IMG 6809 1600x1200 copy copy

Na otvorenju Međunarodnog turnira u Brasovu rukometašice Podravka Vegete pobijedile su osvajačice rumunjskog Supercupa SCM Ramnicu Valcea (23:29), poluvrijeme 12:14. U prvoj minuti naše cure dolaze u vodstvo iz sedmerca koji postiže Natalia Chigirinova, a sigurna igra kojom je otvorena utakmica vodi do lijepe prednosti od +3 već u 7′, a rezultat je (2:5).

IMG 6781 1600x1200 copy

Ubrzo su priključak uhvatile rukometašice Valcee pa u 11′ imamo 6:6 no Saračevićeve odabranice nisu bile spremne na preokret pa u narednim minutama gledamo krasan niz pogodaka Turk, Milosavljević i ponovno Turk i naše cure ponovno su na +3 (6:9).

IMG 6769 1600x1200 copy

Prednost nastavljaju povećavati do 9:14 no prema kraju poluvremena trgnule su se Rumunjke, a naša ekipa na odmor odlazi uz vrijednu prednost od +2 i rezultat (12:14).

IMG 6785 1600x1200 copy

U drugo poluvrijeme ulazimo još sigurnije, na vratima je Magdalena Ećimović, a u 39’ smo ponovno na +5, rezultat je 16:21. Nastavljaju sigurnu igru i dobru obranu naše djevojke i u nastavku bez problema povećavaju svoju prednost na +8 u 52′. Zadnjih nekoliko minuta u igru ulaze i Elena Popović te Tena Petika, a utakmicu je naša ekipa zaključila s visokom prednošću od +6 i rezultatom (23:29). Sutra ih očekuje druga utakmica turnira protiv rumunjske ekipe CSM Glorie Buzau, a cure nakon današnjeg dana mogu biti ponosne što su ostvarile ovakvu pobjedu protiv trenutno prvoplasirane ekipe rumunjske lige koja je u ovoj sezoni osvojila rumunjski Supercup i dva put srušila veliki Bukurešt. Ove su utakmice uvod i priprema za nadolazeće izazove u EHF Cupu koji ih očekuju u siječnju.

Sastav SCM Ramnicu Valcea: Da Silva 5, Gavrila, Popa 4, Craiu 1, Ciuca, Lopez 1, Valcan, Blazek 1, Glibko 3, Vasileuskaya 2 , Badea 2, Petrovic 1, Balaceanu 1, Pricopi 2

Trener: Pera Florentin

Sedmerci: 2/4; Isključenja: 1

Sastav RK Podravka Vegeta: Tucaković Antonia, Zadravec Nikolina , Turk Ana 2 , Holešova Maria 1 , Karlovčan Korina 1, Popović Elena, Milošević Selena 4 , Džono Dragica 1, Milosavljević Dejana 3 , Risović Jovana, Lea Franušić, Ećimović Magdalena, Petika Tena , Chigirinova Natalia 7, Ikhneva Alena 6, Debelić Ana 1, Yezhykava Karyna 3

Trener: Zlatko Saračević

Sedmerci: 4/5, Isključenja: 6

Sutkinje: Floresco Diana i Stoia Ana Maria