Umag - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskNije bilo dileme uoči utakmice o jačini suparnika u Umag u 14. kolu 1. HRL. Podravka Vegeta lako je došla do pobjede od 19:32 (8:19). Početna sedmorka bila je: Kapitanović na golu, Karlovčan i Turk na krilima, Vidak, T. Petika, Dežić na vanjskim pozicijama i Debelić na crti. U ekipi nije bila Ana Toth.

Umag - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskDo 20. minute igre 4:12, a domaće su zabile samo dva gola iz igre (dva sa 7 m). Poluvrijeme je završilo s visokim vodstvom Podravke Vegete 8:19. Visoku učinkovitost pokazale su Vidak 5/5, Turk 5/6 i Debelić 4/6. Domaće su imale jedinu pouzdanu realizatoricu u Jajčević 5/6, ali i izrazito slabu obranu. Golmanica Delić obranila je samo dvije lopte od 21-og udarca. Na drugoj strani Kapitanović 4/12.

U prvih 10 minuta 2. poluvremenu Umag je dao čak četiri gola, Podravka Vegeta jedan (12:20). U 41. minuti Mrđen postiže i drugi gol. U 2. poluvremenu na gol je stala Jukić i u 10 minuta obranila 4/8.

Umag - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskDo kraja utakmice sve je došlo na svoje mjesto, a s klupe su zaigrale gotovo sve igračice s obje strane, što je i razumljivo u utakmici u kojoj se unaprijed znao pobjednik, ali je postojala obostrana želja da se prikažu ljepote rukometa.

U 15. kolu Podravka Vegeta opet gostuje, ovoga puta u Ivaniću.