Kao što smo već i najavili sastav RK Podravka Vegete će u novoj sezoni pojačati temperamentna, pomalo egzotična i uvijek nasmijana Lamprini Tsakalou. Dvadesetpetogodišnja grčka reprezentativka je uoči reprezentativnog okupljanja u Grčkoj svratila u našu Koprivnicu, mjesto koje će u srpnju postati njezin novi privremeni dom. Polivalentna igračica je svoju rukometnu karijeru počela u grčkom klubu OF Nea Ionia s kojim je slavila četiri naslova prvaka i dva naslova grčkog Kupa. Nakon početnih uspjeha ambicije su je odvele izvan grčkih granica pa je od 2017. godine bila članica Krim Mercatora s kojim je osvojila dva prvenstvena naslova i dva u Kupu. Bila je to i prva prilika za Labrinu da iskusi atmosferu najelitnijeg ženskog rukometnog natjecanja na svijetu, Lige prvakinja.

Iako ovo nije bio njezin prvi posjet Koprivnici obzirom je s bivšim klubom igrala u koprivničkoj dvorani, ovoga puta je imala priliku promotriti grad u ležernoj šetnji. Prvi dojmovi su odlični.

Prekrasan je grad s puno zelenila i divnim parkom, a ljudi su dragi i pristupačni. Posebno me veseli činjenica da je dvorana puna na svakoj utakmici jer sam već igrala ovdje, ali i gledala mnoge utakmice. Sviđa mi se što ljudi uistinu podržavaju ekipu i vole rukomet – rekla nam je Labrina.

Posebno ju se dojmilo igralište s atletskom stazom jer se bavila atletikom. Njezine su discipline bile 800 i 1000 m te skok u dalj, a neko je vrijeme bila predana i rukometu i atletici no kasnije je ipak izabrala svoj sportski poziv.

Sviđa mi se ovo igralište, mislim da ću svo svoje slobodno vrijeme provoditi ovdje, stvarno je predivno – rekla je Labrina prisjećajući se svojih početaka u atletici.

O sljedećoj sezoni još uvijek ne može reći puno jer tek joj slijedi upoznavanje sa suigračicama kroz treninge i utakmice.

Sve što u ovom trenutku mogu reći jesu STRAST i ENERGIJA, voljela bih da kao ekipa baš ove vrijednosti donesemo na teren.

Simpatična i vrckava Grkinja kroz život korača samouvjereno i sigurni smo da to možemo očekivati u narednoj sezoni, a jedna misao koju joj je usadila majka od malih nogu vodi je njezinim životnim stazama. Prisjeća se da ju je ispisivala na tenisice, sportske ruksake i u školske bilježnice, a kasnije je baš taj moto postao njezina prva tetovaža.

”Ciljaj na mjesec. Ako i promašiš, završit ćeš među zvijezdama.”