 te Pavlović 6/7, Vidak 6/11, Debelić 5/7, Zadravec 4/6, Dežić 4/8, Krsnik 2/2, a Mrđen i Karlovčan po 1/2. U 2. poluvremenu Jukić je imala osam obrana, od toga dva sedmerca.

Na kraju uvjerljiva pobjeda Podravke Vegete 19:35 (9:17). Idućeg (vjerojatno) petka u Koprivnici u 23. kolu gostuje Trešnjevka.

Ostali rezultati 22. kola: Trešnjevka – Osijek 32:26. Arena – Split 2010 24:39, Bjelovar – Zamet 19:18, Umag – Koka 21:32, Dalmatinka – Lokomotiva 18:29, Dugo Selo 55 – Sesvete Agroproteinka 25:25.

Zrinski - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskUTAKMICA 22. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

ZRINSKI – PODRAVKA VEGETA 19:35 (9:17)

ČAKOVEC – Sportska dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 200. Suci: Nadzornik HRS-a: Davor Češi (Zagreb) i Nenad Županić (Križevci). Nadzornik HRS-a: Dragan Modesto (Kanfanar).

ZRINSKI: Kozjak (4+0), Ivačić (3+0); Posavec 3(1), Senčar, Glad, Pajić, Sinanović, Balić 2, Resman, Elez 11(5), Car 1, Šestak 1(1), Blagus. Androić, Haček 1. TRENER: Željko Golik.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (6+2), Kapitanović (12+0), Hajduk (-); Zadravec 4, Dežić 4, Karlovčan 1, Popović, Krsnik 2, Nemaškalo 6, I. Mrđen 1, Vidak 6(2), Pavlović 6, Gugić, Debelić 5(7). TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Zrinski 8(6), Podravka Vegeta 2(2).

ISKLJUČENJA: Zrinski 4 minute (Pajić, Resman), Podravka Vegeta 4 minutre (Dežić, Vidak).

IGRAČICA UTAKMICE: Lara Pavlović (Podravka Vegeta).