Užarena atmosfera i prepuna dvorana ipak nisu uspjele dati našim curama dodatnu snagu nakon napornog razdoblja utakmica koje je iza njih. U utakmici koju su u zadnjem kolu grupne faze EHF Kupa jako željele pobijediti ipak su izgubile na domaćem terenu pred motiviranim Dankinjama kojima je ova pobjeda značila prolaz dalje. Podravka je svoj prolaz kao prvoplasirana u grupi osigurala još prošlog vikenda no želja za pobjedom je bila itekako prisutna uoči utakmice. U sastavu danas nije bilo Dejane Milosavljević koja je odsutna zbog ozljede ramena.

Već u prvih pet minuta vidjeli smo čvrstu obranu koja se igrala na obje strane, a dobro su raspoložene bile i golmanice. Do 6′ igralo se egal, gol za gol, a samo dvije minute kasnije Dankinje su na 3:5, a Podravki je oduzet napad. Trude se i pokazuju naše cure svoju snagu te ne dozvoljavaju Dankinjama da se odlijepe pa smo imali sjajnu akciju preko Chigirinove do Debelić, a novi bijeg gošči spriječila je Ikhneva pogotkom na prazan gol preko cijelog terena za 6:6 u 15′. Tu smo posebno vidjeli koliko naše cure žele pobjedu pa su za svaki realizirani pogodak gošći vraćale istom mjerom. U 27′ Nikobing je ponovno na +2 i polako i sigurno povećava svoju prednost s tri vezana pogotka i dolaze na +4. Naše je cure malo stalo u napadu, a i počele su padati pred kraj poluvremena, a s obzirom da je danska ekipa  prilično rezultatski odmaknula, Zadravec pogađa na kraju poluvremena i smanjuje na -3. (11:14)

Već u prvom napadu drugog dijela, pogotkom otvara Selena Milošević i smanjuje zaostatak na -2, a spomenimo i kako je danas odigrala odličnu utakmicu i zabijala kad je trebalo. Za naš jedan pogodak gošće nam ponovno uzvraćaju dva, a mi se i dalje mučimo u napadu. Diže se Yezhykava i smanjuje novi pokušaj bijega Dankinja i sada zaostajemo 3 gola. Rješenja se i dalje ne otvaraju u napadu, a u igru ulazi mlada Podravkina nada, Lea Franušić koja je u potpunosti dobila publiku svojim hrabrim potezima i opravdala povjerenje trenera.

Iako je prednost već uvelike u rukama Dankinja i drže ritam ključan je bio trenutak u kojem je Franušić pogodila za 15:20, a Chigirinova zaostatak ponovno smanjuje na -4. Dankinje nam ponovno bježe, ali naša Lea uzvraća u 42′, ali u nastavku smo opet propustili priliku za priključak. Slijedi time-out koji za nas znači dva vezana pogotka i opet smo u šansi, a utakmica od velike važnosti za naše gošće postaje prava drama, a rezultat je 19:22. Zadnjih 10 minuta igra je napetija, zabijamo i držimo tempo do kraja, a ponovno nam se dogodilo i treće isključenje naše pivotkinje Ane Debelić koja je u posljednje vrijeme bila strašna potpora ekipi zbog svojih realizacija i forme. Svoju šansu na golu zadnjih 10 minuta nakon Ećimović dobiva i Tucaković koja je u potpunosti opravdala povjerenje i sjajno branila. Ključan pogodak 5′ prije kraja, ponovno Franušić koja nas vraća na samo 2 gola zaostatka i to kad smo imali dvije igračice manje. Dankinje u sljedeća dva napada ne uspijevaju realizirati pa im Tucaković brani dvije zaredom no ipak uspijeva ih ponovno na +3 izvući Housheer koja je danas odigrala odličnu utakmicu za svoju ekipu, a odmah nakon nje povećava se prednost ponovno na +4. Milošević je ipak uspjela smanjiti zaostatak na -3 za krajnji je rezultat 25:28. Bez obzira na to pljesak i podrška s tribine nisu izostali, a ponovno je ekipu podržala cijela dvorana i vidi se da rukomet u Koprivnici ponovno živi.

