Larica Kalaus u plavom dresu lijevo, 8(4) golova // Foto Ivo Čičin-Mašansker, www.rk-podravka.hrU prvenstvenoj utakmici 13. kola 2. HRL sjever Podravka Lino u petak navečer pobijedila je susjede iz RK Đurđevac s 26:24 (11:12).

Lokalni derbi nije pružio očekivanu kvalitetu rukometa, a ekipe će zasigurno sve što je vezano uz današnju utakmicu vrlo brzo zaboraviti. Linice su počele utakmicu nervozno i s nekoliko uzastopnih promašaja, što su iskoristile iskusne gošće i ostvarile prednost od 4:1. No, i gošće nisu bez grešaka, pa je rezultat ubrzo  6:5 za domaće, a od tada, pa do kraja prvog dijela, igralo se gol za gol. Na odmor se otišlo rezultatom 12:11 u korist Đurđevca.

Drugi dio nije donio nikakvu promjenu što se igre tiče, osim što su Linice smanjile svoj postotak promašaja, i to im u 57. minuti donosi rezultatsku prednost 26:24. Do posljednjeg sudačkog zvižduka, obje su ekipe imale nekoliko prilika, ali ih kao i tijekom susreta nisu iskoristile, pa rezultat ostaje +2 u korist Podravke Lino.

– Nismo bili ”pravi” u današnjoj utakmici što dokazuje podatak, da smo imali premalo raspoloženih igračica i realizaciju koja je tek nešto iznad 40 posto (čak 30 promašenih šuteva i 16 tehničkih grešaka). Srećom, ni naše suparnice nisu izgledale bolje, pa smo na kraju ipak ostvarili vrijednu pobjedu i upisali nova dva boda, a time i nastavili uspješan niz dobrih rezultata – rekao je trener Podravke Lino Branko Krajačić.

UTAKMICA 13. KOLA 2. HRL SJEVER

PODRAVKA LINO – ĐURĐEVAC 26:24 (11:12)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 100. Suci: Davor Lončar i Zoran Lončar (obojica Varaždin). Nadzornik HRS-a Predrag Krstanović (Kutina).

PODRAVKA LINO: Telic, Krmpotić; Mikolčić, Tvorić 3, Pejak, Bogdanović 2, Božić 3, Zagorščak, L. Kalaus 8(4), D. Kalaus 8, Dušak, M. Oremović, Maljak, A. Oremović 1, Široki 1. TRENER: Branko Krajačić.

ĐURĐEVAC: Bartolić, Vuk, Smesnik; Šanteković 3, Kožarić 2, Markač 7, Čilić 2(1), Sabolić 1, Radman, Pavlović 5, Šehić, Ferenčić 4(2), Cestar, Klasan, Presečan, Kovač. TRENER: Dražen Milaković.

SEDMERCI: Podravka Lino 5(3), Đurđevac 4(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Lino 6 minuta (Zagorščak, L. Kalaus, D. Kalaus po 2), Đurđevac 6 minuta (Ferenečić 2+2+2, diskvalifikacija u 46. minuti).

CRVENI KARTON: Ivana Ferenčić (46′, treće isključenje).