Veseelo u busuTRENERI SURADNICI // Izvještava Nenad Smiljanec

FOTO // Adela Šimunic Smiljanec i Silvija Đelekovčan

Djevojčice Podravke 2006. godište i mlađe u nedjelju 26. studenoga u Sportskoj dvorani Tehničke škole Virovitica odigrale su odgođeni treći krug RLRS za djevojčice B. Uz dvije ekipe djevojčica Podravke na turniru su nastupile i djevojčice domaće ekipe TVIN Trgocentra i Slatine. Ekipa Podravke 1 pobijedila je u obje odigrane utakmice, dok je ekipa Podravke 2 izgubila.

Turnir u Virovitici 26-11-2017 Djevojčice Podravke 1 u prvu su utakmicu turnira s TVIN Trgocentrom od samog početka krenule motivirano te agresivnom obranom domaćim igračicama nisu dozvolile da dođu do njihova gola. Takvom su igrom u obrani tjerale TVIN-ovke u greške, što su znalački koristile i u 8. minuti vodile su 5:0. Uz odličnu obranu, Podravkine igračice iz turnira u turnir popravljaju igru u napadu, koja uz izvršavanje napadačkih zadataka pokazuje i naznake lijepih i kvalitetnih rješenja koja dovode do lakih i brzih golova.

Turnir u Virovitici 26-11-2017 Druga utakmica, odigrana između Podravke 2 i Slatine, ponovno pokazuje dva lica djevojčica Podravke 2. U prvom poluvremenu djevojčice Podravke igraju borbeno i s puno htijenja što im na poluvremenu omogućava prednost od 5:3. Na samom početku poluvremena Podravka diže prednost na 6:3. Bilo je za očekivati da će ekipa napokon početi pokazivati svoje vrijednosti, no ona se vraća u svoje sivilo i dozvoljava djevojčicama Slatine da se razigraju. Do kraja utakmice na terenu postoji samo jedna ekipa, ekipa Slatine, koja znalački okreće prednost u svoju korist i ostvaruje pobjedu.

U trećoj utakmici turnira sastale su se domaće djevojčice TVIN Trgocentra i Podravke 2. Nakon potonuća protiv Slatine, Podravka 2 nastavlja s istom igrom i s puno netočnih dodavanja te lošom obranom jedva postižu dva gola u prvom poluvremenu. Takva igra Podravke 2 omogućava visoku pobjedu djevojčica iz Virovitice..

Slatko poluvrijemeU zadnjoj utakmici turnira, između Podravke 1 i Slatine, od samog početka susreta bilo je vidljivo da će i ova utakmica Podravke 1 ići istim smjerom kao i protiv TVIN Trgocentra. Djevojčice Podravke 1 u sedmoj su minuti vodile 6:0 te dale do znanja protivnicama da su i u ovoj utakmici potpuno u igri. Koncentrirano i pridržavajući se dogovora, podigle su kvalitetu svoje igre na jednu višu razinu. Priliku za igru dobile su sve igračice što su kvalitetno iskoristile.

Zadnja i ”najslađa” utakmica je odigrana u slastičarni Dora u Virovitici, a veselje i dječji smijeh se nastavio i u autobusu.

Podravka 1 – TVIN Trgocentar 12:4 (7:1)

Podravka 2 – Slatina 6:11 (5:3)

TVIN Trgocentar – Podravka 1 3:18 (2:10)

Slatina – Podravka 1 6:12 (1:8)