Djevojčice Podravke 3 su u subotu, 23. studenog 2019., odigrale utakmicu 3. kruga MŽL za djevojčice ”A” rođene 2006. / 2007. u SD Srednje gospodarske škole Križevci s RK Moslavinom iz Kutine i RK Laurusom iz Velike Ludine.

Prvih petnaest minuta utakmice protiv RK Moslavine djevojčice Podravke igrale su sistemom toplo – hladno. Bez obzira na to što su u startu utakmice vodile s 4:1, 5:2, 6:3 osjetilo se da nisu koncentrirane, pogotovo u obrani te iz dugih napada protivnica dobivaju nekoliko nesmotrenih golova, što u trinaestoj minuti Kutinjanke dovodi u egal 7 : 7. No, tada se ipak bude i ubrzo dolaze do prednosti 11:8, koju do kraja poluvremena dižu na 16:9. Drugo poluvrijeme nastavljaju u visokom ritmu te uskoro vode s 24:13.  Do kraja utakmice održavaju visoku prednost uz doprinos svih igračica s klupe i završavaju pobjedom 31:21.

Početak druge utakmice protiv RK Laurusa potpuno drugačiji. Dobro zagrijane i razbuđene, Podravkine djevojčice ne dopuštaju protivnicama da lako zabiju golove. Čvrsta igra u obrani, lepršav i brz napad dovodi ih do prednosti 5:1, koju tijekom poluvremena povećavaju na visokih 17:5. Takav rezultat je omogućio opušteniju igru  s puno rotacija igračica u drugom poluvremenu, koje je završilo konačnom pobjedom 28:16.

Podravka – Moslavina 31:21 (16:9)

Laurus – Podravka – 16:28 (5:17)

Tekst: Nenad Smiljanec