Hrvatska ženska kadetska reprezentacija je u susretu drugog kola skupine B bez problema stigla do pobjede nad Egiptom. Hrvatske reprezentativke su na kraju uvjerljivo slavile rezultatom 31:24 (15:11). Egipćanke su na početku utakmice uspijevale držati priključak hrvatske su se kadetkinjes dvije serije po tri pogotka uspjele rezultatski odvojiti na 8:3. Uslijedio je i pad koncentracije kod naših reprezentativki no izbornik Goran Bobić intervenirao je na vrijeme i pozvao time-out, a na odmor su hrvatske reprezentativke otišle s četiri gola prednosti. Drugo je poluvrijeme brzo usmjerilo utakmicu, a nakon postignuta tri uzastopna pogotka egipatski je izbornik bio prisiljen na ranu minutu odmora. Egipatske rukometašice su smanjivale zaostatak od sedam golova, ali Hrvatska je brižno čuvala ovu gol razliku do kraja utakmice i zasluženo upisala prva dva boda na Svjetskom prvenstvu. Tena Petika i Elena Popović naše igračice prve ekipe su nam se i nakon ove utakmice javile s dojmovima.

– Ušle smo u utakmicu znajući da smo ovaj put favoriti, ali smo bile svjesne da nam Egipat nece samo tako pokloniti pobjedu. Od početka smo krenule ozbiljno. Egipat je dao sve od sebe, ali bolja ekipa je ipak pobjedila, a mi smo zadovoljne što smo probile led i uzele prva dva boda – javile su nam Tena i Elena iz Poljske.

Reprezentacija će se danas odmoriti, a u petak već u 10 sati kreću u lov na pobjedu protiv mađarske reprezentacije.