Hrvatske kadetkinje su u posljednjoj utakmici skupine B pobijedile Čile 21:20 i tako potvrdile treće mjesto u grupi te plasman u osminu finala. U borbenoj utakmici do kraja je bilo neizvjesno no izabranice Gorana Bobića su ipak uspjele održati koncentraciju i upisati važnu pobjedu. Hrvatske kadetkinje krenule su vrlo dobro i povele 4:2 no nakon što su Čileanke izjednačile krenula je borba te su se protivnice uspjele odvojiti na +2 gola. Intervenirao je izbornik Goran Bobić nakon izjednačenja i pozvao minutu odmora pa su se Hrvatice vratile u igru i na odmor otišle s neriješenim rezultatom 11:11.  Zaostajala je Hrvatska sve do 45. minute utakmice kada su naše mlade rukometašice pojačale tempo, prebacile u višu brzinu i uspjele prvo izjednačiti preko Tene Petike pa potom uz raspoloženu Luciju Ivandu povele 17:16. Deset minuta prije kraja utakmice Hrvatska je imala +2 i to je bio znak za čileansku klupu da pozove svoje rukometašice na kratak dogovor no Čileanke ipak nisu uspjele uloviti Hrvatsku.

– Proučile smo protivnice prije utakmice, ali u sam susret nismo ušle onako kako smo se dogovorile. Popravile smo se u obrani sredinom prvog dijela te nam je to donijelo egal na poluvremenu. Bilo je grešaka i u drugom dijelu, ali ostale smo hladne glave i uspjele zadržati ta dva bitna boda i potvrditi osminu finala – zaključila je Tena Petika.

Utakmicu osmine finala Hrvatska igra 15. kolovoza u 18:30 sati protiv drugoplasiranog iz skupine A, a to će biti Njemačka ili Rumunjska koje igraju danas u 20:00 sati.