S utakmice Hrvatska - Češka; sve fotografije su sa službene web stranice prvenstvaHrvatska ženska kadetska reprezentacija U-17 osvojila je 9. mjesto na Europskom prvenstvu u Češkoj. Večera, u subotu, u svojem zadnjem nastupu na prvenstvu, pobijedila je reprezentaciju Njemačke s 30:25 (12:12)

U natjecanju za plasman od 9. do 16. mjesta hrvatske kadetkinje nisu izgubile ni jednu utakmicu.

Kadetkinje su se dosad kvalificirale i nastupile na četiri Europska prvenstva. Najbolje su bile plasirane 2005. godine, kada su osvojile 6. mjesto. Dvije godine kasnije, 2007. godine, plasirale su se na 10. mjesto, a 2009. na 11. mjesto. Ove godine nove generacije poboljšale su taj rezultat za dva mjesta.

Oštro i atraktivno, Hrvatska - ČeškaNa čitavom prvenstvu u Češkoj i ranijim kvalifikacijama hrvatske kadetkinje odigrale su 10 utakmica, zabilježile sedam pobjeda i tri poraza (Island, Francuska, Mađarska). Zadnja dva su je udaljili od borbe za prvih osam mjesta, ali su u završnici u borbi za 9. mjesto pobijedile sve tri utakmice.

Sve utakmice Hrvatske u Češkoj: Poljska – Hrvatska 27:28, Španjolska – Hrvatska 16:31, Hrvatska – Slovačka 30:16, Hrvatska – Mađarska 26:38, Francuska – Hrvatska 27:21, Hrvatska – Češka 29:26, Njemačka – Hrvatska 25:30.

EP KADETKINJA U-17, UTAKMICA ZA 9. MJESTO

NJEMAČKA – HRVATSKA 25:30 (12:12)

ZLIN – Sportska dvorana Euronics. Gledatelja: 100. Sutkinje: Malgorzata Gutowska i Ursula Gutowska (obje Poljska). Delegatkinja EHF-a Janka Stasova (Slovačka).

Izbornik hrvatskih kadetkinje Edo ŠmitNJEMAČKA: Eckerle, Becker, Roth; Rösike, Rode 1, Geis 2, Wahle, Hartstock 1, Winger 4, Putzke 2, Weigel 4, Namat 2, Schombel 6, Rast, Odenwald 3. IZBORNIK: Ute Lemmel.

HRVATSKA: Budić, Kapitanović, Bešen; Mikolčić, Kežić, Kuzman 5, M. Čović, Vrkljan 3, Mislosavljević 4, Runje 1, Masnić 4, Galić , Dragišić 7, Konta 6, Maras. IZBORNIK: Edo Šmit.

SEDMERCI: Njemačka 1(0), Hrvatska 4(4).

ISKLJUČENJA: Njemačka 4 minute (Odenwald, Namat po 2), Hrvatska 6 minuta (Runje 2+2+2, diskvalicikacija u 43. minuti)

CRVENI KARTON: Runje, Hrvatska (u 43. minuti, tri isključenja)

Ivana Kapitanović prima nagradu nakon utakmice sa ČeškomRezultati za plasman: za 9. mjesto Njemačka – Hrvatska 25:30, za 11. mjesto Španjolska – Češka 21:20, za 13. mjesto Portugal – Austrija 31:28, za 15. mjesto Poljska – Slovačka 31:23.

Poredak od 9. do 16. mjesta: 9. mjesto Hrvatska, 10. mjesto Njemačka, 11. Španjolska, 12. Češka, 13. Portugal, 14. Austrija, 15. Poljska, 16. Slovačka.

Finalne utakmice igraju se u nedjelju 3. srpnja: za 1-2. mjesto Rusija – Danska, za 3-4. Mađarska, za 5-6. mjesto Francuska – Švedska, za 7-8. mjesto Rumunjska – Nizozemska.