Otvaranje utakmice // Foto Ivo Čičin-MašanskerPRATILI SMO KRETANJE REZULTATA. NA KRAJU PODRAVKA VEGETA – LARVIK 19:24 (8:8).

2. poluvrijeme

3 puta u vodstvu, 9:8, 10:9 i 11:10. 12:10 u 36. E. kako pucaju Trifunović i Živković! A Milenković na golu već 8 obrana.

Podravka vodi 13:10 u 37. Publika prezadovoljna. Gjekstad se nesportski ponio prema Mrđenu. Dobio je žuti karton. Milenković brani 9-u loptu, zicer za zicerom. 14:11, Trifunović 6. gol. 43. 15:13. 44. 15:14. Izjednačenje u 45. minuti. 17:17 u 50. minuti. U 52. Larvik vodi 17:18, pa 18:19. U 54. minuti 18:20. I u 57. Nerealizirani napadi Podravke Vegete. Pomalo strah od pucanja.

Larvik koristi zastoj u Podravkinim redovima. 19:23 u zadnjoj minuti. Konačno 19:24.

Vardar – Bera Bera 30:20 (15:7), Podravka Vegeta prije gostovanja u San Sebastianu u zadnjem kolu ima 2 boda i 11 golova prednosti pred Španjolkama.

Izvještaj s utakmice i fotografije slijede kasnije.

1. poluvrijeme

Mali opis prvih 17. minuta. Sjajna obrana Podravke Vegete, Milenković tri sjajne obrane, Rantala 5. 4;4.  U 27. minuti 7:8. Sutkinje vidljivo okreću rezultat u korist Larvika: 10 minuta isključenja za domaće, samo 2 za Larvik.

Poluvrijeme zasluženih 8:8.

U Skoplju Vardar u poluvremenu vodi 15:7, to je dobra vijest za Podravku Vegetu uoči odlučujuće utakmice za Kup kupova u San Sebastianu.

Uvod: Podravka Vegeta i norveške prvakinje Larvik sastaju se u 5. kolu D grupe EHF Lige prvakinja. Susret se igra u gimnazijskoj sportskoj dvorani u Koprivnici. Larvik i Vardar sa po sedam bodova osigurali su nastup u četvrtfinalnim grupama, Podravka Vegeta s dva boda osvojena u susretu s Bera Berom konkurira za 3. mjesto i prezimljavanje u Europi i nastup u Kupu kupova, ali o tome će odlučivati utakmica s Berom Berom u San Sebastianu iduće nedjelje.

Trener Goran Mrđen stavio je u sastav i ozlijeđene igračice Gavranić i Poljak, pa će se vidjeti koliko će koja moći pridonijeti u današnjem susretu. U Larvikovu sastavu nema iznenađenja, nastupaju svjetske zvijezde, vrijedi doći pogledati u dvoranu.
Utakmica počinje u 18 sati, ulaznice su besplatne, uz ulaznicu nakon utakmice idu i besplatni hot-dog i Podravkin ledeni čaj. Utakmicu sude sutkinje iz Litve Viktorija Kijauskaite i Aušra Zeliene. Delegat EHF-a je Marco Trespidi iz Itlaije.

UTAKMICA 5. KOLA D GRUPE EHF LIGE PRVAKINJA
PODRAVKA VEGETA – LARVIK 19:24 (8:8)
KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 2200 (u službenom zapisniku delegata 2500). Sutkinje: Viktorija Kijauskaite i Aušra Zaliene (obje Litva). Delegat EHF-a Marco Trespidi (Italija).
PODRAVKA VEGETA: Jukić (-+0), Kapitanović, Milenković (10+0); Čović 2, Gavranić, Pongrac 1, Havić 1, Živković 4, Vukojević 1, Nemaškalo, Zagorščak, Milanović Litre 2, Dragišić, Vidak, Trifunović 8(2), Poljak. TRENER: Goran Mrđen.
LARVIK: Rantala (6+0), Hasanić (3+0); A. Hammerseng-Edin 1, Kristiansen 2, Blanco 1, Breivang 1, N. Mörk 6, G. Hammerseng-Edin, Koren Riegelhuth 4, Johansen, Sulland 5(4), Stange, Loke 1, T. Mörk 3, Bjaaland, Lund. TRENER: Ole Gustav Gjekstad.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 3(2), Larvik 4(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 14 minuta (Čović i Havić 2+2, Milanović Litre, Vidak, Trifunović po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Nora Mörk (Larvik).