Pred početak utakmiceTRENERI SURADNICI // Izvještava Filip Turk

Prvu utakmicu 2. HRL sjever za žene u novoj sezoni mlade igračice Podravke 2 Lino odigrale su u Virovitici protiv domaćeg TVIN Virovitice. Ekipa sastavljena od kadetkinja i mlađih kadetkinja nesretno je izgubila golom iz kontre domaćih igračica četii sekunde prije kraja utakmice.

Kako opisati utakmicu u kojoj 59 minuta i 50 sekundi imate bod u rukama i 27 sekundi za osvajanje drugog? U vrlo uzbudljivoj završnice Linice su ostale ”kratkih rukava”. Cijelu utakmicu bili smo u prednosti 3-4 gola, pružili solidnu partiju protiv povremeno vrlo agresivnih domaćina, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu na vrućem terenu. Valja istaknuti da smo od 38 minute igrali bez Petike (lakša ozljeda) pa smo ”kemijanjem” tražili dobitnu kombinaciju.

PredstavljanjeDjevojke su odlično odgovorile na navonastalu situaciju i uspjele zadržati vodstvo od dva gola razlike dvije minute prije kraja. Jedina zamjerka odnosi se na nekoliko situacija u prvom poluvremenu kada smo kod pet golova prednosti radili neshvatljive tehničke pogreške i umjesto da odemo na nenadoknadivu prednost, vraćali smo domaće igračice u rezultatsku neizvjesnost. U tim trenucima djevojke nisu iskoristile prilike u kontri i polukontri preko desne strane napada.

Sve djevojke zaslužuju pohvalu za borbenost, zalaganje i ponašanje na terenu. Iako je prva utakmica završila porazom, kao novi trener radujem se daljnjem radu s igračicama željnim dokazivana u budućim utakmicama i pobjedama.

S utakmiceUTAKMICA 1. KOLA 2. HRL – SJEVER ZA ŽENE

TVIN VIROVITICA – PODRAVKA 2 LINO 25:24 (10:13)

VIROVITICA – Sportska dvorana Tehničke škole. Gledatelja 300. Suci: Matija Cingesar (Varaždin) i Mario Mraz (Trnovec Bartolovečki). Nadzornik: Ivica Golubić (Garešnica).

TVIN VIROVITICA: Devald, Blažević; Deskar 1, Jezerčić, Ma. Biuk 2, Hrvoić 4, Majstorović, Lukačević, Bajsar, Hudoletnjak 10, Stjepanović, Zečević 6, Rakošević 2, Oštrić, Miklić, Mi. Biuk. TRENERICA: Zdenka Premužić

PODRAVKA 2 LINO: Borac, Vrabec; Vuljak, Popović, Sikavica 5, Brkić 2, Strahija, Petričević 7, Franušić 6, Petika 4, Vrabelj, Kokša, Sermek. TRENER: Filip Turk

SEDMERCI: TVIN Virovitica 4 (3), Podravka 2 Lino 4 (3).

ISKLJUČENJA: TVIN Virovitica 10 minuta (Hudoletnjak I Zečević 2+2, Rakošević), Podravka 2 Lino 6 minuta (Popović 2+2, Petika).

OSTALI REZULTATI: Đakovo – Brod 30:20, Koka 2 – Multinorm Cerna 43:32, Zelina – Bjelovar 2 28:22. U nedjelju igraju Vukovar – Đurđevac i Baranja – Osijek.