Rukometašice Podravke Vegete su odigrale još jednu prvenstvenu utakmicu, ovoga puta na gostovanju u Sesvetama, rezultat je bio 17:32.  Bila je to još jedna uvjerljiva pobjeda naših cura. Utakmica nije bila otvorena kako se očekivalo pa je domaća ekipa povela 2:0, ali to je ujedno bilo i jedino vodstvo za domaćina u ovoj utakmici. Sredinom poluvremena podravkašice su otišle na dva pogotka razlike, a potom su nastavile povećavati vodstvo sve do kraja poluvremena na koje su otišle s uvjerljivim plusom, a rezultat je bio 10:17. 

U drugom poluvremenu još bolja Podravka, puno preciznija uz dobar intenzitet u obrani i u samo sedam minuta drugog dijela, podravkašice su se odvojile na uvjerljivih +10. Bez sumnje je Podravka Vegeta i u današnjoj utakmici potvrdila status favorita i upisala nova dva boda. Danas je najbolja strijelkinja utakmice bila Tina Barišić koja je postigla sedam pogodaka. U redovima domaćina najefikasnija je bila Lucija Krezo sa osam pogodaka. 

Malo smo slabije otvorili utakmicu, željeli smo što prije napraviti veliku razliku i tu smo upali u malu klopku. Napravili smo 4-5 tehničkih pogrešaka, promašili nekoliko otvorenih zicera. Sredinom poluvremena smo se sabrali, počeli igrati malo ozbiljnije, digli koncentraciju u izvedbi i drugo poluvrijeme smo završili u odličnom ritmu i ostvarili veliku pobjedu. Već u nedjelju nam slijedi nova utakmica protiv odlične danske ekipe, Nykobing i to će biti jedan veliki izazov za sve nas – rekao je trener Željko Babić nakon utakmice. 

Ema Guskić je čestitala ekipi na pobjedi. 

Nastavili smo s pobjedničkim nizom u hrvatskom prvenstvu i nakon pauze od 10 dana vraćamo se i europskim izazovima, a u goste nam stiže danski Nykobing. Želimo odigrati što bolju utakmicu na domaćem terenu zato nam je važno da navijači dođu u što većem broju i da nas podrže – rekla je Guskić. 

Utakmica s Nykobingom na rasporedu je u nedjelju, 5.2. s početkom u  14.00 sati u ŠSD Josip Samaržija Bepo. Ulaznice su dostupne u Pivnici Kraluš, Hotelu Podravina, Caffe baru Laganini i u prostorijama Rukometnog kluba Podravka.

Sesvete Agroproteinka: Mamić, Wurth, Lujić, Krezo P., Janković 1, Krezo L. 8, Rezo, Gavrilović 3, Zetović, Zovko 1, Bikić, Jukić 2 ,Jurina 2,Hunjadi. Trener: Ognjenović Miran

Podravka Vegeta: Tucaković (3), Bešen (10); Zadravec 3, Turk 2, Vuković, Stelmakh 1, Popović 2, Guskić, Franušić, L.Kalaus 4, Šenvald 1, D. Kalaus 4, Vuljak 1, Barišić 7, Pandža 3. Trener: Željko Babić

Sedmerci: (Sesvete 4/4) (Podravka Vegeta 4/5)

Isključenja:Sesvete/Podravka Vegeta 10 min (Barišić 2+2, Vuljak, Šenvald, Turk)