Hrvatska Norveška za 9.mjesto // Foto IHFHrvatska juniorska reprezentacija u svom je posljednjem nastupu na Svjetskom prvenstvu u Dugome Selu izgubila utakmicu s reprezentacijom norvečke 26:34 (14:15). Biula je to utakmica za 9. mjesto na Svjetskom prvenstvu, pa je tako Hrvatskoj pripalo 10. mjesto.

Hrvatska Norveška za 9.mjesto // Foto IHFHrvatska je dobro počela utakmicu, postigla uvodnih 2:0, no Norveška se vrlo brzo izjednačuje na 4:4, nakon čega se i odvaja na sigurnu prednost (8:5). Hrvatska se tada uspijeva još jednom približiti i uhvatiti priključak,Norvežanke opet vraćaju vodstvo (14:10), ali na predah ipak odlaze tek s pogotkom prednosti (15:14).

U drugo poluvrijeme ponovno dobro kreću hrvatske juniorke, postižu i još jedno vodstvo (16:15), no Norvežanke se ponovo odvajaju na sigurniju prednost (20:16) koju u nastavku samo povećavaju te na kraju upisuju visoku pobjedu 34:26.

IZJAVE IZBORNIKA NEV ENA HRUPECA I IGRAČICE INES DOMJAN

Hrvatska Norveška za 9.mjesto // Foto IHF

SP JUNIORKI UTAKMICA ZA 9. MJESTO

HRVATSKA – NORVEŠKA 26:34 (14:15)

DUGO SELO – Sportska dvorana. Gledatelja: 400. Sutkinje: Diana Carmen Florescu i Anamaria Stoia (obje Rumunjska). Delegati: Jovan Popadić (Srbija) i Monika Hagen (Švedska). Kontrolor IHF-a Rafael Sepulveda (Portoriko),

HRVATSKA: Kapitanović (-), Bešen (11+9); Pa. Posavec 2, Halili, Blažević 2, Dežić 4, Milosavljević 2, Domjan 1, Bukvić, Debelić3, Mamić 4(3), Mičijević 2, Maljak, PAvlović 5, Borković, Kalaus 1. IZBORNIK: Neven Hrupec.

NORVEŠKA: Aarstad (-+0), Pedersen (14+0); Aune 3, Arntzen, Oftedal 6, Hagen, Jacobsen 2, Hylbi, Obaidli 1, Enekerud, Nakkerud 8(4), Ingstad 8, Venn 5, Groetan, Svenningsen, Aardahl 1. IZBORNIK: Axel Srefansson.

SEDMERCI: Hrvatska, Norveška.

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta Blažević, Domjan, Debelić), Norveška 10 minuta (Arntzen 2+2, Oftedal, Obaidli,Enkerud).

OSTALI REZULTATI ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MJESTA

Za 11. mjesto Češka – Srbija 33:32 (15:17)

Za 13. mjesto Švedska – Slovenija 30:20 (17:6)

Za 15. mjesto Brazil – Portugal 33:28 (18:18)

KOPRIVNICA U NEDJELJU SVJEDOČI FINALU SVJETSKOG PRVENSTVA

Svjetsko juniorsko prvenstvo za rukometašice primiče se kraju. U nedjelju su u Koprivnici, u sportskoj dvorani gimnazije Frana Galovića, završne utakmice, za plasman od 5. do 8. mjesto, utakmica za 3. mjesto i finalna utakmica nakon koje će se doznati tko su nove svjetske juniorske rukometne prvakinje. Koprivnica zaista ima veliku čast biti domaćin mladim rukometnim zvijezdama.

Raspored utakmica u nedjelju 13. srpnja 2014.