Podravka -ŽRK Bjelovar // Foto HRSU finalnoj utakmici Završnice prvenstva RH za djevojke rođene 2000/2001. godine ŽRK Bjelovar svladao je Podravkine kadetkinje s 18:13 (10:4). Bjelovar je prvak, Podravka druga. Igrao se brzi rukomet. Podravkin napad s puno grešaka u 1. poluvremenu i pojedinačnog forsiranja na crtu. Utakmica je tekla po formuli; jednima ne ulazi ništa, drugima sve. Bjelovar je zasluženo prvi, Podravka zasluženo druga. Ove dvije ekipe odskakale su kvalitetom.

Podravka -ŽRK Bjelovar // Foto HRSIZVJEŠTAJ HRS-a:

”Borbena utakmica finala donijela je uvjerljivo slavlje Bjelovara. Nakon početnog minimalnog vodstva Podravke, Bjelovar je učvrstio obranu i s 5-1 namučio Podravku koja nije mogla pronaći put do mreže. Bjelovarčanke su dobro zatvarale vanjsku liniju Kokica, a razbranila se i Karmela Pokopac koja je dodatno namučila Podravkine redove. U 12. minuti iz polukontre prvo Lucija Ivanda postavlja 6:2, a dodatno je Ema Guskić povećala na 7:2. Zvao je trener Turk minutu odmora za Podravku, jer igračice nikako nisu mogle postići pogodak i na gol se uvijek čekalo po nekoliko minuta. Jedino su Klara Petričević i Elena Popović bile uspješne u zadatku, ali nedovoljno da bi se omjer snaga na terenu promijenio. Na odmor je Bjelovar otišao s +6 (10:4).

Podravka -ŽRK Bjelovar // Foto HRSU nastavku utakmice Podravka se napokon probudila, ali prekasno. Igračice iz Koprivnice su u sedam minuta drugog poluvremena uspjele smanjiti tek na 9:13 nakon čega je uslijedila nova epizoda obrana Pokopac, a Guskić iz nove kontre zabija za 16:9. Podravka je bila bez zgoditka osam minuta, a post prekida Petričević. Bjelovar je mogao utakmicu mirno privesti kraju i na kraju su Bjelovarčanke rezultatom 13:18 osvojile naslov prvakinja Hrvatske. Najbolje kod Bjelovara bile su Ema Guskić i Lucija Ivanda svaka s po šest pogodaka, dok je kod Podravke najefikasnija bila Elena Popović sa četiri pogotka.”’

Podravka -ŽRK Bjelovar // Foto HRSFINALNA UTAKMICA ZAVRŠNICE PH ZA KADETKINJE ROĐENE 2000/2001.

PODRAVKA – ŽRK BJELOVAR 13:18 (4:10)

UMAG – Sportska dvorana Osnovne škole Marija i Lina. Gledatelja: 150. Suci: Vladimir Grubor (Poreč) i Adi Žepčan (Umag). Nadzornik HRS-a: Vlado Živolić (Rovinj).

PODRAVKA: Borac, Vrabec; Presek, Vuljak, Popović 4(1), Sikavica, Brkić 1, Jandrašić, Petričević 3, Franušić 2, Vrabelj, Petika 3(2), Domijan, Beljak, Kokša, Strahija. TRENER: Filip Turk

ŽRK BJELOVAR: Zrilić, Krmpotić; Guskić 6, Loborec, Radičević, Karanović 1, Ivanda 6, Lovrić, Kaselj, Starčević 1, Mrak, Vojtela, Cindrić 1, Nesek, Teklić3(3), Pokopac. TRENER: Dario Obran.

SEDMERCI: Podravka 4(3), ŽRK Bjelovar 3(3).

ISKLJUČENJA: Podravka 6 minuta (Petika 2+2, Franušić), ŽRK Bjelovar 8 minuta (Cindrić 2+2, Karanović, Starčević).