Rukometašice Podravka Vegete su danas odigrale 7. kolo DELO Lige prvakinja na domaćem terenu protiv moćnih Ruskinja iz Rostova na Donu. Iako je sastav Podravka Vegete i u ovom tjednu nanizao nove ozljede odlučile su pokazati da su spremne skupiti glave i kad je najteže te sjajno otvaraju utakmicu i drže vodstvo od prve minute. U sedmoj minuti pogotkom Šenvald u tom trenutku njezin treći, odlazi Podravka na 7:4. Potom Bazaliu zabija i za 8:4, ujedno i najveće vodstvo Podravke u današnjem ogledu.

Do 12. minute malo je stalo u Podravkinim redovima pa su se približile na dva pogotka zaostatka Ruskinje, ali diže Mugoša ponovno na tri. Nema sumnje da je Rostov ekipa koja ima kvalitetu i ozbiljan roster igračica te ozbiljne ambicije u Europi no do poluvremena Podravka je na terenu konkurentna i opasna. Iako su gošće rezultat nakratko preokrenule u svoju korist u 23. minuti zabija Mugoša za 12:12. Uslijedio je time out gostujuće ekipe nakon kojeg Podravkašice ponovno  dolaze u vodstvo 13:12. Ekipe na odmor odlaze u egalu rezultatom 13:13.

U drugom dijelu dolaze u vodstvo najprije odabranice Gorana Mrđena za 14:13, ali brzo su uzvratile gošće te se borba za rezultat nastavlja. U petoj minuti odvajaju se gošće ponovno na +2 no vraćaju se Podravkašice u samo dvije minute i ponovno su u egalu, rezultat je 16:16. Dosuđen sedmerac za gošće te izgubljena lopta u napadu osigurala je ruskoj ekipi da se odvoji te je rezultat 16:18 nakon deset minuta drugog dijela.

Ponovno dobija udarac u prst Dejana Milosavljević i nakon 12 minuta drugog dijela izlazi iz igre, a Podravka igru nastavlja s dva pivotmena. Nakon 13 minuta igre u drugom dijelu rezultat je i dalje aktivan 17:18. Na novom odvajanju gostujuće ekipe sredinom poluvremena trener Goran Mrđen ponovno zove minutu odmora da smiri ekipu i da joj malo vjetra u leđa. U nastavku ipak silazna putanja u redovima Podravka Vegete, izgledalo je kao da polako nestaje snage, a prostora za rotaciju ionako je već bio ograničen te gošće odlaze na +3. I onda ponovno izvlače snagu naše cure, doslovno iz peta za posljednjih 10 minuta susreta kada su zaostatak od četiri pogotka prepolovile na 2.

Odlično je reagirala i Tucaković na vratima koja je držala ekipu u utakmici s nekoliko odličnih intervencija na pokušaje s krila te obranjen sedmerac, a Dumanska je danas također odradila dobar posao na vratima.

Dvije minute prije kraja dolazi Podravka na samo pogodak zaostatka i rade poprilične probleme u napadu ruskoj ekipi. Minutu prije kraja idu po izjednačenje, a trener Mrđen zove time out. Iznuđen je još jedan sedmerac, no Bianca pogađa vratnicu i na odbijenu loptu je u novom pokušaju srušena te je dosuđen prijestup. Lopta je 20 sekundi prije kraja otišla u ruke Ruskinja, koje na kraju ne zabijaju, ali upisuju tijesnu pobjedu baš kao i Esbjerg sa samo jednim pogotkom prednosti 22:23.

Foto: Ivan Brkić (Trener Goran Mrđen uoči utakmice 7.kola s Rostovom)

Sigurno da smo cijelu utakmicu bili u igri. Nismo otišli u neku, ”crnu rupu” nekih pet-deset minuta, gdje napraviš tri vezane greške pa kad gubiš 2 gola razlike, protivnik ti ode na +5, +6 i nastane panika. Taj bitan detalj smo zadovoljili. Odigrali smo odlično u obrani. Imali smo problem, posebno u prvom poluvremenu u toj njihovoj tranziciji. Nismo mi dobili puno direktnih golova iz kontre, možda dva i onaj jedan na prazan gol. Bilo nam je bitno da izdržimo pet-deset sekundi da ne zabiju gol i da postave svoj napad i mislim da smo tu bili ok. Mi smo imali problem u napadu, pogotovo kad se Dejana povrijedila. Ovo što smo igrali s dva pivotmena nismo puno ni trenirali pa smo u nekom dogovoru tražili rješenja. Kad nam je napad malo potrajao njima je tu pala koncentracija i mi bi zabili gol. Nesreća za ovu stativu, ovaj sedmerac Biance Bazaliu, ali odigrala je dobru utakmicu i šteta što ju nije okrenula s tim golom iako ne znamo što bi bilo. U svakom slučaju želim čestitati igračicama na onome što smo prikazali, a posebno što nam je ovo drugi tjedan u kojem igramo tri tekme u pet dana i točka na ”i”nam je bio Rostov i mi se tu nismo predali te na tome svaka čast. Volio bih da ovo bude zvijezda vodilja za dalje – zaključio je trener Goran Mrđen. 

Foto: Ivan Brkić (Bazaliu Bianca)

Čestitam Rostovu na pobjedi iako ovo sigurno nije bila dobra utakmica za njih i vjerujem da je bilo teško. Čestitam i svojim curama na odličnoj utakmici jako sam ponosna na njih i mislim da smo odigrale jako dobru utakmicu. Uzrujana sam jedino zbog promašenog sedmerca koji nam je možda mogao osigurati taj jedan bod – rekla je Bazaliu koja je danas zabila sedam pogodaka u utakmici. 

ŠSD Josip Samaržija-Bepo. Gledatelji: 200 Suci: Kursad Erdogan i Ibrahim Ozdeniz (Turska). Delegat: Balasz Soos. 

Podravka Vegeta 22(13): Tucaković 5+1, Dumanska 7+1; Turk, Kalaus 5, Popović 1, Strugar, Milošević, Milosavljević 2, Megerle, Mugoša 3, Šenvald 3, Milić, Stelmakh 1, Bazaliu 7. Trener: Goran Mrđen

Rostov Don 23(13):Lagina 5(1), Kalinina (8), Edwige 2, Managarova 5, Sen 1, Lagerquist, Levsha 1, Bobrovnikova, Amorim 3, Frolova, Tazhenova 1,Kozhokar 2, Zelenkova, Zaadi 5, Borschenko 3. Trener: Johansson Per Anders.

Isključenja: Podravka Vegeta 8 min(Turk, Kalaus 2+2, Milosavljević) Rostov Don 2min( Zaadi)

Foto: Ivan Brkić