Podravka Vegeta - Umag, napad Umaga // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta, nakon samo dan odmaka od utakmice Lige prvakinja, ugostila je ekipu Umaga (po njihovoj želji to je bio utorak) i pobijedila s 32:18 (17:10). Do 20. minute Umag je uglavnom bio u vodstvu od gol razlike ili je bilo neriješeno, li-la, rekli bismo. Za takvu situaciju kriva je kompletna domaća obrana. Dolaskom na gol Kapitanović od 20. minute (odmijenila je indisponiranu Milenković) i s njenih pet obrana u 10 minuta, igračice su napravila 7-0 i poluvrijeme završile na 17:10.

Podravka Vegeta - Umag, Selena Milošević // Foto Ivo Čičin-MašanskerU drugom poluvremenu nakon obranjenog sedmerca Kapitanović je nanizala još šest obrana (ukupno 13), a napad je trpao lopte u mrežu Umaga, osobito Dora Krsnik, koja je u tom razdoblju zabila sedam golova. Pred kraj susreta zaigrale su i pričuvne igračice, pa samo S. šenvald nije zabila gol, dok Marijeta Vidak nije ni ulazila u igru.

Umag je igrao hrabro i išlo je dok je išlo, ali čim se popravila obrana i kad su Podravkine igračice shvatile da bez koncentracije i zalaganja nema pobjede, onda Istrijanke nisu imale nikakvih izgleda, iako su i one sve (osim Imamović) upisale golove.

Podravka Vegeta - Umag, Lana Franković // Foto Ivo Čičin-MašanskerSuci se nisu proslavili, pa su pred kraj dosudili sedmerac nad igračicom (Umaga) koja uopće nije imala loptu. Dizanje ruke za pasivni napad također je mala tajna za većinu mladih sudaca, nikako da prekinu mučenje oko zone na vrijeme, pa i nakon izvedenog deveterca, kad mora uslijediti udarac na gol. Nije to samo na ovoj utakmici, nažalost.

Kod izbora igračice utakmice dali smo prednost Dori Krsnik, iako je Ivana Kapitanović svojim obranama donijela preokret. Krsnik je odigrala večeras sjajno.

UTAKMICA 7. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

PODRAVKA VEGETA – UMAG 32:18 (17:10)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 150. Suci: Robert Magić i Sandro Špiranec (obojica Trnovec Bartolovečki). Delegat: Zdravko Golub (Čakovec).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (4), Kapitanović (12+1), Milenković (2); Nikšić 4, Dežić 2, Karlovčan 3, Šenvald, Krsnik 7, Milošević 3, Džono 3, Nemaškalo 3(1), I. Mrđen 1(1), Papac 1(1), Dragišić 1, Vidak, Franković 4. TRENER: Goran Mrđen.

UMAG: Pavić (4); Renić 1(1), S. Imamović, Vidović 5, Jajčević 3, Šito 1, Mataija 1, Kovač 2, Bunić 1, Gašić 2, A. Imamović 2. TRENER: Dragan Rajić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 3(3), Umag 2(1).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 minute (Milošević, I. Mrđen), Umag 0.Podravka Vegeta - Umag,Dragica Džono // Foto Ivo Čičin-Mašansker

IGRAČICA UTAKMICE: Dora Krsnik (Podravka Vegeta).