Kadetkinje 2018 skupna UmagPobjedom od 22:14 (10:5) u 4. kolu B grupe Završnice PH za kadetkinje Podravka je osigurala polufinale turnira, što se igra danas poslije podne u 19,30 i 20,30 sati. Još se igra 5. kolo u kojem su mlade Koprivničanke slabodne.

Na slici Hrvatskog rukometnog portala ekipa Podravke (stoje): Ljerka Vresk, Katarina Borac, Lana Brkić, Ana Sikavica, Lea Franušić, Vita Domijan, Elena Popović, Klara Petričević, Gabriela Vrabec, Filip Turk; (čuče): Elena Beljak, Nika Presek, Lana Vrabelj, Hannah Vuljak, Klara Kokša, Tena Petika, Nika Strahija, Lucija Jandrašić.

Metković -  Podravka // Foto HRS(Izvještaj HRS-a) Kadetkinje Podravke opravdale su ulogu favorita u susretu 4. kola skupine B protiv vršnjakinja iz Metkovića. Praktički su već u prvom dijelu osigurale pobjedu nakon serije od čak sedam uzastopnih pogodaka. Podravka je zbijala sa svih pozicija, a gol im je uspješno čuvala Gabriela Vrabec koja je imala čak 13 obrana u prvih 20 minuta. Deficit od sedam pogodaka do kraja poluvremena Metković je smanjio na pet.

Metković -  Podravka // Foto HRSTrener Filip Turk dao je svim igračicama priliku, ali rezultat nije patio. Prednost im je varirala između sedam i pet pogodaka pa su mogle mirno privesti utakmicu kraju. Ana Sikavica bila je najefikasnija u redovima Podravke s pet pogodaka, a četiri je kod Metkovića dala Anđela Sušak.

Metković -  Podravka // Foto HRSUTAKMICA 4. KOLA B GRUPE ZAVRŠNICE PH ZA KADETKINJE 2000/2001.

METKOVIĆ – PODRAVKA 14:22 (5:10)

UMAG – Sportska dvorana Osnovne škole Marija i Lina. Suci: Luka Šipoš (Bartolovec Bartolovečki) i Marko Zeko ((Šenkovec). Nadzornik HRS-a: Anto Josić (Zagreb).

METKOVIĆ: Jelaš, Taslak 2, Bajo, Obšivač, Magzan, Galov, Vidović, Sušak 4, Srna 1, Vukojević 1, Dropuljić, Radić 3(1), Miočević, Španjić, Crnčević 3(1). TRENER: Mate Nikolić.

PODRAVKA: Borac, Vrabelj; Presek, Vuljak 2, Popović 1, Sikavica 5, Brkić 1(1), Jandrašić, Petričević 1, Franušić 4, Vrabelj, Petika 3(1), Domijan, Beljak 2, Kokša, Strahija 3. TRENER: Filip Turk.

SEDMERCI: Metković 2(2), Podravka 3(2).

ISKLJUČENJA: Metković 2 minute (Radić), Podravka 4 minute (Vuljak, Sikavica).