Press Skoplje skupna slika // Foto Ivo Čičin-MašanskerUoči sutrašnjeg početka utakmica Final Four-a Regionalne lige domaćin, Rukometni klub Vardar, organizirao je press konferencju za medije, na kojoj su govorili domaćini, predsjednica kluba Gordana Naceva, trenerica Irina Dibirova i igračica Andrea Čović te gosti, predstavnici RK Podravke, trener Goran Mrđen i kapetanica ekipe Ivana Kapitanović.

Budućnost tek treba stići u Skoplje, a Krim Mercator je nakon putovanja cijele noći stigao tek oko podneva, kada je presica održana u konferencijskoj sali prekrasnog zdanja Sportskog centra Jane Sandanski, građevinski povezanog s hotelom Russia u kojm su smještene ekipe.

Čović, Kapitanovi, Mrđen // Foto Ivo Čičin-MašanskerPredsjednica Vardara, bivša makedonska golmanica reprezentativka Gordana Naceva nastupila je kao domaćin turnira:

– Imamo mogućnost da pozdravimo tri ekipe koje su ponijele naziv prvaka Europe u različitim razdobljima: Budućnost, Krim Mercator i Podravku Vegetu, ali i dva sudionika ovogodišnjeg Final Foura Lige prvakinja, Budućnost i Vardar. Nama Regionalna liga dobro dođe, kao i Budućnosti i Krimu, jer samo Podravka Vegeta ima jako nacionalno prvenstvo. Za nas je to i priprema za ovo konačno, a to je Final Four u Budimpešti.

Goran Mrđen // Foto Ivo Čičin-MašanskerTrener Podravke Vegete Goran Mrđen zahvalio je na srdačnom prijemu u Skoplju i potvrdio riječi Goradna Naceve:

– Da, ovo je dobro za sve. Za Budućnot i Vardar za Final Four Lige prvakinja i ja im na tome česititam i želim da budu stepenicu više u odnosu na ono prije tri godine. Što se nas tiče, mi paralealno guramo i svoje nacionalno prvenstvo i Regionalnu ligu. Nažalost, nismo kroz kvalifikacije uspjeli ući u Ligu prvakinja, pa nam to dobro dođe i puno znači. Malo nam je nagužvano, puno utakmica u malo dana. No, u svakom slučaju smatram da iz ovoga možemo izvući veliku korist. Vardar je u našoj sutrašnjoj utakmici veliki favorit, to je logično po svemu, ali mi ćemo iz toga izvući puno toga dobroga za nas, za nastavak prvenstva i Kupa Hrvatske, jer nama sve to skupa završava tek 3. lipnja.

Ivana Kapitanović // Foto Ivo Čičin-MašanskerIvana Kapitanović obećala je bolje izdanje, nego u zadnjoj utakmici Regionalne lige:

– Zahvaljujem na prijemu u Skoplju i nadam se da će nam ovo dobro doći. Imamo još naše prvenstvo i kup. S obzirom na to trebaju nam jake utakmice kako bi kroz njih napredovali i bili spremni za kraj sezone, za ono što nas čeka. S Vardarom očeakujem dobru utakmicu. Na zadnjem turniru nismo pružile baš neki otpor, a sada moramo biti bolje.

Trenerica Vardara Irina Dibirova govorila je na ruskom uz prijevod na makedonski. Otprilike:

– Regionalna liga ima visoki kvalitet, a i Podravka ima svoju veliku kvalitetu. No, mi ćemo ići na pobjedu i želimo osvojiti Final Four i želimo pokazati dobru igru.

Andrea Čović // Foto Ivo Čičin-MašanskerNekadašnja Podravkina igračica Andrea Čović predstavljala je igrački dio Vardara:

– Drago mi je da se održava ovaj Final Four. Nama će jako dobro doći zato što u makedonskoj ligi nemamo utakmica, pa da se što bolje pripremimo za Final Four Lige prvakinja, što nas čeka u svibnju. Ekipa Podravke Vegete ima jako dugu tradiciju, znamo da je sada pomlađena, da će pružiti dobar otpor i nadam se da ćemo kao kompletnija ekipa, pobijeaditi. Ali nikako ne podcjenjujem Podravku.

Poufinale utakmice Regionalne lige igraju se u utorak, u 15,30 Vardar – Podravka Vegeta (izranvi prijenos na makedonskoj TV) u 18 sati Budućnost – Krim Mercator. U srijedu u 15,30 za 3. mjesto igrat će poraženi iz polufinalnih susreta, a u 18 sati pobjednici za 1. mjesto (uz izravni prijenos na makedonskoj TV), nakon čega će uslijediti svečanost zatvaranja turnira. Igra se u dvorani koj prima 6500 gledatelja.