Mlada i talentirana reprezentativka, inače na poziciji desnog krila posjeduje čak tri zlatne medalje s kadetskih završnica.  Bila je i dio najbolje sedmorke Završnice Prvenstva Hrvatske te je proglašena najboljim desnim krilom u velikoj konkurenciji klubova koji su redovito kao i Podravka osiguravali završnicu. Ugovor je potpisala na dvije godine no u novoj će sezoni zaigrati za ekipu varaždinske Koke gdje odlazi na posudbu. Lana je ljubav prema rukometu gajila od svoje osme godine pa je tako prošla kroz sve selekcije Podravkine škole rukometa te je tri sezone bila dio hrvatske ženske kadetske reprezentacije. U prošloj je sezoni zaigrala s prvom ekipom i u domaćem prvenstvu i u Ligi prvakinja. Bilo je to veliko iskustvo za ovako mladu igračicu na kojem je kako kaže iznimno zahvalna. Svoje dojmove o potpisivanju prvog ugovora prenijela je za klupske stranice.

Jako sam sretna što sam potpisala ugovor s klubom u kojem sam odrasla. Prošlu sezonu sam dosta vremena provela s prvom ekipom i mogu reći da sam puno mogla naučiti i od suigračica i od trenera. Iznimna mi je čast da mi je klub na ovaj način ukazao povjerenje i znam da se moram razvijati dalje, a da bi u tome uspjela moram igrati hrvatsko prvenstvo. Znam da još moram puno toga naučiti i nastojati raditi na sebi i napredovati, a onda ću biti spremna doći u svoj klub, pokazati nešto novo i doprinijeti u igri – rekla je Lana Strugar.