Andrea Čović, jedna od Podravkinih reprezentativki // Foto Mirko Lukavski, Glas Podravine, KoprivnicaRadi informacije, ali i povijesti, zabilježit ćemo na našem portalu uspjeh hrvatske juniorske ženske reprezentacije, koja se na kvalifikacijskom turniru u Srbiji, u Požegi, izborila za nastup na Svjetskom prvenstvu u ljeti u Češkoj. U reprezentaciji su bile i četiri Podravkine igračice: Andrea Čović, Ivana Dragišić, Ivana Kapitanović i trenutno na posudbi u Zelini Marijeta Vidak.

Hrvatska je bila u grupi s Bugarskom, Ukrajinom i Srbijom. U nastavku donosimo pojednostavljene podatke s tih utakmica, koliko se moglo skinuti s EHF-ovih stranica, jer naši mediji nisu poklonili pažnju tom velikom uspjehu mladih djevojaka iz hrvatskih klubova. Trener reprezentacije bio jei Goran Mrđen, pomoćnica i tehniko Nataša Kolega, a trener vratarki bio je Vladimir Vujović.

HRVATSKA – BUGARSKA 37:25 (15:15)

POŽEGA – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Sutkinje: Alexandra Siewert Delle i Natasha Engberg (obje Švedska). EHF delegat: Janka Stasova (Slovačka).

HRVATSKA: Kapitanović, Sanader, Jukić; A. Čović 7, Plahinek 3, Sabljak, Konta, Milosavljević, Vukojević 8, Masnić, Toto 6, Pasarić, Dragišić 7, Žuliček, Vidak, Debelić. TRENERI: Goran Mrđen.

BUGARSKA: Milanova, Halil, Toneva; Omoregie 6, Grigorova, Dimitrova 8, Yosifova, S. Ivanova, Pavlova 6, Koleva, Hristova, D. Ivanova, Karanova Goranova. TRENER: Dobrin Ochkov.

SEDMERCI: Hrvatska 5(5), Bugarska 1(1).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta (A. Čović, Vukojević, Vidak, Debelić), Bugarska 8 minuta (Pavlova 2+2, Ivanova, Omoregie po 2).

UKRAJINA – HRVATSKA 23:24 (10:14)

POŽEGA – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Sutkinje: Alexandra Siewert Delle i Natasha Engberg (obje Švedska). EHF delegat: Janka Stasova (Slovačka).

UKRAJINA: Krebs, Drembach, Chorniavska; Volovnyk 4, Protsenko, Smbatyan 2, Reva, Metelska 4, Andriychuk, Stelmakh, Vi, Belmas 1, Al. Belmas, Peredery 4, Burlachenko 1. TRENER: Myhailo Miloslavskyi.

HRVATSKA: Kapitanović, Sanader, Jukić; A. Čović 2, Plahinek, Sabljak, Konta 1, Milosavljević, Vukojević 2, Masnić, Toto 5, Pasarić, Dragišić 2, Žuliček 1, Vidak 6, Debelić 5. TRENERI: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Ukrajina 2(2), Hrvatska 2(1).

ISKLJUČENJA: Ukrajina 2 minute (Vi. Belmas), Hrvatska 8 minuta (Sabljak, Toto, Vidak, Debelić).

SRBIJA – HRVATSKA 28:24 (14:9)

POŽEGA – Gradska sportska dvorana. Gledatelja 500. Suci: Michalis Tzaferopoulos i Andreas Bethmann (oba Grčka). EH delegat: Jana Stasova (Slovačka).

SRBIJA: T. Popović, Jeremić, Risović; Ribičić, Georgijev 4, Prijović 2m I. Popović 1, Mrlješ 1, Tomanić 2, N. Popović 2, Filipović 7, Vasić 3, Obradović 6, Petrović, Blanuša, Janjnić. TRENER: Vlada Simčić.

HRVATSKA: Kapitanović, Sanader, Jukić; A. Čović 1, Plahinek, Sabljak, Konta 2, Milosavljević 1, Vukojević, Masnić 6, Toto, Pasarić 3, Dragišić 3, Žuliček 1, Vidak 5, Debelić 2. TRENERI: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Srbija 2(1), Hrvatska 4(1).

ISKLJUČENJA: Srbija 8 minuta (Georgijev 2+2, I. Popović, Filipović po 2), Hrvatska 6 minuta (Milosvaljević 2+2, Sabljak 2).

Strijelci hrvatske reprezentacije: 1. Dragišić 12, 2-3. Vidak i Toto 11, 4-5. A. Čović i Vukojević 10, 6. Debelić 7, 7. Masnić 6, 8-10. Konta, Pasarić i Plahinek 3, 11. Žuliček 2, 12. Milosavljević 1.

Na SP u Češkoj, što će se igrati u Ostravi i Brnu od 1. do 15. srpnja ove godine, iz europske C grupe plasirale su se Srbija i Hrvatska.

U Ostravi će 18. travnja biti izvučene grupe (četiri sa šest reprezentacija svaka). Hrvatska je nositelj u trećoj grupi izvlačenja. Evo ”lonaca” za izvlačenje:

1: Danska, Nizozemska, Austrija, Koreja
2: Srbija, Švedska, Rusija, Rumunjska
3: Hrvatska, Mađarska, Češka, Francuska
4: Poljska, Kina, Brazil, Kongo
5: Norveška, Kazahstan, Urugvaj, Angola
6: Španjolska, Japan, Argentina, Tunis.