Hrvatski pozdrav // Foto EHFZavršeno je Europsko rukometno prvenstvu juniorki do 19 godina starosti, što se od 23. srpnja do 2. kolovoza igralo u Španjolskoj, u Valenciji. U današnjim finalnim utakmicama pred 1000 gledatelja Danska je svladala Rusiju s 26:29, vodeći cijelu utakmiceu s dva-tri gola razlike. Tako je Danska postala prvak Europe, Rusija je osvojila srebrnu medalju. U borbi za 3. mjesto Švedska je tijesno pobijedila Mađarsku i zauzela treće mjesto, Švedska četvrto.

Hrvatska je zauzela 12. mjesto, iza nje ostale su Bjelorusija, Portugal, Makedonija i Litva.

Iduća akcija je Europsko prvenstvo kadetkinja (U-17), što će se od 13. do 23. kolovoza, što će se igrati u Makedoniji, u Skoplju, a na kojem sudjeluju i mlade reprezentativke Hrvatske.