Podravka Vegeta je u sjajnoj atmosferi na domaćem terenu još jednom pobijedila najvećeg rivala Lokomotivu i to 28:23, poluvrijeme 16:12.

Foto: Ivan Brkić

Bila je to napeta i borbena utakmica čiji je konačan rezultat ako nismo skromni bar malo nagovijestio kome će ove godine pripasti naslov prvaka. No ne smijemo se unaprijed veseliti iako je veselje već lagano krenulo, zato što naša ekipa ima još jednu prvenstvenu utakmicu za dva tjedna s trećeplasiranim Sesvetama. 

Ova je utakmica na važnosti dobila ne samo zbog radosti i toga što je naš klub na korak do 25. naslova prvaka Hrvatske nego i zato što smo uspješno proveli humanitarnu akciju ‘‘Za obitelj Čirković”. Kako smo i naveli pri početku akcije ova je obitelj prije nekoliko tjedana ostala bez svoje kuće u požaru, ali naši navijači su i ovoga puta pokazali svoje veliko srce. Po završetku akcije žiri od tri člana zbrojio je prikupljene priloge što znači da će RK Podravka zahvaljujući, svima Vama koji ste se uključili u humanitarnu akciju ”Za obitelj Čirković”, uplatiti ukupno 7469.10 kn na predviđeni žiro račun akcije, a ovaj će iznos nadamo se, bar malo približiti ovu obitelj njihovom novom domu. Danas je cijela obitelj i navijala s tribina pa ih je predsjednica NO RK Podravke Ljiljana Šapina pozvala da im uruči poklon pakete našeg glavnog sponzora Podravke.

Foto: Ivan Brkić

Današnji tijek utakmice bio je očekivan s obzirom da su se susrela dva najveća rivala, spremni da se bore do zadnjeg daha. Svoju su izdržljivost ovdje ipak malo više pokazale Saračevićeve odabranice. Gledali smo tvrdu utakmicu, a sudački par pokazao je već u prvim minutama da neće dozvoljavati grubu igru. U prvoj minuti, isključenje za Milosavljević i 7 metara za goste, ali ne mijenja se kriterij ni na drugoj strani pa su do 5. minute upisana dva isključenja za Podravku i jedno za Lokomotivu. Vodi se tu u prvim minutama borba gol za gol, podjednako se realizira na obje strane, a posebno je nakon isključenja raspoložena Dejana Milosavljević i do 8′ minute ima već tri pogotka. Dodaje tu i Turk s krila svoja dva sjajna pogotka. Nastavljaju u pozitivnom ritmu naše cure i do kraja poluvremena i na odmor odlaze uz 16:12.

Foto: Ivan Brkić

Krenulo je drugo poluvrijeme i još su razigranije naše cure krenule u napadu, a u obrani i dalje borbeno. Samo četrdeset sekundi nakon starta 2. poluvremena Holešova i Debelić dižu na +6. Odlična prednost, a atmosfera u dvorani bila je nevjerojatna nakon što je Risović dva puta sjajno skinula zicere Lokomotivi pa Milosavljević uzvratila za +7 u 35′. Normalno je da su u velikoj želji naše cure ovu prednost tempirale malo prerano pa su ipak petnaestak minuta prije kraja dozvolile svojim najvećim rivalima da se još malo nadaju. Onda opet nastupaju Milosavljević i Debelić te do kraja i Chigirinova koje nas vode na novih +5. Cure su nakon sjajne sezone koja je sada i pri kraju imale i zašto zaplesati proslaviti, a vjerujemo je da su se u 10 dana svojim velikim srcem približile dvostrukoj kruni. 

Foto: Ivan Brkić

Ušli smo nervozno, dobili smo previše isključenja i to je usmjerilo utakmicu u skroz drugom pravcu. Očekivao sam malo golova, ali čestitam Lokomotivi bile su puno bolje nego u Kupu, konkretnije u šutiranju i agresivnije. Ova ekipa izgleda nikog ne može ubiti do kraja, imamo sve, +7, i onda profulamo dva penala, dva zicera, kontru i sami sebe dovedemo u situaciju kakvu smo imali protiv Ikasta. Cure su pokazale karakter, pokazale su fizičku spremnost jer su izdržale zadnjih 10 minuta i na kraju nije bilo u nekoj panici iako kad uđeš zadnjih deset minuta s vodstvom 4-5 razlike, malo je frka, ali dobro. Šteta što je Kori jučer dobila udarac od Dragice, ali je izdržala, svaka joj čast, sa zamotanom nogom i to je ključ 5-1. Napravili smo što smo napravili i imamo još tri utakmice. Moramo to mirno odigrati do kraja, još jednu u prvenstvu i dvije u kupu – rekao je trener Zlatko Saračević i još jednom zahvalio publici i cijeloj ekipi na zalaganju te naglasio kako ovaj grad i ova publika zaslužuju imati prvaka, a siguran je da to zaslužuju i cure.

Neustrašiva, srčana i borbena Korina Karlovčan bila je emotivna i presretna zbog ove pobjede. 

Na kraju je bilo i jako napeto, lagana panika, ali ostavili smo srce na terenu. Treba mi sad tjedan dana da se slegnu emocije i da se oporavi. Skoro sam plakala, konačno, te dvije utakmice smo riješili i možemo reći da smo na korak do osvajanja naslova Kupa i prvaka Hrvatske – rekla je uzbuđeno Korina koja je danas izdržala utakmicu s ozljedom na nozi i borila se kao prava lavica za svoju ekipu.

PODRAVKA VEGETA 28 (16)

LOKOMOTIVA 23 (12)

KOPRIVNICA – SD Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 1.200. Suci: Matija Gubica (Višnjevac) i Boris Milošević (Osijek). Nadzornik: Vladimir Sokol (Topličica).

PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Risović (9), Ećimović; Zadravec, Turk 2, Holešova 1, Karlovčan 1, Popović, Milošević 3, Džono, Milosavljević 9, Franušić, Chigirinova 7(5), Ikhneva 1, Debelić 3, Yezhykava 1.

TRENER: Zlatko Saračević.

LOKOMOTIVA: Ćurić (2), Pijević (7+3); Boras 4, P. Posavec, Kaselj, Šenvald 1, Šimara, S. Posavec 3(1), Kapetanović, L. Kalaus 8(7), D. Kalaus 2, Čivljak 1, Zeba, Plahinek 1, Glavan 3, Prkačin.

TRENER: Nenad Šoštarić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 8(6), Lokomotiva 7(7).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 12 min. (Turk, Karlovčan, Milošević, Džono, Milosavljević, Debelić), Lokomotiva 8 min. (Šenvald 2+2, S. Posavec, L. Kalaus).