45439932 2208740176076636 221369855750701056 n

Djevojčice Podravke 4 (rođene 2006. i mlađe) su u nedjelju 4. studenoga 2018. u SD Osnovne škole Garešnica odigrale svoj drugi krug HRLD s djevojčicama Garešnice i Novske.

Igračice Podravke su u prvu utakmicu na turniru, protiv domaće ekipe Garešnice, ušle motivirano i željne pobjede. U početku se igralo gol za gol, da bi Podravkine igračice od 14. minute počele ostvarivati rezultatsku prednost i na poluvrijeme otišle s rezultatom 11 : 7.

U drugom poluvremenu obrana je još čvršća i agresivnija, a u napadu su efikasne vanjske igračice te ubrzo ostvaruju značajnu prednost i u 27. minuti vode 16 : 8. Do kraja utakmice igraju koncentrirano, uz rotaciju svih igračica iz zapisnika, te ne dozvoljavajući nikakva iznenađenja i pobjeđuju rezultatom 20 : 14.

U utakmicu s ekipom Novske djevojčice Podravke ulaze istim ritmom kako su završile prethodnu utakmicu te ubrzo vode 7 : 3. Cijelim tijekom igre, sve igračice Podravke koje su bile u zapisniku, održavaju prednost od četiri do pet pogodaka i završavaju utakmicu rezultatom 19 : 14 u svoju korist.

Veseli činjenica da su Podravkašice obje utakmice odigrale opušteno, bez grča, što je rezultiralo pogocima s vanjskih pozicija što do sada nije bila karakteristika njihove igre. Nadajmo se, da će takav način igre biti što češći, kako bi njihova igra dobila dodatnu širinu i bila opasnija za protivničke ekipepriopćio je za klupske stranice trener Nenad Smiljanec.

Izvještaj: Nenad Smiljanec