Mađarska - Hrvatska // Foto EHFHrvatske kadetkinje nisu ušle u polufinale Europskog prvenstva. U Skoplju su danas izgubile od vršnjakinja iz Mađarske 32:29 (16:17). Šteta, jer je tokom utakmice bilo mogućnosti za više. Međutim, od 37. minute i 21:21 sve je išlo na ruku Mađaricama.

Mađarska - Hrvatska // Foto EHFCijelu utakmicu se dostizalo, prestizalo, gubilo prednost, pa opet dostizalo i tako do 20 i nešto minuta prije kraja. I to se odnosi na obje reprezentacije. Povela je Mađarska s 5:3, Hrvatska izjednačila na 6:6, Mađarska došla do 9:6, a onda se odvojila na 11:7. I tu je razliku Hrvatska stizala i smanjila na 11:10, 12:11, 13:12 i izjednačila na 13:13. No, nikako se nije mogao zabiti gol prevage, jer su se često gubile lopte u napadu ili su pogrešno dodavane. Mađarska je vodila pri kraju poluvremena s 16:14, ali tada je prvi puta Hrvatska s tri gola zaredom došla u vodstvo od 16:17 i time postavila rezultat poluvremena.

Mađarska - Hrvatska // Foto EHFMeđutim, dok se očekivalo da će se ovo vodstvo braniti i potvrđivati, Mađarice su odmah početkom drugog poluvreman izjednačile na 17:17, a u roku od pet minuta bilo je 21:18. Upornost hrvatskih kadetkinja dovela je do 21:21, zadnjeg izjednačenja na utakmici. Mađarska je do kraja dominirala rezultatom, manje griješila i bolje se branila. Hrvatskoj nije išlo, nije se moglo ni do gola iz zicera, a zanimljivo je bilo da kod stanja 26:24 dugo nije bilo gola. Obje ekipe nisu iskoristile što im se pružalo: Mađarska da poveća vodstvo, a Hrvatska da izjednači i povede.

Mađarska - Hrvatska // Foto EHFDo kraja se nije moglo stići mađarsko vodstvo (27:24, 28:25, 31:28, 31:29), pa je na kraju bilo tri razlike 32:29.

Najviše golova dala je Japundža (14), pretežito iz sedmeraca.

Nije utješno, ali slijedi borba za časni plasman od 5. do 8. mjesta. Europsko prvenstvo kadetkinja igra se šesti puta od 2005. godine. Te godine naše kadetkinje ostvarile su plasman na 6. mjesto, najbolje do sada, 2013. bile su osme, 2011. devete, 2007. desete, a 2009. jedanaeste.

Mađarska - Hrvatska // Foto EHFZa dostizanje boljeg plasmana prilika je u KO susretima. Hrvatska u petak, 21. kolovoza, s početkom u 15,30 sati igra utakmicu za plasman od 5. do 8. mjesta sa Švedskom. Drugi par je Slovenija – Francuska. Pobjednici će igrati za 5/6. mjesto, poraženi za 7/8. mjesto. Inače, Svjetsko prvenstvo je osigurano plasmanom među osam najboljih.

UTAKMICA 2. KOLA GLAVNE M2 GRUPE NA EP KADETKINJA U MAKEDONIJI

MAĐARSKA – HRVATSKA 32:29 (16:17)

SKOPLJE – Dvorana Boris Trajkovski. Gledatelja: 100. Suci: Sašo Krkačev i Gjoko Kolevski (oba Makedonija). EHF delegat: Marek Szajna (Poljska). EHF nadzornik Päivi Mitrunen (Finska).

MAĐARSKA: Abuczki, Hlogyik, Suba; Pasztor 3, Kuti, Fodor 2, Hudak, Giricz, Klujber 5, Sallai, Hornyak 9, Pacsirta, Hafra, Lakatos, Szabo. IZBORNIK: Janos Hajdu.

HRVATSKA: Bešen, Stevanović, Ečimović; Japundža 14, Karlovčan 1, Franušić, Mikolić 2, Pletikosić 2, Kalčić 2, Mrđen 2, Papac, Jurlin, Runje, Kapetanović 3, Dobrić 2, Horvat 1. IZBORNIK: Ivan Jerković.

SEDMERCI: Mađarska 6(6), Hrvatska 13(11).

ISKLJUČENJA: Mađarska 8 minuta (Fodor 2+2, Hrnyak, Szabo), Hrvatska 10 minuta (Jurlin i Kapetanović 2+2, Mrđen 2).Mađarska - Hrvatska // Foto EHF