Rukometašice Podravke Vegete su na domaćem terenu odigrale utakmicu 22. kola 1.HRL za žene i upisale pobjedu 24:21, poluvrijeme 11:11. Kao i obično u derbijima, tvrdo otvorena utakmica s malo golova no Lokomotiva se nakon pet minuta odvojila na dva pogotka razlike. Samo minutu nakon izjednačuje to Podravka Vegeta, bilo je 3:3. Minimalno vodstvo nakon 9 minuta za Lokomotivu, a nakon toga dosuđeno je probijanje i Šimara dobiva udarac u čeljust te je tri sljedeća napada odlično zamjenjuje mlada Katja Vuković. U prvom dijelu ozbiljnije se ozlijedila i Guskić koju iznose s terena no o ozljedi će se više znati nakon pregleda. Podravka je nakon ubacila u višu brzinu i povela dva razlike, bilo je 6:4 nakon 12 minuta igre. Prilika da se podravkašice prvi puta odvoje na 3 razlike propuštena je u 15. minuti kada je zaustavila pokušaj Barišić, raspoložena Lena Ivančok. Ipak, pet minuta kasnije odlazi Podravka Vegeta zasluženo na +3, bilo je 10:7. Vodstvo Podravka drži do 4 minute prije kraja prvog dijela, ali zakomplicirala je Škarić i precizno iz kontre zabija za izjednačenje, bilo je 10:10. Na poluvrijeme su ekipe otišle s rezultatom u egalu, bilo je 11:11.

Čestitam igračicama i stožeru na pobjedi u derbiju. Danas je to bila prava borbena utakmica do zadnjih trenutaka. Mislim da je danas naša obrana donijela tu pobjedu. Odigrali smo požrtvovno s puno zalaganja i borbenosti u toj obrani i na kraju došli do te pobjede kao ekipa. To smo i rekli prije utakmice da je vrlo važno da svi da damo svoj doprinos u ovome. Ovo je važna pobjeda za nas, a sad se okrećemo ovom zadnjem dijelu, zadnjih mjesec dana gdje gdje nam slijedi završnica Kupa u kojem idemo braniti trofej i želimo da ostane u Koprivnici – rekao je trener Antonio Pranjić. 

Današnja utakmica je bila klasični derbi hrvatskog rukometa. Utakmica je bila čvrstog karaktera, a bilo je i ozljeda i puno isključenja i događale su se tehničke pogreške na jednoj i drugoj strani. Mislim da smo od starta bile bolje i da smo se mogle odlijepiti i u prvom poluvremenu, ali nažalost ishitreni šutevi i ta želja da u startu odmah krenemo nas je na kraju koštala da prvo poluvrijeme završimo izjednačeno. U drugom poluvremenu je naša taktička priprema i ono što smo naučile u proteklim mjesecima puno pomogla i na kraju smo pobijedile. Drago mi je da smo pokazale koliko možemo i da možemo puno i drago mi je da su nam se i golmanice razbranile i da smo sve podigle na neku višu razinu. Danas su penali bili problem, ali kad se utakmica pobijedi sve se zaboravi – rekla je Dora Kalaus. 

U drugom poluvremenu nakon četiri minute ponovno je na dva pogotka prednosti Podravka. Izašla je nakratko Tina Barišić koja je dobila udarac pa ekipa ni pet punih minuta nije uspjela zadržati postav s kojim je u drugom dijelu krenuo trener Antonio Pranjić. Ponovno se na tri pogotka razlike podravkašice odvajaju u 36. minuti, strijelac je bila Ana Turk, rezultat je bio 15:12. Zicer je potom za 4 razlike promašila Stelmakh, ali je trener Nenad Šoštarić pozvao minutu odmora kako bi svojoj ekipi dao nove upute. I dobro su upalile jer je Lokomotiva u naredne dvije minute napravila priključak na pogodak zaostatka, a potom i izjednačila, bilo je 15:15. Ovaj puta je precizna Barišić sa sedam metara i ponovno je u minimalnoj prednosti Podravka Vegeta. Odlazi Podravka Vegeta ponovno na +2 u 43. minuti, strijelkinja je bila Dora Kalaus. Sjajno je posao na vratima odradila Antonia Tucaković koja je bila poguranac u ključnim trenucima, a kasnije se sa sjajnim reakcijama priključila i vratarka Bešen. Ponovno dolaze do izjednačenja igračice Lokomotive 15 minuta prije kraja, bilo je 18:18, ali podravkašice gošćama u drugom poluvremenu ipak nisu dozvolile da povedu ni u jednom trenutku. 11 minuta prije kraja utakmice, Sara Šenvald je bila precizna za novih +2 u utakmici što je bio dodatan vjetar u leđa podravkašicama. Onda je uslijedio sjajan potez Šimare koja je ukrala loptu i odvela podravkašice do novih +3, bilo je 22:19 i to u 52. minuti. Bio je to značajan trenutak jer su nakon toga podravkašice imale malo veću kontrolu utakmice. Do samog je kraja bilo napeto kako to i priliči najvećem hrvatskom derbiju, ali činjenica da u posljednjih 5 minuta Lokomotiva nije zabila gol ipak je Podravki malo olakšala posao i zasluženo su slavile 24:21 i ostavile bodove u Koprivnici. Iako je ovo bila utakmica za prestiž kako je svima poznato, ova je pobjeda na domaćem terenu veoma značajna za motivaciju i za sljedeći izazov u Kupu s istom ekipom.

Dodajmo i kako smo uvertiru u utakmicu iskoristili kako bismo u izravnom prijenosu nagradili naše kadetkinje i trenericu Đurđicu Zečević i te trenericu Barbaru Stančin za osvojenu srebrnu medalju na državnoj završnici. Poklon pakete im je uručila direktorica RK Podravke s.d.d. Vlatka Mihoci.

Veseli činjenica da je bilo gotovo 1000 ljudi u dvorani i da smo ponovno imali prilike čuti bubnjeve i navijanje. Maskote Lina i Mirke Kompostirke sjajno su se zabavljale s najmlađima te i ovoga puta uveličale ovaj veliki sportski događaj.

Zaslužne za osvojenu medalju na završnici bile su: Klara Jakupanec, Gabriela Domović, Ena Cvelber, Jana Miklić, Iva Stručić, Lara Zvonar, Lea Smiljanec, Ana Javorić, Magdalena Rumek, Tara Đelekovčan, Antea Marijanović, Lucija Horvat, Katja Gregurić, Maja Elena Hajdinjak, Katja Napan i Ana Adžaga te trenerica Đurđica Zečević uz trenericu vratarki Barbaru  Stančin.

PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA 24:21 (11:11)
KOPRIVNICA – ŠSD ‘Josip Samaržija – Bepo’. Gledatelja 1.000. Suci: Matija Gubica i Boris Milošević (Osijek).
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (4+2), Bešen (4); Zadravec 2, Turk 1, Vuković 1, Stelmakh 4, Guskić 1, Franušić, L. Kalaus 5(2), Šenvald 2, D. Kalaus 3, Mrđen, Vuljak, Barišić 3(1), Šimara 1, Pandža 1.
TRENER: Antonio Pranjić.
LOKOMOTIVA: Ivančok (8+1), Novosel; Burić 2, Tupek, Malec 4(2), Birtić 4, Posavec 3, Ćurić, Dramac 2, Petika 4, Japundža 1, Kaluđerović, Lisjak, Sedloska, Škarić 1, Mehmedović.
TRENER: Nenad Šoštarić.
SEDMERCI: Podravka Vegeta 6(3), Lokomotiva 4(2).
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 min, Lokomotiva 8 min.