Danska - Hrvatska, trener Goran Mrđen savjetuje Ivanu Dragišić, izbornik Nenad Šoštarić u sredini // Foto Mr. Jah00daHrvatske juniorke osvojile su 10. mjesto od 24 reprezentacija sudionica na Svjetskom prvenstvu juniorki u Češkoj. U utakmici za 9. mjesto izgubile su od Danske od Danske 27:28 nakon izvođenja sedmeraca (nakon 60 minuta bilo je 20:20). Tako su naše juniorke na kraju osvojile 10. mjesto iako mogu žaliti za devetim.

Hrvatska je vodila tokom čitavog prvog dijela i na poluvrijeme odnijela 3 gola viška, 11:8. No Dankinje bolje otvaraju nastavak, rade seriju 5-0 i preokreću na 13:11. Hrvatska ubrzo izjednačuje, a nakon 14:14 naše djevojke opet imaju 3 pogotka viška, 17:14 u 47. minuti. U 51. je +4, 19:15, ali završnica utakmice pripada Dankinjama.

U 59. minutu ulazi se s dva gola viška za Hrvatsku 20:18, Dankinje smanjuju na 20:19, a Hrvatska 30 sekundi prije kraja ima sedmerac za konačnu pobjedu. Danska golmanica i stativa zaustavljaju pokušaj Mile Toto. Dankinje to koriste, postižu gol s krila samo 3 sekunde prije kraja za konačnih 20:20 i prigodu da kroz sedmerce dođu do konačne pobjede, jer na Svjetskim prvenstvima nema produžetaka. Nakon prve serije od 5 sedmeraca rezultat je bio 24:24 s po jednim promašajem odmah u prvim pokušajima na svakoj strani. No, u drugoj su seriji Dankinje pokazale više koncentracije i na kraju slavile 28:27. Obje reprezentacije promašile su samo u sedmoj seriji, a Hrvatska nije zabila u 10-oj, Danska jest.

Službena fotografija juniorkiNo, utakmica je izgubljena u finišu regularnog dijela s dva promašaja inače najboljeg hrvatskog strijelca Toto, koja dijeli 2. do 4. mjesto s 37 pogodaka.

Na kraju susreta organizator proglašava najbolju rukometašicu svake reprezentacije. Kod Hrvatske tu je nagradu dobila golmanica Antonija Jukić.

U polufinalu danas igraju Mađarska – Srbija i Francuska – Švedska.

SP JUNIORKI UTAKMICA ZA 9-10. MJESTO

DANSKA – HRVATSKA 28:27 (20:20, 11:8, 8:7)

BRNO – Dvorana Vodova. Gledatelja: 100. Suci: Peter Horvath i Balasz Marton (Mađarska).

DANSKA: Greve (5+4), Juncker (0+1); Biltoft 2(1), Poulsen 4(2), Heindahl 3, Andersen 1, Nielsen 5, La Cour 3(1), Hansen, Kristensen, Mogensen 3(2), Woller F. 4, Johansen 3(3), C. Woller, Bjerregaard, Fangel. IZBORNIK: Heine Eriksen.

HRVATSKA: Jukić (17+2), Razum (-+0), Kapitanović (-+0); Dežić 1(1), Čović 1, Krsnik 4(2), Vukojević 2(1), Jakara 1(1), Toto 8(4), Debelić 3, Dragišić 4(2), Žuliček, Ježić, Vidak 3. IZBORNIK: Nenad Šoštarić. TRENER: Goran Mrđen.

ISKLJUČENJA: Danska 0, Hrvatska 8 minuta (Ježić 2+2+2, Debelić 2).