Podravka Vegeta - Iuventa Michalovce // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta u 2. kolu Bepova turnira svladala je slovačke prvakinje rukometašice Iuvente iz Michalovaca s 32:23 (16:14) u igri u kojoj je iskazana kvaliteta više. Tako će Podravka Vegeta u 18,30 sati s Krimom igrati za drugu poziciju. Nakon dva kola na tablici vodi Budućnost sa 4 boda, druga je Podravka Vegeta s 2, treća Iuventa Michalovce također s dva boda, a četvrti je Krim Mercator bez boda.

Iako je razlika velika slobodno se može reći da je šteta što Podravkine igračice nisu iskoristile dane mogućnosti. To se odnosi na gubitak koncentracije kod realizacije zicera te olko upućenih udaraca, dio njih izravno u golmanicu.

Ako smo se pitali u prethodnoj utakmici, za angažiranje krila, na ovoj utakmici dale su 9 golova (Nikšić 6, Nemaškalo 2, Oremović 1), a i s pozicije pivota palo je 8 golova (Čović 6, Džono 3). U obrani je bilo dobrih poteza, ali i puštanja suparnica da slobodno zabiju.

Golmanice imaju solidnu računicu sa 14 obrana, pa ukupno uzevši bilo je to lijepo rukometno prijepodne.

Podravka Vegeta - Iuventa Michalovce // Foto Ivo Čičin-Mašansker

UTAKMICA 2. KOLA 9. MEMORIJALA JOSIPA SAMARŽIJE BEPA

PODRAVKA VEGETA – IUVENTA MICHALOVCE 32:23 (16:14)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 100. Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević (oba Hrvatska).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (8+0), Milenković (6+0); Čović 5, Nikšić 6, Karlovčan, Šenvald, Živković 2, Džono 3, Nemaškalo 2, Vidak 3, A. Oremović 1, Maljak, Tatari 5, Trifunović, Elez 5(5) . TRENER: Goran Mrđen.

IUVENTA MICHALOVCE: Krebs (-), Gubikova (5+-), Zykova (6+0); Kucher 1, Dziurova 1, Kišikova 2, Szollosiova 4, Vargova, Krasko, Habankova 4, Hornakova 3, Nagyova, Hruščakova 2, Bačikova 2, Trehubova 4(1). TRENER: Borys Petrovskyj.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 5(5), Iuventa Michalovce 2(1).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 minuta (Džono i Trifunović 2+2), Iuventa Michalovce 6 minuta (Vargova, Hruščakova, Bačikova)..

IGRAČICA UTAKMICE: Ana Nikšić (Podravka Vegeta).