U dvoboju dvije poražene ekipe, bolju igru i prve bodove na Euru osvojile su Mađarice. Igračice Hrvatske u drugom su susretu odigrale puno bolje nego na prvom danu Europskog prvenstva u Francuskoj. Nažalost nisu imale snage ni koncentracije za bolji dojam i eventualno iznenađenje. Cijelu utakmicu odigrala je i rukometašica Podravka Vegete Ana Turk koja nam je poslala svoje dojmove s Europskog prvenstva.

Foto EPA 1600x1200 copy

Sretna sam i ponosna što sam dio ove mlade reprezentacije, velika je čast igrati na Europskom prvenstvu.Bolje smo otvorili utakmicu nego sa Španjolskom, ali promašeni sedmerci i ziceri su nas koštali zaostatka na poluvremenu. Trener je zadovoljan borbom koju smo pokazale na terenu, ali mađarska je ekipa bila bolja ekipa i pobijedile su. U ključnim trenucima nedostajalo nam je i sreće. Zadovoljna sam minutažom i dajem u svakom trenutku sve od sebe. Znam da u napadu uvijek može i bolje. Nakon naporne polusezone ovo je šlag na tortu za sve nas cure. U srijedu igramo protiv Nizozemske i opet ćemo dati sve od sebe. Nakon prvenstva vraćam se obavezama u klubu i okrećem se pripremama za EHF Cuppriopćila nam je Ana Turk iz Francuske.

Početak utakmice obilježila su isključenja Kalaus i Blažević, a Dežić je bila neprecizna sa sedam metara. Na golu je sjajno krenula Ivana Kapitanović i najzaslužnija je za priključak kojeg smo držali unatoč brojnim promašajima našeg napada. Prvu veću prednost mađarska ekipa imala je u 14. minuti (2-7). Stela Posavec je na prednjem odradila odličan posao u obrani, a u 21. minuti smo se i potpuno približili 6-8, uz pogodak Ane Debelić s crte.

PHOTO 2018 12 03 20 32 21 660x330 1600x1200

Imali smo doduše u tim trenutcima i tri uzastopna promašaja Ane Posavec iz kontre, čisti zicer Ježić s pivota i sedmerac Blažević. Previše pogrešaka u kratkom periodu za konačni priključak donosi i očekivani zaostatak na kraju prvog dijela (9-13).

Igrale su naše igračice u nastavku standardno čvrsto u obrani, agresivnom igrom 5-1 uspijevali smo se držati u pristojnom zaostatku sve do 44. minute. Uslijedio je potom pad i nizom vezanih pogrešaka dozvolili smo protivnicama da odu na visokih 12-20.

Kvalitetnija rotacija Mađarice je dovela u sigurnu završnicu, a nama potvrdu kako je za veći doseg na velikom natjecanju potrebno dodatno vrijeme i iskustvo.

Mađarska 1600x1200

Ono što vrijedi istaknuti je borbenost i angažman kod naših, a izbornik Nenad Šoštarić je nakon utakmice bio svjestan razlike na terenu, ali je u prikazanoj igri pronašao riječi hvale za svoje izabranice.

Bili smo bolji nego u prvom susretu, ali nažalost previše promašaja nas je udaljilo od boljeg rezultata. Međutim zadovoljan sam prikazanim i činjenicom da su cure dale svoj maksimum. Uz dvije iskusne igračice koje su nam danas nedostajale uvjeren sam da se možemo nositi i s ove dvije ekipe od kojih smo izgubili na Euru. Imali smo previše otvorenih šuteva i promašenih zicera. Nema veze ne brinem se, na početku smo s jednom novom mladom ekipom i moramo ustrajati do njihovog konačnog sazrijevanje – rekao je Nenad Šoštarić.

Dojmove nakon susreta u dobrom raspoloženju podijelio je i Kim Rasmussen.

– Hvala Hrvatskoj, odigrale su hrabro i tvrdo, bilo je teško protiv njih; 5-1 su igrale odlično. Stvarali su nam puno problema i zato sam sretan zbog ove pobjede i prolaska u drugi krug – zaključio je Kim Rasmussen.

U našoj ekipi istaknule su se Dora Krsnik s osam pogodaka, Ivana Kapitanović upisala je sedam obrana, a kod pobjednica su se po pet puta u strijelce upisale Schatzl, Kovacs i Hafra uz najbolju igračicu utakmice Blanku Biro koja je obranila 13 udaraca.