U Beču 4. i 5. travnja jake utakmice s Hypom // Foto Mirko Lukavski, Glas Podravine, KoprivnicaNakon što će Podravkine reprezentativke od utorka biti na raspolaganju treneru Nevenu Hrupecu za nastavak domaćih natjecanja, slijedi ubrzani završetak domaćih natjecanja, jer reprezentacija mora na kvalifikacije za Olimpijske igre. Plasira li se, onda će biti okupirane reprezentacijom do 15. kolovoza, a tek onda slijedi povratak u klub i slijede ”normalne” pripreme za novu sezonu, u kojoj Podravku Vegetu vjerojatno čekaju kvalifikacije za Ligu prvakinja i nastavak europskih natjecanja, bilo u Ligi, bilo u Kupu EHF-a. A opet će sve biti zgusnuto, jer u prosincu je Europsko prvenstvo u Nizozemskoj.

U Koprivnicu se vratila reprezentativna vratarka Marta Žderić, po mnogima uz Penezić igračica odluke u pobjedi Hrvatske nad Danskom u Rijeci, nije u konkurenciji za današnju (subota 17 sati) utakmicu 4. kola kvalifikacija za EP Danska – Hrvatska u Danskoj, u Aarhusu.

Nije lako raditi klubovima koji daju više članova reprezentacije. S tim se problemom sada suočio i Zagreb CO, a Podravka Vegeta je to znala odavno. U tom smislu uspostavljeni su kontakti kako bi se zajednički pronašlo rješenje za nedostatne i ”rastrzane” pripreme za seznou. I jedna zgodna opaska, o čemu smo već pisali: za vrijeme svih reprezentativnih akcija RK Podravka plaća svoje igračice, a njih tri mjeseca nema u klubu!

Istodobno s kvalifikacijama hrvatske reprezentacije za SP sprska reprezentacija igra s Rumunjskom. Prvu je pobijedila u Zaječaru 29:27, ali bez udjela Podravkine igračice Sanje Damnjanović, koja je iza Lekić najbolji strijelac u reprezentaciji. Međutim, nakon utakmice sa Zelinom Damnjanović je osjetila bol u koljenu, pa je nakon pregleda utvrđeno da treba odmarati. Stoga je izostavljena iz reprezentacije za ovu akciju i neće igrati ni u Rumunjskoj.

– Sanja se osjeća bolje i bit će na raspolaganju za utakmice koje dolaze – rekao je Neven Hrupec.

Koprivnica, Ploče, Beč

A dolaze dosta zgusnuto: u devet dana četiri utakmice. Već u srijedu u Koprivnici se igra (jedna) utakmica četvrtzavršnice hrvatskog rukometnog kupa. Pobjednice susreta Podravka Vegeta – Sesvete Agroproteinka igrat će u završnici, vjerojatno u Đurđevcu, 21. i 22. travnja (polufinale i finale).

U petak Podravka Vegeta putuje u Ploče, gdje je u subotu – domaćin utakmice Podravka Vegeta – Dalmatinka. Naime, Dalmatinka je u prvom dijelu, 3. studenoga, bila domaćin u Koprivnici: izašla je u susret Podravki Vegeti, kako ne bi nakon utakmice iz Ploča imala dugo putovanje na utakmicu Lige prvakinja u Ljubljanu.

Nakon toga, 4. i 5. travnja, u srijedu i četvrtak, Podravka Vegeta gostuje u Beču, gdje će odigrati dvije uzvratne prijateljske utakmice s Hypom Nö, u srijedu (18 sati) i četvrtak (11 sati).

Sve aktivnosti prestaju krajem svibnja, kada završava 1. HRL za žene, a dalje slijede reprezentativne akcije. Trener Hrupec samtra da će ostatak igračica, koje neće biti u reprezentativnim obvavezama, okupiti iza 20. srpnja. Zbog kvalifikacija i vjerojatni plasman na Olimpijske igre, ove godine izgleda Podravka Vegeta imat će prije sezone samo jedan turnir, onaj domaći Josipa Samaržije – Bepa početkom rujna.

Ali to će biti nova ekipa: lista dolazaka i produženja ugovora bit će zaključena idućeg tjedna.