Čestitam ekipi Nikobinga na jako dobroj igri i zasluženoj pobjedi. Mi smo danas htjeli, pokušali, ali za jednu ovakvu utakmicu i za pobijedit jednog tako kvalitetnog protivnika treba više raspoloženih igrača. Danas ih nismo imali tako da, izgubili smo utakmicu, ali dobili smo Leu – kazao je trener Zlatko Saračević i naglasio kako je od početka bio siguran da je Nikobing ekipa koja igra kvalitetan rukomet te će uz Podravku zasluženo dalje.

Lea Franušić imala je danas svoju prvu konferenciju za medije u europskoj utakmici. Zaslužila je to jer je zasjala u drugom poluvremenu i svojom dobrom i hrabrom igrom napravila pravu pomutnju Dankinjama u napadu i obrani. Naša je mlada ljevakinja pokazala da Podravka ima mlade snage na koje se može osloniti, a vrlo je hrabro odradila i svoju prvu konferenciju za medije.

Čestitam gostujućoj ekipi, ali i mojim curama. Bilo je želje, volje, ali jednostavno nije išlo. Možda su neke cure malo umorne nakon toliko utakmica i svega, ali najvažnije je da smo prve u grupi i da idemo dalje – rekla je Lea.

Trener Zlatko Saračević za kraj je konferencije uz stisak ruke treneru Larsenu čestitao na prolasku dalje te su uz smijeh zaključili kako još uvijek postoji šansa da se sretnu i u nastavku natjecanja, a trener Dankinja poželio je finale.

Podravka Vegeta 25(11)

Nykøbing Falster 28(14)

Koprivnica: Gimnazija Fran Galović. Gledatelja 2500. Suci: Michail Mertinian i Evangelos Syrepisios (Grčka). Delegat: Aco Nikolovski (Makedonija)

Sastav RK Podravka Vegeta: Tucaković(3+1), Risović (7), Ećimović (2); Zadravec 1, Turk 2, Holešova 2, Karlovčan, Popović, Jandrašić, Milošević 5, Džono, Franušić 3 Chigirinova 7, Ikhneva 2, Debelić 1, Yezhykava 2

Trener: Zlatko Saračević

Sastav Nykøbing Falster: Hauge, Greve (13); M. Nielsen 3(2), Westberg 2, Sunami 2, Jakobsen, Lagerquist 3, Pedersen 9, Olsen 1, Wallen, Housheer 9, Kristiansen 1, L. Nielsen 1.

Trener: Jakob Larsen

Sedmerci: Podravka Vegeta 6(5)/Nykøbing Falster 7(6)

Isključenja: Podravka Vegeta 14 min. (Debelić 2+2+2, Franušić, Ikhneva, Yezhykava 2+2)/Nykøbing Falster 8 min. (Wallen 2+2, Househeer, Kristiansen)

Igračica utakmice: Lea Franušić
Današnja utakmica ujedno je bila i posljednja koju je na mjestu službenog komentatora odradio Hrvoje Ružić koji će se i dalje s nama nastaviti družiti, ali u nekoj drugoj ulozi. Njegov su glas i stas ipak ostali i bit će zabilježeni u ovoj dvorani u kojoj smo slavili pobjede i tugovali poraze. Prigodni poklon koji će ga podsjećati na vremena koja je proveo s RK Podravkom uručila mu je predsjednica NO RK Podravke s.d.d. Ljiljana Šapina, a publika ga je na njegovo komentatorsko mjesto s kojeg ih je danas zadnji puta animirao ispratila s velikim pljeskom. Hrvoje nedostajat ćeš nam, ali želimo ti puno sreće u novim poslovnim izazovima.