Umag - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskIZVJEŠTAJ // Ivo Čičin-Mašansker

FOTO // Ljerka Vresk

Kao što se i očekivalo Podravka Vegeta bez problema ostvarila je pobjedu u Umagu: 20:30 (9:14). Umag se nije moga suprostaviti raspoloženim pucačicama trenera Mrđena: vanjske igračice zabile su 14, krila devet, a kružna napadačica sedam golova. Golmanice, zbrojeno, imale su 22 obrane.

U prvih 10. minuta susreta 2:6 za Podravku Vegetu, uz četiri obrane Jukić i ni jednu Šegote na drugoj strani. Prvu obranu imala je u 18. minuti kod stanja 5:11 za gošće.

Nakon 20. minuta bilo je 5:12 uz visoku preciznost Podravke Vegete: Zadravec i Nemaškalo 3/3, Debelić 2/2, Vidak i Milošević 1/1 i Krsnik 2/4..

Prvih 30. minuta završilo je vodstvom Podravke Vegete 9:14. Strijelci su bile Zadravec 3/4, Krsnik 3/5, Debelić 3/3, Nemaškalo 3/4, Milošević 1/2, Vidak 1/3, uz jedan pokušaj Dežić (0/1).

U prvih 10 minuta 2. poluvremena Umag je zabio dva gola, Podravka Vegeta šest, pa se razlika pomalo povećavala: u 40. minuti 11:20. Do tada je .Antonia Jukić obranila 18 loppti, plus sedmerac! Statistika HRS-a nije dobra, pa smo naknadno ispravljali neke brojke.

Na gol Podravke stala je Hajduk. U idućih 10 minuta bilo je 4-4, tj. 15:24, razlika od devet golova ostala je ista, kraj utakmice se približavao, a do tada najviše golova dala je Debelić, 6 od 7.

Utakmica je na kraju završila očekivanom pobjedom Podravke Vegete od 20:30 (9:14). Najviše golova dala je Debelić; 7 iz 10 pokušaja, slijede Krsnik i Milošević s 5/7, zatim Nemaškalo 4/6, Zadravec 3/4 , Dežić 2/3, Vidak 2/4, Pavlović 1/1, a Karlovčan je imala dva pokušaja.

Kod Umaga više golova dale su Jajčević 5/11 i Mataija 4/4.

Jukić na golu Podravke Vegete imala je obrane 18+1, Hajduk 2+1. Šegota na golu Umaga obranila je 10 lopti, a Pratijačić 2.

U idućem, 13. kolu, koje je ujedno i zadnje kolo prvog dijela prvenstva, u Koprivnici derbi lige igraju Podravka Vegeta – Lokomotiva.