Slovenija - Hrvatska // Twiter Rokometn zveza SlovenijeU kvalifikacijskoj utakmici 5. kola grupe 4 za odlazak na Europsko prvnestvo u Švedsku Slovenija je kao domaćin u Celju svladala je žensku rukometnu reprezentaciju Hrvatske s 24:23 (9:11). U posljednjoj kvalifikacijskoj utakmici Hrvatska u nedjelju 5. lipnja u Centru Zamet u Rijeci u 18 sati igra s Makedonijom. Pobjeda donosi plasman na EP. Utakmica 5. kola Makedonija – Crna Gora igra se sutra, u četvrtak 3. lipnja, u Skoplju.

OPIS UTAKMICE PREMA WWW.HRS.HR

Mala nervoza u početku kod obje ekipe uzrokovala je nekoliko grešaka te nakon početnih 1:1 na nove pogotke se čekalo do 4. minute kada je Sonja Bašić zabila za vodstvo Hrvatske od 2:1. Nakon četiri minute Neli Irman izjednačava. Minutu kasnije Slovenija preko Maje Šon dolazi do prvog vodstva na susretu (4:3). Slovenija je prednost čuvala do 23. minute kada je s krila zabila Nikolina Zadravec. Hrvatska je povela minutu prije kraja poluvremena, kada je Andrea Penezić s devet metara sjajno zabila za 10:9, a potom i za 11:9 što je ujedno bio i rezultat na poluvremenu. od vodstva Slovenije od 8:6, do 9:11 u poluvremenu, Hrvatska je napravila 5-1.

U drugi dio susreta bolje ulazi Slovenija koja je s dva brza gola poravnala na 11:11. Izabranice Gorana Mrđena nisu se dale smesti te su nakratko prebacile u višu brzinu i mini-serijom 2-0 postavile 14:12. Imala je Hrvatsku priliku i za pobjeći na više, ali, nakon sudara Milanović Litre na crti i prekida igre, koncentracija je pala i uz obranu slovenske vratarke, domaćin se vraća u život i prelazi u minimalno vodstvo (16:15). Slovenke su držale čvrstu obranu na čelu s raspoloženom golmanicom Marinček, a nakon nerealiziranog napada Penezić iz kontre, Barić je zabila za prvih +3 (21:18) domaćina. Hrvatska se namučile da pronađe prolaz do slovenskih vratiju, ali su put ipak pronašle Sonja Bašić i Paula Posavec. Tako je u 54. minuti Hrvatska došla na pogodak zaostatka (20:21), a zatim i preko Penezić izjednačile na 21:21. Posljednjih šest minuta utakmice označila je velika borba na terenu, dvije minute prija kraja Slovenije s igračicom više povela 24:22. Hrvatska je tek uspjela smanjiti na 23:24 što je bio i konačan rezultat.

Kod Hrvatske najbolji strijelac bila je Sonja Bašić s osam golova, Andrea Penezić zabila je sedam, Nikolina Zadravec četiri. Sloveniju su do slavlja vodile Ana Gros i Neli Iman svaka s po osam pogodaka.

KVALIFIKACIJSKA UTAKMICA 5. KOLA GRUPE 4 ZA ODLAZAKA NA EP

SLOVENIJA – HRVATSKA 24:23 (9:11)

CELJE – Sportska dvorana Golovec. Gledatelja: 2000. Suci: Péter Horváth i Balázs Marton (obojica Mađarska). EHF delegatkinja: Stella Vartanyan (Rusija).

SLOVENIJA: Stefanišin, Marinček; Ferfolja, Krhlikar 1, Gros 8, Krajnc, Jeriček, Cerenjak, Mavsar 1, Lazović 2, Amon, Irman 8, Rebolj, Barić 1, Petrinja 1, Šon 2. IZBORNIK: Uroš Bregar

HRVATSKA: Kapitanović, Bešen; Nemaškalo, Čović, Mičijević 1, Penezić 7, Milanović Litre 2, Janković, Džono, Franković, Bašić 8, Blažević, Vidak, Zadravec 4, Posavec 1, Gugić. IZBORNIK: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Slovenija 3(2), Hrvatska 6(6).

ISKLJUČENJA: Slovenija 12 minuta (Mavsar 2+2, Krhlikar, Jeriček, Petrinja i Šon po 2), Hrvatska 6 minuta (Mičijević, Penezić, Milanović Litre).