Detalj s utakmice Podravka Lino - Pan Đakovo // Foto Mirko Lukavski, Glas Podravine

TRENERI SURADNICI // Piše Branko Krajačić

U utakmici 2. kola 2. HRL za žene druga ekipa Podravke, Podravka Lino, pobijedila je u subotu u sportskoj dvorani gimnazije Frana Galovića u Koprivnici sastav Pan Đakovo s 26:14 (13:5).

Lakše od očekivanog, Linice su na svom parketu došle do bodova protiv Pan Đakova. Bila je to utakmica, u kojoj je od samog početka, na terenu postojala samo jedna ekipa.

Dobre obrane Kapitanović // Foto Mirko Lukavski, Glas PodravineKvalitetnom obranom, uz sigurne vratarke Kapitanović i Krmpotić, Podravka Lino već u prvom dijelu stvorila je prednost od +8, dok gošće u tom dijelu postižu svega 5 pogodaka (prvi tek u 10.minuti). Drugi dio bila je čista rutina, a treneri su, bez tereta rezultata, koristili sve igračice iz zapisnika utakmice. Gošće simpatične, ali bez šansi, jer kvaliteta je na strani Linica, koje su zasluženo upisale nove bodove.

– Opravdali smo ulogu favorita u ovom susretu i zasluženo pobijedili. Ponovo smo vrlo kvalitetno odigrali obranu, posebno u prvih 30 minuta, dok nam još uvijek nedostaje sigurnosti i kvalitete u pucačkom dijelu. Iako mi treneri volimo reći da se utakmice dobivaju u obrani, pucački se dio ne smije zanemariti i to je zasigurno jedna od glavnih zadaća kojoj ćemo posvetiti više pažnje – rekao je trener Podravke Lino Branko Krajačić.

U 3.kolu Podravka Lino gostuje u Pitomači.

UTAKMICA 2. KOLA 2. HRL SJEVER

PODRAVKA LINO – PAN ĐAKOVO 26:14 (13:5)

Linice u obrani // Foto Mirko Lukavski, Glas PodravineKOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 30. Suci: Miljenko Medved i Matko Murić (oba Varaždin). Nadzornik: HRS-a Dragan Hajtić (Bjelovar).

PODRAVKA LINO: Krmpotić, Kapitanović; Slivar 3, Tvorić 4, Mikolčić 2, Pejak, Bogdanović 2, Božić 3, Polančec, Zagorščak, L. Kalaus 1, D. Kalaus 5, Dušak 2, M. Oremović 1, A. Oremović 3. TRENER: Brano Krajačić.

PAN ĐAKOVO: Pandža, Tokić; Dubravac, Barić 1, Prskalo, Penava, Radoš 3, Zirn 3(2), Bogdanović 1, Humbal, Tadić 2, Matasović 1, Klemen, Birtić 2(1). TRENER: Đino Grgić.

SEDMERCI: Podravka Lino 1(0), Pan Đakovo 7(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Lino 4 minute (Božić, M. Oremović), Pan Đakovo 12 minuta (Dubravac, Zirn i Matasović 2+2).