46516050 200828524172781 7426002792700968960 n copy copy

Foto 1: Turk,Milošević,Milosavljević, Holešova, Tucaković i Debelić

U prvom od tri susreta na 45. izdanju turnira Štit Cheba u Češkoj hrvatske su rukometašice zabilježile prvu pobjedu i to nad Slovačkom. Iako su na poluvremenu minimalno zaostajale, izabranice Nenada Šoštarića okrenule su rezultat u svoju korist i na kraju slavile.

Nakon početnih 1:1 Slovačka je prva stvorila prednost od dva pogotka. U devetoj minuti na semaforu je stajalo 4:2 za Slovačku, no tada je krenula serija od pet uzastopnoh pogodaka Hrvatske koju je u 17. minuti zaključila Dora Krsnik pogotkom za 7:4. Do 23. minute prednost od četiri pogotka bila je na strani hrvatskih rukometašice, ali neobjašnjiv pad u zadnjih sedam minuta utakmice ostavio ih je bez ijednog pogotka. Za to vrijeme Slovakinje su ih zabile pet i na odmor otišle s minimalnom prednošću (11:10).

Sve do 51. minute drugog poluvremena Šoštarićeve izabranice lovile su zaostatak. Slovakinje su u 45. minuti vodile s čak četiri pogotka nakon što je precizna za 18:14 bila Karin Bujnochova. No, kao i u prvom dijelu serijom pogodaka Hrvatska sustiže rezultat. U posljednjih osam minuta utakmice hrvatska obrana propustila je samo dva gola, dok je napad bio učinikovit sa četiri zgoditka za konačnu pobjedu 22:20.

Najefikasnija je bila Selena Milošević sa četiri pogotka, dok su po tri dodale Valentina Blažević, Dora Krsnik i Katarina Ježić. Monika Rajnohova postigla je četiri pogotka za Slovačku. (Izvor: HRS)

Maria Holešova je jučer nastupila za slovačku reprezentaciju, a njezine klupske suigračice nakratko su bile suparnice no to ih nije omelo za zajedničku fotografiju (Foto 1). Sa svojom bjeloruskom reprezentacijom je na pripremama i Karyna Yezhykava, a nakon što se zaključe reprezentativne obaveze, nestrpljivo iščekuje povratak obavezama u klubu i novim europskim izazovima.

46520389 365380170875292 8213960649626091520 n

Foto 2: privatna arhiva

Hrvatske rukometašice danas u 19 sati očekuje novi susret na turniru protiv domaćina Češke.