U prvoj utakmici u nastavku prvenstva 2. HRL sjever Podravka Lino pobijedila je u koprivniočkoj sportskoj dvorani vodeći sastav Osijeka PSC s 30:29 (19:15).

U nastavku drugog dijela prvenstva u 2. HRL-i, Linice su na svom parketu ugostile gošće iz Osijeka, ekipu koja je lider prvenstva i u Koprivnicu je došla bez izgubljene utakmice u ligi, s osam bodova prednosti.

Kao i mnogo puta do sada pokazalo se da mladost ne uvažava autoritete i da im ništa ne znači favorizirana ekipa. Ozbiljnost i angažiranost u pristupu, što je vjerojatno i iznenadilo gostujuću ekipu, Linicama su donijele prednost od samog početka utakmice, koju su zadržale do kraja susreta. Prvi dio Podravka Lino završavaju sa +4 (19:15), u svoju korist i po igri se činilo da je pobjednik već odlučen.

Ana Krmpotić na golu Podravke Lino // Foto Ivo Čičin-Mašansker, www.rk-podravka.hrOsijek je poslije odmora izašao odlučniji i agresivniji i razlika se polako topila. Istina Linice malo padaju i nisu mogle pratiti  tempo Osječanki, koje su u zadnjih 10 minuta došle na samo gol razlike. Prava drama u igri gol za gol događala se u posljednjih nekoliko minuta u kojima gošće izjednačuju rezultat (27:27, 28:28), ali to je bio zadnji pokušaj preokreta rezultata. Iako s igračicom manje Linice uspijevaju zadržati prednost i na kraju veselje domaćih za pobjedu od 30:29. Teška ali zaslužena pobjeda Linica koje su još jednom pokazale potencijal mladosti, zrelost i veliko srce.

– Vrlo teška utakmica u kojoj smo za protivnika imali prvaka lige, odličnu, vrlo respektabilnu i iskusnu ekipu, a koja je u prvom dijelu sezone ostvarila svih 11 pobjeda. Moram priznati da sam se pribojavao današnje utakmice, uvažavajući protivnika, ali i uzimajući u obzir stanje u ekipi koja je s dosta emocija proživjela neodlazak na završnicu državnog prvenstva, a koje je kao prvoplasirana ekipa izborila. Zadnjih smo 14 dana radili uz dosta problema, uz vraćanje stvari, nedolaska na treninge zbog bolesti (čitaj revolta), što je i bitno poremetilo rad ekipe. Unatoč problemima uspjeli smo skupiti glave i odigrati odličnu utakmicu i zasluženo pobijediti ekipu koja po svojoj kvaliteti sigurno odskače od ranga 2. lige. Ostaje mi da čestitam curama na pobjedi kojom su pokazale zrelost i karakter, a ovim su se bodovima priključile samom vrhu Druge lige – rekao je novinarima trener Podravke Lino Branko Krajačić

PODRAVKA LINO – OSIJEK PSC 30:29 (19:15)

KOPRIVNICA – Sport6ska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 150. Suci: Dalibor Feletar (Bjelovar) i Jelena Vujić (Zagreb). Nadzornik HRS_a: Loren Matić (Kutina).

PODRAVKA LINO: Krmpotić; Tvorić 11(5), Slivar, Pejak, Bogdanović 2, Božić 2, Polančec, Zagorščak, L. Kalaus 4, D. Kalaus 6, Dušak 1, M. Oremović, Maljak 1, A. Oremović, Široki 3. TRENER: Branko Krajačić.

OSIJEK PSC: Babić, Kovačević; Bošnjak 7(4), Krajnović 3, Franić 4, M. Smoljo, Nujić, N. Smoljo, Miškić 1, Knez, Vukušić, Bojić 9(1), Špoljarić, Blažeković 3, Latin 2. TRENER: Igor Bojić.

SEDMERCI: Podravka Lino 5(5), Osijek PSC 5(5).

ISKLJUČENJA: Podravka Lino 2 minute (Božić), Osijek PSC 6 minuta (Mikšić 2+2, Bošnjak 2).