41745259 2183625035242898 4154604453346934784 n 1

U prvoj utakmici nove sezone 1.Hrvatske rukometne lige za žene rukometašice RK Podravka Vegeta s lakoćom su svladale domaćina ŽRK Osijek. Osječanke u prvih 14. minuta nisu uspijevale realizirati pogodak no u 14. minuti povratnice u prvu ligu postižu svoj prvi prvoligaški pogodak sa sedam metara. Efikasni napadi i još efikasnija obrana RK Podravka Vegete bez sumnje su davali dinamiku utakmici koja je s velikom prednosti od +8 bila riješena već na poluvremenu. Djevojke su na odmor otišle s rezultatom (19:11). Drugo su poluvrijeme naše cure nametnule svoj ritam, ubrzale igru pa smo imali prilike vidjeti lijepih pogodaka, ali i akcija iz polukontri i kontri te su se do kraja utakmice rukometašice Podravke Vegete odmaknule na velikih +14, a u Koprivnicu se vraćaju s prvom upisanom pobjedom u novoj sezoni 1.HRL za žene.

ŽRK Osijek 20

RK Podravka Vegeta 34

Sastav ŽRK Osijek: Putnik 3, Daidžić 1, Hren, Ljubas  2, Privara,  1, Bošnjak  1, Zim 5, Dragojević, Borac, Prskalo 1, Jeršek, Zagorščak 3, Špoljarić 2, Damjanović 1, Brkić, Frančić

Trener: Zdravko Marčetić

Sastav RK Podravka Vegeta:Tucaković, Risović, Ećimović,Turk 3 , Holešova 4, Karlovčan, Popović 2, Milošević 4 , Džono 2 , Milosavljević 3 , Franušić 1, Petika 3, Chigirinova 5, Ikhneva 5, Debelić, Yezhykava 2

Trener: Zlatko Saračević

Mjesto: Sportska dvorana Zrinjevac, Osijek

Gledatelja: 300

Suci: Matija Brodić(ZG) i Matija Hodžić(ZG)

Vrijedi pohvaliti kako je uoči početka utakmice predsjednik Nadzornog odbora ŽRK Osijek Ivan Jeršek uručio cvijeće kapetanici RK Podravka Vegete Dragici Džono dok je član izvršnog odbora Antun Putnik uručio znak pažnje treneru Zlatku Saračeviću uz čestitku cijelom klubu za plasman u Ligu prvakinja. Lijepa gesta domaćina.