Danas smo u koprivničkom gradskom parku kao šećer na kraju sudjelovali u aktivnostima Europskog tjedna mobilnosti. Okupili su se tako na izložbenim mjestima koprivnički sportski klubovi koji su posjetiteljima iz koprivničkih škola i vrtića demonstrirali razne sportove poput rukometa, nogometa, juda i kuglanja. Dva sata aktivnosti kroz koje je prošlo više od stotinjak djece koja su u radosti i smijehu spretno i odlično savladavala poligone. Ne samo da su pokazali izuzetne motoričke sposobnosti nego su isto tako dobili priliku upoznati se sa sportovima s kojima se još dosad nisu susretali. Bilo je tu i malih sportaša koji su već odabrali svoje sportove no zasigurno i onih koji će nakon današnjeg dana odlučiti da postanu dio nekog kluba. Bila je to prilika Podravkinoj školi rukometa da prezentira i vlastitu školu koja broji dvjestotinjak djevojčica, a koja u narednim tjednima i upisuje djevojčice od 1.-4. razreda. Mentorice su bile članice druge ekipe Podravke Lara Zvonar, Lucija Horvat i Antea Marijanović koje su se izvrsno snašle u prezentacijskom dijelu te asistirale djeci prilikom izvođenja raznih vježbi.

Zahvaljujemo gradu Koprivnici kao i Zajednici športskih udruga grada Koprivnice što su nas ponovno uključili u ove aktivnosti i što smo svi zajedno mogli pokazati da je naš grad, grad sporta i što ćemo kroz ovakve projekte i u budućnosti rasti zajedno i poticati djecu da se od najranije dobi uključe u neku od mnogobrojnih sportskih aktivnosti na području našeg grada.