Klupski razgovori: Palčić, Trifunović, Kapitanović, Živković // Foto Ivo Čičin-Mašansker RK PodravkaDirektorica Božica Palčić zadovoljna je dosadašnjim razvojem i tempom potpisivanja ugovora i ekipiranjem za iduću sezonu.
Međutim, dojmili su je se i razlozi ostanaka nekih igračica. Tako je Jelena Živković rekla da igra rukomet od devete godine i da je igrala i u Srbiji, i u Mađarskoj, u Crnoj Gori i Hrvatskoj, ali da joj nigdje nije bilo tako lijepo i da se nigdje ljudi nisu tako lijepo odnosili prema njoj kao u Podravki.

Zdovoljna direktorica: Božica Palčić // Foto Ivo Čičin-Mašansker RK Podravka– To mije bilo lijepo i drago za čuti – rekla nam je Božica Palčić.

Jelena Živković potvrdila je riječi direktorice:

– Uklopila sam se u ovu ekipu, a čula sam da će biti malo bolja za iduću sezonu. Bitno mi je da su ljudi ovakvi prema meni kakvi jesu ovdje. Najviše je to prevagnulo. Bili su svi korektni, a nadam se da sam sve ispunila što su htjeli i trudit ću se da i dalje ispunjavam, pa ćemo vidjeti kako će biti iduće sezone.

Jelena Živković // Foto Ivo Čičin-Mašansker RK PodravkaBez obzira što se još ne zna hoće li se igrati Liga prvakinja?

– To se još ne zna, ali došla sam ovdje, počela sam igrati, dobila sam priliku, a iskoristila sam je također i u reprezentativnim akcijama. Nadam se da ću imati prostora i za igru i za napredak. Mislim da u tim našim godinama ne trebamo juriti neke pare. Imala sam i ponude iz nekih klubova Lige prvakinja, ali ako neću igrati – što mi znači!? Igrala sam u Ligi prvakinja više puta i ovaj klub je igrao. Trebam još mnogo napredovati da bih otišla u neki vrhunski klub, da se izborim za mjesto s kvalitetnim igračicama. Prvo i osnovno je da se igra u klubu i da se tako napreduje.

Jelena Trifunović je na trgu razmišljanja Jelene Živković:

Jelena Trifunović // Foto Ivo Čičin-Mašansker RK Podravka– Smatram da je bila dobra odluka što sam odlučila ostati ovdje. Prvenstveno, ovdje sam igrala i to mi je bilo najbitnije. A u idućoj sezoni nadam se većem iskoraku, jer ima dosta prostora za moj napredak. I tako sam i uz druge ponude odlučila ostati ovdje. I zbog napretka, imam slobodu, imam sve. Ugodno je ovdje, ljudi su korektni.

Trifunović i Živković potpisale su na godinu dana, dok je golmanica Ivana Kapitanović uglavila dvije godine.

Ivana Kapitanović // Foto Ivo Čičin-Mašansker RK Podravka– Ja sam tu došla prije šest godina, dok sam još bila mala. Emotivna sam i jako sam vezana uz grad, a u rukometnom smislu ostajem zato što mislim da tu mogu napredovati. Mislim da sam i do sada to pokazala. Bilo gdje da odem ne vrijedi mi ako ću samo sjediti, a neću igrati. Možeš trenirati koliko hoćeš, ali ako ne igraš… Vrijeme je da nakon svih ovih godina i ja pokažem koiko znam, što sam naučila.
Potpisala sam na dvije godine. Cilj mi je ostati tu što duže. Dogovorili smo se tako. I drago mi je što smo se dogovorili.

Prvenstvo uskoro završava. Kup je izmaknuo, ostaje mogućnost u prvenstvu i, naravno, pitanje: što ćemo s Lokomotivom?

– Što je bilo to je prošlo. Slijedi utakmica sa Sesvetama, a onda imamo šanse i u Zagrebu. Tri gola nije nedostižno. Samo da odigramo dobro – zaključila je Jelena Trifunović.

SA SESVETAMA U SRIJEDU S LOKOMOTIVOM U NEDJELJU UZ HTV2

Lista dolazaka, ostanaka i odlazaka nije zaključena. Točka n ”i” mogla bi se objaviti već ovoga tjedna. Prije toga, u srijedu u 19 sati Podravka Vegeta igra utakmicu 9. kola Lige za prvaka 1. HRL sa Sesvetama Agroproteinkom. Trešnjevka ugošćuje Lokomotivu. Ne očekuju se iznenađenja, pa bi u zadnjem kolu utakmica Lokomotiva – Podravka Vegeta u zagrebačkom Domu sportova trebala odlučiti o ovosezonskom prvaku. Lokomotivi je dovoljna pobjeda ili neriješeno, pa i poraz do dva razlike. Podravki Vegeti treba samo pobjeda i to s tri ili više pogodaka.

Utakmica se igra u nedjelju 25. svibnja s početkom u 17 sati, uz izravni prijenos na HTV2.