Krim Mercatzor - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerU utakmici 1. kola 13. memorijalnog turnira Vinko Kandija u Ljubljani domaćin, Krim Mercator, pobijedio je Podravku Vegetu 24:21 (15:8). Poraz je na kraju podnošljiv, iako 15-ak minuta prije kraja nije izgledalo tako. Naime, Krim je vodio i sa 10 golova razlike. Podravkin napad većim dijelom utakmice bio je neučinkovit (kod 10:4 trener Mrđen je uzviknuo: Napad je katastrofalan).

Krim Mercatzor - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta izvukla se od težeg poraza smislenim akcijama pred kraj susreta, kada je konačno proradila vanjska linija. Dobro je branila Kapitanović, a Krim je pokazao bolju pripremljenost i raskošnost u izboru igračica: na utakmici ih je bilo 20 (primjerice Vardar, koji je na pripremama u Sloveniji, ima samo 12 igračica, Podravka Vegeta 15, HypoNö 16).

Krim Mercatzor - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerU prvoj utakmici 1. kola Vardar iz Skoplja, iako bez pet standardnih igračica, visoko je pobijedio Hypo Nö iz Beča 36:23 (19:11).

Poredak nakon 1. kola: 1. Vardar, 2. Krim Mercator 2, 3. Podravka Vegeta 0, 4. Hypo Nö 0.

U subotu u 10 sati igraju Krim Mercator – Hypo Nö, u 12 Podravka Vegeta – Vardar, u 17,30 Hypo Nö – Podravka Vegeta i u 19,30 Krim Mercator – Vardar.

Krim Mercatzor - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 1. KOLA 13. MEMORIJALA VINKA KANDIJE

KRIM MERCATOR – PODRAVKA VEGETA 24:21 (15:8)

LJUBLJANA – Dvorana Krima na Galjevici. Gledatelja: 150. Suci: Brstin Kalavar i Miran Teršek (obojica Slovenija).

KRIM MERCATOR: Stefanišin (1+2), Marinček (7+-), Pandžić (1+-); Georgijev 3(2), Benko 3, Blažević 1, Milanović Litre 4, Amina, Jeriček 1, Hrnčič, Bajramoska 2, Beganović, Omoregie 5(2), Zulić, Barič 4(2), Amon, Kamdop 1, Zrimšek. TRENER: Uroš Bregar.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-+0), Kapitanović (11+1); Zadravec, Karlovčan 1, Popović, Krsnik, Milošević 5, Džono 3, Nemaškalo 5(1), Mrđen, Vidak 4(1), Pavlović, Petika, Gugić 2, Debelić 1. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Krim Mercator 7(6), Podravka Vegeta 4(2).

ISKLJUČENJA: Krim Mercator 6 minuta (Milanović Litre, Hrnčić, Omoregie), Podravka Vegeta 12 minuta (Pavlović i Debelić 2+2, Milošević, Džono).

IGRAČICA UTAKMICE: Elizabeth Omoregie (Krim Mercator).Krim Mercatzor - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerKrim Mercatzor - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-Mašansker