Dalmatinka -  Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskNi jaka južina s velikim pritiskom nije smetala rukometašice Podravke Vegete da visokim rezultatom pobijede u gostima ekipu Dalmatinke iz Ploča s 35:12 (15:7). Dalmatinka je mlada ekipa i visoki rezultat ne čudi. Dobro je da je Podravka Vegeta ostala u kontinutitetu, jer za nešto više od mjesec dana slijede kvalifikacijske utakmice za ulazak u grupnu fazu EHF kupa, a formu treba tesati. Fotografije: Ljerka Vresk

Ekaterina Nemaškalo zabila je osam od osam u 1. poluvremenu i ostala najefikasnija kod gošći. Bez promašaja bila je i Dragica Džono (4/4), a visoki postotak relizacije imale su Selena Milošević i Ana Debelić (5/6) a i Marijeta vidak (3/4). Puno je zabila i Korina Karlovčan, uz šut 6/10.

Vratarke su podijelile posao. U prvom poluvremenu Ivana Kapitanović 11 od 18, u drugom Antonia Jukić 7 od 12.

Domaće pokraj Podravkine obrane nisu mogle postići više od 12 golova, od toga u drugom poluvremenu samo pet. Njima slijedi odrastanje.

U idućem kolu Podravka Vegeta u Koprivnici dočekuje ekipu Splita 2010.

Dalmatinka -  Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskSvi rezulttai 4. kola: Arena – Lokomotiva 26:33, ŽRK Bjelovar – Koka 22:20, Split 2010 – Osijek 34:25, Trešnjevka – Dugo Selo 55 22:20, Zamet – Sesvete Agroproteinka 34:23, Zrinski – Umag 22:19, Dalmatinka – Podravka Vegeta 12:35.

Poredak nakon 4. kola: 1. Podravka Vegeta 8, 2. Lokomotiva 8, 3. Trešnjevka 7, 4. Koka 4, 5. Umag 4. 6. Dugo Selo 55 4, 7. Zrinski 4, 8. Sesvete Agroproteinka 4, 9. Bjelovar 4, 10. Arena 3, 11. Zamet 2, 12. Split 2010 2, 13. Osijek 1, 14. Dalmatinka 1.

U 5. kolu 22. listopada sastaju se: Podravka Vegeta – Split 2010,, Dugo Selo 55 – Dalmatinka, Umag – trešnjevka, Lokomotiva – Zrinski, Koka – Srena, Sesvete – Agroproteinka – Bjelovar, Osijek – Zamet.

UTAKMICA 4. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

DALMATINKA – PODRAVKA VEGETA 12:35 (7:15)

PLOČE – Dvorana Doma sportova Ploče. Gledatelja: 300. Suci: Matija Cingesar (Varaždin) i Mario Mraz (Trnovec Bartolovečki). Nadzornik HRS-a: Zlatko Ladić (Sračinec).

DALMATINKA: Bakula (5+-), Marinović (0+0), Jelčić (6+-); Ivičević 4, Arar 2, Cvijanović, Erceg, N. Žderić 1, Šimić 3(2), Barbir, M. Žderić, Jarak, Krilić 2, I. Žderić, Nikolac, Škorput. TRENER: Ivan Jerković.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (7+-), Kapitanović (11+0); Zadravec, Dežić 3(1), Karlovčan 6, Krsnik, Milošević 5, Džono 4, Nemaškalo 8, I. Mrđen 1, Papac, Vidak 3, Pavlović, Gugić, Debelić 5. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Dalmatinka 2(2), Podravka Vegeta 1(1).

ISKLJUČENJA: Dalmatinka 6 minuta (Krilić 2+2, Šimić), Podravka Vegeta 8 minuta (Karlovčan, Milošević, Džono, Pavlović).

IGRAČICA UTAKMICE: Ekatarina Nemaškalo (Podravka Vegeta).Dalmatinka -  Podravka Vegeta // Foto Ljerka Vresk