Nikolina Zadravec porazgovarala je s novinarom Glasa Podravine i Prigorja, a pričala je o tome kako se počela baviti rukometom, kakava su očekivanja od nove sezone, kako joj je živjeti u Koprivnici, ozljedama…  Autor teksta: Zvonimir Markač.

Iako ima samo 22 godine, desno krilo Nikolina Zadravec važna je karika u ekipi Podravke Vegete. Kao i svi u klubu, ne skriva razočaranje što se prošla sezona nije odigrala do kraja. Koprivničke su rukometašice tako ostale bez trofeja, a osim naslova domaćeg prvaka i najboljeg u Hrvatskom kupu, Podravka Vegeta izgubila je priliku da možda otiđe i do kraja u EHF Kupu.

Svakako da je to za nas veliko razočaranje, ekipa je daleko dogurala i neće više odigrati u tom sastavu, a vjerujem da smo mogle doći do finala. Nekako mislim da se ipak to polufinale moglo odigrali nakon ove situacije s koronom – mišljenja je Nikolina.

Kaže da je bila u odličnoj formi i dobro se osjećala prije nego što je sezona prekinuta.

Svaki trening i svaku utakmicu sam davala 150 posto tako da sam zadovoljna onime što sam uspjela odigrati – rekla je mlada Međimurka iz Strahoninca kraj Čakovca.

Dodaje kako se dobro oporavila od ozljede i spremna je za nove izazove.

Osjećam se stvarno dobro, sve ide po planu i u stalnom sam treningu. Do same sezone je nešto više od dva mjeseca. Taj period meni puno znači, kad krene sezona  sigurno ću biti ona stara ja – pozitivno razmišlja.

Podravku Vegetu iduće sezone ponovno očekuje natjecanje u Ligi prvakinja, atmosfera će u Koprivnici ponovno biti paklena.

Lijepo je to kad se svaku utakmicu napuni dvorana, to nam je dodatan vjetar u leđa. Atmosfera je odlična, isto tako hvala Kronikusima koji su s nama i prate nas na gostujuća putovanja. Neka tako i ostane – kaže Nikolina.

S koprivničkim je rukometnim klubom produljila vjernost za još dvije godine.

Želim da napravimo veliku stvar i iskorak u Ligi prvakinja jer mi to možemo. Fokusirana sam samo na to, a za dalje tko zna – ističe ona.

Sve zanima kakvu Podravku Vegetu možemo očekivati iduće sezone. Dosta je igračica napustilo klub, ali počela su dolaziti i pojačanja.

On što ja kao igračica mogu reći je to da će se Podravka kao i do sada boriti svaku utakmicu. Dosta je igračica, kao što ste rekli, otišlo u druge klubove, ali vjerujem da će vodstvo kluba odraditi svoj posao i da ćemo biti dobra ekipa sljedeće godine uz drugačiji stil igranja Lige prvaka – mišljenja je Nikolina.

Život u Koprivnici iznimno joj se sviđa.

Ja se ovdje iskreno osjećam kao doma i to me baš veseli. Lijep je gradić, miran, svega ima što treba. Ja sam zadovoljna ovdje, isto tako mi je obitelj blizu, nema ni sat vremena od Koprivnice tako da nekad odem kući, nekad oni mene posjete. Sve u svemu lijepo je – ističe Nikolina, koja je već skupila i dosta iskustva igranja za hrvatsku reprezentaciju.

Svaka utakmica za reprezentaciju je jedno novo iskustvo. Veselim se Euru u prosincu, nije laka skupina. Mi smo pomlađena reprezentacija, kažu da za velike stvari treba određeno vrijeme. Kvalitetu imamo i vjerujem u svoju ekipu – govori Nikolina.

Prisjetila se i svojih početaka u rukometu, kao i kako se baš našla na poziciji desnog krila.

Rukomet sam krenula igrati s osam godina. Otac me poveo da gledam njega kako igra mali nogomet, a nakon toga su curice imale mini rukomet. Tako sam krenula i evo dan-danas sam u tome, radim ono što volim, a to je najbitnije. Kažu da je ljevaka malo pa su me zbog visine stavili na krilo. I nisu pogriješili – sa smiješkom na licu govori Nikolina, koja je s Podravkom Vegetom dvaput osvojila duplu krunu u Hrvatskoj, a okušala se i u inozemstvu igrajući za švedskog prvoligaša Kristianstada.

Za kraj nam je otkrila i što najviše voli raditi izvan rukometnog parketa.

Volim provoditi vrijeme s obitelji, otići na tečajeve, pročitati koju dobru knjigu i popiti kavu s prijateljima – zaključila je Nikolina.