Sutra počinje grupna faza natjecanja u EHF Kupu. Podravka Vegeta prvu utakmicu igra u nedjelju, a prvi protivnik je ekipa Magura Cisnadie iz Rumunjske. Utakmica je na rasporedu u 15:30 u SD Gimnazije Fran Galović.

Magura dolazi iz grada Cisnadie smještenog u središnjoj Rumunjskoj na pola puta između Bukurešta i Temišvara. Grad ima oko 14 tisuća stanovnika, a poznati su po tvornici čokolade.

Magura kao klub postoji samo šest godina, a u kratkoj povijesti nemaju većih europskih uspjeha, a u rumunjskom Prvenstvu prošle sezone zauzeli su treće mjesto.

Prošle sezone natjecali su se u grupnoj fazi EHF Kupa, a upisali su svih šest poraza. Ove su godine izborili nastup u Kupu nakon pobjede nad španjolskim prvakom i prošlogodišnjim osvajačem Challenge Kupa, Gran Canariom.

Magura ima nekoliko ključnih igračica koje svojim iskustvom pridonose kvaliteti ekipe, ali i pokazuju da su godine samo broj. Kapetanica Roxana Gatzel napunila je 39, Ada Moldovan 36, a Mihaela Ani-Senocico 38.

Kapetanica Roxana Gatzel

Iz Magure nadaju se boljem rezultatu u EHF Kupu nego prošle sezone.

Ovo je vjerojatno najteža grupa. Znamo da je Podravka osvajač Lige prvakinja koji se prvi dio sezone natjecao u Ligi prvakinja, Siofok je aktualni osvajač Kupa, a Kopenhagen je snažan danski klub – rekla je kapetanica Gatzel za EHF.

Ipak nadaju se iskoristiti prednost domaćeg terena te se oslanjaju na pomoć publike. Jedan od aduta im je svakako i Ada Molodavan. Ova tridesetšestogodišnjakinja u deset kola rumunjskog prvenstva postigla je 65 pogodaka, a u kvalifikacijama za Kup protivničku mrežu tresla je 20 puta.

Ada Molodavan

Spomenimo kako Magura od svog osnutka ima istog trenera Alexandru Webbera. Igraju u dvorani naziva Sala Transilvania koja može primiti 1850 navijača. Podravka Vegeta će tamo gostovati u 5. kolu EHF Kupa.

Alexandru Webber

Na Maguru se osvrnuo i trener Podravka Vegete Zlatko Saračević:

Magura je prošle sezone osvojila treće mjesto u Rumunjskoj ligi. U ovom je trenutku bolje plasirana od Craiove koju koprivnička publika poznaje iz prošlogodišnjih kvalifikacija za Ligu prvaka, ali i EHF Kupa. Maguru smo dobro proučili, nisu tipično “šuterska” ekipa, ali mi ćemo im pokušati nametnuti naš ritam igre te uz pomoć domaće publike doći do pobjede.

Pratite nas i na društvenim mrežama (klik na ikonu za link):