Pobjednice // Foto Ivo Čičin-MašanskerNakon starijih i mlađe kadetkinje osvojile su prvenstvo države. U finalnoj utakmici Završnice prvenstva Hrvatske svladale su odlične Sesvete sa 16:14 (10:5) u izuzetno uzbudljivoj utakmici. Svi akteri utakmice, uključujući i suce, organizatore i domaćine, zaslužuju čestitke za obavljen posao. Učinku na terenu priključila se u pozitivnom smislu i publika, koja je navijala od prve do zadnje minute.

veselje // Foto Ivo Čičin-MašanskerTena Petika i osobito Lea Franušić rješavale su dileme kada je suparnik osam minuta prije kraja (igralo se 2×20 minuta) izjednačio na 12:12 (poluvrijeme 15:10 za Podravku). Tada su Lea i Tena postavile 15:13 i minutu-dvije prije kraja sve je bilo jasno.

Finale // Foto Ivo Čičin-MašanskerVeselje naših rukometašica bilo je ogromno. Pitale su: Jeste li ponosni na nas? A mi skrivamo suze od sreće: tri ekipe našega kluba na vrhu su! Tri prvenstva, tri prva mjesta.

Jesmo, sretni smo, čestitamo!

Finale // Foto Ivo Čičin-MašanskerFINALNA UTAKMICA ZAVRŠNICE PH MLAĐIH KADETKINJA

PODRAVKA – SESVETE 16:14 (10:5)

UMAG – Sportska dvorana OŠ Marija i Lina. Gledatelja: 400. Suci: Marko Lušić i Mario Uglik (obojica Vinkovci). Nadzornik HRS-a: Vladimir Sokol (Novi Marof).

PODRAVKA: Krstanović (-), Vr abec (5+0), Borac (2+0); Delić 3, Kokša, Petričević, Sikavica, Galinec, Popović 2, Brkić 1, Franušić 5, Dombaj, T. Petika 5(2), Šestak, Kolar, Bogdan. TRENERICA: Snježana Petika.

SESVETE: Lovrenčević, Pugar; Zec, Tupek 2(1), Bešen 5, Rezić 2, Bošnjak, Rivić, Bikić, Sušac, Kovač, Glibanski, Samardžić, Kurešić 5. TRENER. Branko Šebek.

SEDMERCI: Podravka 2(2), Sesvete 3(1).

ISKLJUČENJA: Podravka -, Sesvete 1 minutu (Bikić)..

16. Rudar

Nagrade svim ekipama i pojedinkama predavali su gradonačelnik grada Umaga Niko Čančarević, član Upravnog odbora HRS-a Dinko Vuleta i instruktorica ženskog rukometa u HRS-u, voditeljica ntjecanja Lidija Bojić Čačić.

SEDMORKA PRVENSTVA

Vratarka Iva Blažević, TVIN Virovitica, lijevo krilo Mihaela Bešen, Sesvete, desno krilo Lara Miholić, Lokomotiva, pivot Elena Popović, Podravka, tri vanjske igračice Tamara Hudoletnjak TVIN Virovitica, Maja Tupek, Sesvete i Lea Franušić, Podravka.

NAJBOLJE POJEDINKE
Vratarka Petra Lovrenčević, Sesvete, strijelac Ana Malec, Ivanić (46 golova), najbolja igračica Tena Petika i najbolja obrambena igračica Vanja Perenčević, Lokomotiva.