Podravkine kadetkinje pod vodstvom trenera Nenada Smiljanca su osvojile broncu na ovogodišnjem Kairos Kupu, trogirskom tradicionalnom turniru koji okuplja stotine djevojčica iz Hrvatske, ali i inozemstva. Za naše je igračice nastup na Kairos-bio vrlo uspješan i iz Trogira su se osim s peharom vratili i s nizom pojedinačnih nagrada. Turnir je okupio 14  rukometnih ekipa mlađih dobnih uzrasta, svrstanih u dva godišta 2006. i 2008, a odigravao se u Trogiru u dvorani „Vinko Kandija“. Podravkine kadetkinje izgubile su samo jednu utakmicu od ukupno pet odigranih, a ta jedna u kojoj je Podravka doživjela tijesan poraz bila je presudna za ulazak u finale koje su igračice priželjkivale.

Zajednička fotografija kadetkinja Kairos Kupa 2022.//foto: ŽRK Trogir

S turnirom možemo biti zadovoljni, jer je imao odlične ekipe kao što su reprezentacija Crne Gore, Krim, Trogir, Dugopolje i Splita. Od hrvatskih ekipa to su uglavnom ekipe koju su u 2006. godištu u prvih osam. Koliko su ekipe podjednako moćne pokazuju i tijesni rezultati utakmica koje su bile pretežno uvijek na dva – tri pogotka razlike, tako da je turnir imao puno napetih, borbenih i kvalitetnih utakmica. Što se tiče kadetkinja Podravke također možemo biti zadovoljni. Od pet utakmica ostvarile su četiri pobjede i jedan tijesni poraz koji nam je bio prepreka do finala. Unatoč tome ja sam zadovoljan prezentacijom moje ekipe na turniru. Turnir je pokazao da smo napredovali u odnosu na prošlu godinu – rekao je trener Nenad Smiljanec. 

Lea Smiljanec je sa postignutih 29 pogodaka proglašena najboljom strijelkinjom i najboljim lijevim krilom turnira, a nagradu joj je uručila trenerica i legenda Podravke Snježana Petika//foto: ŽRK Trogir

Također me veseli da sam vidio kako ove igračice imaju još puno rezervi za svoj napredak. Isto tako uz rezultat ekipe imamo i istaknute pojedinke. Što se tiče njih, još je veće zadovoljstvo, jer su i na prošlogodišnjem turniru Tara Đelekovčan i Lea Smiljanec bile nagrađene pojedinke, a u tome su uspjele i ove godine na čemu im čestitam i što je dokaz da su napredovale kao i ostale djevojke. Jasno je da bez kvalitetne timske igre  i ozbiljnog pristupa ne bi bilo ni istaknutih pojedinki- rekao je trener Nenad Smiljanec koji je čestitao svim svojim curama na onome što su pokazale i vjeruje u još jednu dobru natjecateljsku sezonu. 

Tara Đelekovčan primila je nagradu za PERSONALITY ovogodišnjeg izdanja te je dio najbolje sedmorke turnira na poziciji lijevog vanjskog//foto: ŽRK Trogir

Pohvalio je trener i organizaciju i domaćina ŽRK Trogir koji je i ovoga puta turnir organizirao na visokoj razini zbog čega se svake godine rado odazovu ovom rukometnom događaju.

Golovi zbrojeni: Ivačić 4, Domović 16, Cvelber 1, Miklić, Stručić 11, Zvonar 1, Smiljanec 29, Javorić 14, Marijanović, Rumek 13, Đelekovčan 14, Horvat. Trener: Nenad Smiljanec

Rezultati:

Jerkovac-Podravka 12:23

Krim Electa-Podravka 25:26

Trogir-Podravka 15:16

Dugopolje-Podravka 21:20

Utakmica za 3./4. mjesto

Podravka-Trogir 19:17

Foto: ŽRK Trogir//Ostale fotografije dostupne na facebook stranici ŽRK Trogir.