Poslije utakmice sa Švedskom veleposlanik RH u Brazilu dr. Drago Štambuk i predsjednik IHF-a dr. Hassan Mustafa priredili su prijem za hrvatsku reprezentacijuNakon ne baš sjajne predstave protiv Danske, hrvatska reprezentacija se već u idućem nastupu , u 4. kolu D grupe na SP u Brazilu vratila na pobjedničku stazu. U prvom međusobnom dvoboju na Svjetskim prvenstvima sa Švedskom, Hrvatska je osvojila vrlo važna dva boda pobjedom 27:26 14:12).

Sam početak susreta pripao je našim igračicama, slično kao i s Danskom, no ovaj puta se igra nije raspala. Iako, bilo je i promašenih zicera, hrvatske reprezentativke nisu psihički potonule, već su igrale puno zrelije nego u nekim ranijim prilikama.
Naše su stalno vodile, a Šveđanke sustizale prednost. Imale su dva razlike već nakon devet minuta, ali uporne suparnice nisu se predavale. Nakon dvadesetak minuta prednost je narasla na plus tri, 10:7, šteta zbog još jednog promašaja u nizu Lidije Horvat, možda bi četri razlike malo pokolebalo Šveđanke.
Najraspoloženije hrvatske igračice u prvom dijelu bile su Penezić, Zebić i Franić, svaka s po tri pogotka.
Početak drugog dijela protekao je u još boljoj igri Hrvatske, koja je vrlo brzo povela s pet razlike, 18:13, ali nažalost ni ta prednost nije bila dovoljna za mirnu završnicu i sigurnu pobjedu. Posljednjih 10 minuta ponovno je bilo ”za infarkt”.
Nakon nekoliko pogrešaka Šveđanke su se približile na 25:23, Penezić je dignula na tri, ali najefikasnija u redovima europskih viceprvakinja Tortenson (10 pogodaka) s dva uzastopna gola odvela susret u neizvjesnost. Na kraju je nabolji strijelac u našoj reprezentaciji Franić (7), iz sedmerca zabila je za 27:25 i Tortenson je do kraja jedino uspjela smanjiti na gol razlike i veliko slavlje Hrvatske moglo je početi.
Ova pobjeda ponovno je vratila Hrvatsku u igru i borbu za prvo, ili najvjerojatnije drugo mjesto, koje u osmini finala donosi ipak lakšeg protivnika.

U C grupi, iz koje u osmini finala dolaze reprezentacije koje će igrati sa četiri prvoplasirane iz D grupe, Brazil ima 8 bodova, Francuska 6, Rumunjska 5, Japan 3, Tunis 2, a Kuba je bez bodova. Ovdje će o poretku odlučivati zadnje, peto kolo, slično kao i u grupi D gdje se sastaju Danska i Švvedska.

Sustav osmine finala je takav da na ispadanje igraju prvi C – četvrti D, drugi C – treći D, treći C – drugi D i četvrti C – prvi D. Pobjednici idu u četvrtzavršnicu, poraženi u borbu od 9. do 16. mjesta.